اپل به طور غیرمنتظره ویژگی های جدیدی را معرفی کرد – تاجیکستان نیوز

اپل ویژگی های جدیدی را برای iOS، iPadOS و macOS اعلام کرده است. لایف هکر گزارش می دهد که بسیاری از آنها برای افراد دارای معلولیت طراحی شده اند – اختلالات بینایی، شنوایی و شناختی.

دستگاه های شرکت کوپرتینویی دارای گزینه صدای شخصی برای ایجاد “کپی” از صدای کاربر خواهند بود. برای این کار باید یک تست 15 دقیقه ای با نکات ویژه در آیفون یا آیپد خود انجام دهید.

در کنار او، Live Speech (“سخنرانی زنده”) کار خواهد کرد. همانطور که از نام آن پیداست، این صداگذاری متن است. کاربران می توانند پیامی را تایپ کنند و سیستم آن را صدا می کند. مثلا در حین تماس.

در ابتدا، هر دو عملکرد فقط با زبان انگلیسی و در دستگاه های دارای پردازنده اپل کار می کنند.

حالت دسترسی کمکی نیز در آیفون و آیپد ظاهر خواهد شد. این مجموعه ای از عملکردهای اساسی (دوربین، پیام ها، تماس ها، عکس ها و موسیقی) است که در یک برنامه ترکیب شده اند.

این ویژگی یک رابط قابل تنظیم، و همچنین نمادهای بزرگ‌شده و برچسب‌های متنی را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، برای کاربرانی که ارتباطات بصری را ترجیح می دهند، Messages یک صفحه کلید فقط شکلک و همچنین ضبط و ارسال سریع پیام های ویدیویی را ارائه می دهد.

ویژگی های جدید “ذره بین” را دریافت می کنند که به شما امکان می دهد از دوربین به عنوان یک ذره بین استفاده کنید. او یاد خواهد گرفت که نمادهای متنی کوچک را تشخیص دهد و آنها را با صدای بلند بخواند. مثلا روی دکمه های مایکروفر. برنامه افزودنی به چندین زبان به طور همزمان در دسترس خواهد بود: انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، ژاپنی و اوکراینی.

توابع اضافی:

کاربران کم شنوایی می توانند سمعک های طراحی شده برای آیفون را مستقیماً به مک خود متصل کرده و آنها را راه اندازی کنند.
ویرایش آوایی متن در کنترل صدا ظاهر می شود، به طوری که کاربرانی که با صدا تایپ می کنند می توانند کلمه مورد نظر را از بین چندین گزینه انتخاب کنند.

کاربران دارای اختلالات حرکتی و حرکتی با استفاده از Switch Control می‌توانند هر سوییچ را به یک کنترلر بازی مجازی تبدیل کنند تا مستقیماً در iPhone و iPad خود بازی کنند.

تنظیم اندازه متن در برنامه‌های مک مانند Finder، Messages، Mail، Calendar و Notes برای کاربرانی که دچار مشکل بینایی هستند، آسان‌تر خواهد بود.

در دستگاه‌ها، می‌توانید به‌طور خودکار تصاویر را با عناصر متحرک، مانند GIF، در پیام‌ها و سافاری متوقف کنید.
صدای سیری طبیعی تر می شود و سرعت گفتار او قابل تنظیم است – از 0.8x تا 2x.

همه این گزینه ها تا پایان سال 2023 در دسترس خواهند بود.

و امروزه Apple Music و Apple Maps قابلیت جستجوی کنسرت ها را اضافه کرده اند. Maps دارای 40 راهنمای جدید است که توسط ویراستاران سرویس موسیقی تهیه شده است. با کمک آنها می توانید “بهترین مکان ها برای گوش دادن به موسیقی زنده” را پیدا کنید. در حالی که این گزینه فقط در برخی از شهرهای ایالات متحده، اروپا، مکزیک، ژاپن و استرالیا در دسترس است.