افسانه ای “Domisolka” – 30 سال

تئاتر موسیقی کودکان Domisolka سی امین سالگرد خود را جشن گرفت. متأسفانه ، در حالی که آنلاین هستید. به مدت سه دهه ، حدود 15 هزار کودک شاگرد او شده اند و بسیاری از آنها هنوز به عنوان یک هنرمند مستقل در صحنه روسیه ظاهر می شوند. ما در مورد چگونگی شروع همه چیز ، در مورد دانش آموزان ستاره و هزینه آموزش از مدیران تئاتر – آهنگساز اولگا یوداخینا و تهیه کننده ایوان ژیگانف – آموختیم.

– 30 سال برای تئاتر – زیاد یا کمی؟

O.Yu: – برای تئاتر یک بزرگسال ، احتمالاً – کمی ، برای یک کودک – این یک سن قابل احترام است. چیزی برای بازگشت وجود دارد. وقتی همه چیز شروع شد ، ما حتی نمی توانستیم تصور کنیم که همه اینها در نهایت به چه نتیجه ای منجر می شوند …

– دومیسولکا از کجا آمده و چگونه توانسته اید در میان رهبران خلاقیت های موسیقی و تئاتر کودکان روسیه بمانید؟

I.Zh: – یوداخینا در اوایل دهه 90 برنامه نویسنده ای را در تلویزیون عمومی روسیه ترتیب داد – “دومیسولکو”. برنامه کودک و نوجوان موسیقی و یک نوع برنامه برای همه خوب بود ، با این تفاوت که مجری آن نمی دانست چگونه برای کانال و خودش پول در بیاورد. برنامه با یک ستاره چشمک زد و از هوا خارج شد. یک پروژه کودک جایگزین پروژه دیگری شد ، که در آن آنها با اصرار شروع به دعوت کودکان به جنگل کردند. در اوایل دهه 90 ، این موضوع بیشتر از آموزش سلیقه موسیقی خوب به کودکان بود. اولگا به کاخ پیشگامان منطقه رفت و حلقه ای به همین نام را در آنجا سازمان داد.

مقاله مرتبط  سشوار مخصوص خانم ها و آقایان.

O.Yu: – بعد از مدتی ایوان به من پیوست و ما شروع به ساخت آزمایشگاه افسانه ای کودکان کردیم ، که در طی 30 سال از 7 کودک هنرمند به 850 نفر رسیده است. فکر کردن ترسناک است.

I.Zh: – و آنها یک باره رهبر نشدند … اما ما برگ برنده بی نظیر خود را داریم – موسیقی اولیا یوداخینا. ترانه های او به شعرهای انتین ، رزنیک ، اوسپنسکی و دیگر شاعران مشهور آن جذابیت تئاتر کودکان ما را که هیچ کس دیگری نداشت ، بخشید. و حالا نه و سپس می دانیم که چگونه از بزرگان یاد بگیریم: الکساندر باسیلائی ، رولان بیکوف ، الکساندر شیروینت. مشارکت فرزندان ما در پروژه هایشان بازدهی قدرتمند بوده است.

– به فرزندان خود چه می آموزید؟ ستاره باشید؟

O.Yu: – ستاره ها؟ خدای نکرده … ما به آنها انسان بودن را یاد می دهیم. روشن ، مستقل ، خوش مشرب و موفق. برنامه ما بر اساس اصل مدرسه ساخته شده است – بسته ای از موضوعات. مقدماتی: آواز ، رقص ، بازیگری ، سازها. هرچه بچه ها بزرگتر باشند ، بار بیشتر می شود. علاوه بر فیلمبرداری ، کنسرت و تور ، بزرگان هفته ای 14-16 ساعت کلاس اجباری دارند ، بدون اینکه تمرین ها را حساب کنند. اینجا فوق العاده جالب است.

I.Zh: – از همان ابتدا ما با والدین موافقیم – ما قرار نیست از بچه ها ستاره بسازیم. اما همه چیز را به صورت حرفه ای آموزش خواهیم داد. اگر خود کودک ، پدر و مادرش بخواهند بی حوصله به ورطه تجارت نمایش انفرادی کودکان شیرجه بزنند – این انتخاب آنهاست. اما قطعاً در مورد صخره های احتمالی و شکارچیان به شما هشدار خواهیم داد.

مقاله مرتبط  آموزش تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان

– اما هنوز باید هزینه آموزش را بپردازید؟

O.Yu: – برای مسکو عملا رایگان است. از 2000 روبل – برای بزرگترها و حداکثر تا 11،500 – برای “domisoleks” جوان. ما یک تئاتر دولتی هستیم و به گروه آموزش و علوم مسکو تعلق داریم. ما از پشتیبانی مالی پایدار دولت برخوردار هستیم. بنابراین ، کیف پول والدین نیست که در بین کودکان و مرحله بزرگ قرار دارد ، بلکه فقط استعداد ، توانایی ها و توانایی آنها در کار است.

I.Zh: – ما دارای یک اقتصاد اجتماعی گرا هستیم: کودک هرچه بزرگتر می شود فعالیت های بیشتری دارد و درنهایت کمتر می پردازد. یک داستان بسیار جذاب برای والدین هنرمندان ما. مسابقه – 3-5 نفر در هر مکان. اکنون یک ساختمان پنج طبقه فوق العاده دیگر به دست ما رسیده است. پس از اتمام بازسازی ، امیدواریم که یک سالن کنسرت به آن اضافه کنیم. تئاتر موسیقی بدون سالن کنسرت خودش چیست؟

– کدام یک از دانشجویان شما بالاتر از بقیه پرواز کرده اند؟

O.Yu: – درخشان ترین و مشهورترین ، بدون شک Polina Gagarina است.

I.Zh: – و تعدادی از هنرمندان ما که در مسابقات کانال های تلویزیونی فدرال شرکت کرده اند – راگدا خانیوا ، لیزا پوریس ، نستیا بیلیوسکایا ، سوزی مخیتاریان. فارغ التحصیلان در تئاترهای مسکو بازی می کنند ، پروژه های تلویزیونی را انجام می دهند و با موفقیت وبلاگ نویسی می کنند. ما از آنها راضی هستیم. همه موفق هستند.

– شما خودتان آهنگ می نویسید. آیا آنها ستون فقرات رپرتوار تئاتر هستند؟

I.Zh: – بازار آهنگ بسیار شلوغ است و همیشه راحت نیست. اگرچه از زمان شوروی تغییر چندانی نشده است. اما به لطف شهرت دومیسولکا و آشنایی نزدیک با هنرمندان ، آثار ما به صفحات تلویزیون و صحنه های بزرگ راه پیدا می کنند. الكساندر اولشكو ، دیانا گورتسكایا ، والرا یارمنكو ، تانیا آبرامووا ، لیزا آرزاماسووا ، اولیا كابو آنها را با لذت می خوانند. اما ترانه سرایی بیشتر سرگرمی لذتبخش ماست تا راهی برای تأمین هزینه های زندگی.

مقاله مرتبط  نمایش ها در صحنه اتاق تا 28 اکتبر لغو شد

– چگونه می خواهید سالگرد را جشن بگیرید؟

I.Zh: – در 8 دسامبر ، ما یک کنسرت انفرادی در کرملین داشتیم. لغو شد … به سال آینده موکول شد. ما به امید تاریخچه تمام وقت زندگی می کنیم.