اورگانت و دراپکو قهرمان فقید فیلم “پنجره ای رو به پاریس” را به یاد آوردند.

اورگانت و دراپکو قهرمان فقید فیلم “پنجره ای رو به پاریس” را به یاد آوردند.

“درایدن کاملا شفاف و صمیمی بود”

سرگئی دریدن، بازیگر تئاتر و سینما، برنده جوایز نیکا و ماسک طلایی، امروز در هشتاد و دومین سال زندگی خود در سن پترزبورگ درگذشت. دریدن به خاطر نقش‌های اصلی‌اش در فیلم‌های «پنجره‌ای رو به پاریس» یوری مامین، «کشتی روسی» اثر الکساندر سوکوروف، «پتروف‌ها در آنفولانزا» نوشته کریل سربرنیکوف و بسیاری دیگر برای سینمادوستان شناخته می‌شود. در مجموع حدود 60 اثر در فیلم شناسی او وجود دارد. “MK” با همکاران این بازیگر تماس گرفت.

بازیگر آندری اورگانت به MK می گوید: “من خوش شانس بودم، من با او در فیلم “پنجره ای رو به پاریس” بازی کردم. – از همان ملاقات اول، احترام عمیقی برای او قائل بودم، احساسی که هنوز حفظ شده است – تا زمانی که من زنده هستم، همین خواهد بود. من عزادارم که او رفته است. این یک ضرر بزرگ است. من متاسفم و بسیار نگرانم که کشور و شهر ما چنین فرد فوق العاده و بازیگر بزرگی را از دست داده است.

النا دراپکو، معاون دومای دولتی، که در فیلم “پنجره ای رو به پاریس” بازی کرد، معلم ارشد مدرسه، به MK می گوید: “هنرمندی فوق العاده، بسیار ظریف، صمیمی.” «خدایا چه حیف برای او. و همه خواب دیدیم که قسمت دوم را فیلمبرداری کنیم. فیلمنامه نویسان حتی فیلمنامه پنجره رو به پاریس را در 20 سال نوشته اند. چه آدم خوب و خوبی! اما به طرز عجیبی، سرگئی دریدن بسیار سینمایی بود. چون سینما صداقت مطلق می خواهد. دوربین همه چیز را در درون شما می بیند – جعلی یا نه. اینجا درایدن کاملاً شفاف و صمیمانه بود، نوعی واقعی. من صمیمانه متاسفم که چنین هنرمند فوق العاده ای ما را ترک کرد.