ایگور بوتمن: “یک بار از پاس ولادیمیر پوتین گل زدم”

ایگور بوتمن: “یک بار از پاس ولادیمیر پوتین گل زدم”

پسر موسیقی و ورزش

ایگور بوتمن نوازنده ای است که سهم او در توسعه موسیقی جاز مدرن قابل اغراق نیست. یک شخصیت عمومی که نامش در روسیه و خارج از کشور به معنای جاز، گفتگوی فرهنگی و به طور کلی هنر است. مردی که انرژی و استعدادش برای ده نفر کافی باشد و کمی بیشتر بماند. ایگور بوتمن امروز چه زندگی می کند و چه می کند؟ معنای هنر و شاید تمام زندگی چیست؟

– ایگور میخایلوویچ، منبع انرژی خلاق برای شما چیست؟

– برای من دو جوهر وجود دارد که همیشه مرا پر می کند و هدایتم می کند. اول، این موسیقی است. او پر از الهام و انرژی است. موسیقی دنیای درون را به طور کامل تسخیر می کند، فقط باید آن را لمس کرد. جذب می کند، هدایت می کند، پر از احساسات و انرژی است. دوم اینکه این یک ورزش است. من از بچگی هاکی بازی می کنم. و من مطمئن هستم که اگر در یک زمان هاکی را انتخاب می کردم، حرفه ورزشی من در همان سطحی پیشرفت می کرد که حرفه موسیقی امروز من پیشرفت کرده است. هاکی نوعی انرژی است که می تواند من را در هر زمانی از روز یا شب بالا ببرد. اینها منابع من هستند.

– ورزش و جاز چقدر به هم نزدیک هستند، چه چیزی مشترک است؟

– ورزش و جاز، موسیقی به طور کلی، این چیزی است که به انسان در زندگی دستورالعمل می دهد. نه تنها احساسات، انگیزه، هیجان – همه اینها، البته. اگر عمیق تر کاوش کنیم چه؟ پشت همه اینها چیست؟ این هسته درونی، موقعیت زندگی است. فردی که زندگی خود را چه به صورت حرفه ای و چه آماتور با موسیقی یا ورزش پیوند می داد، مسیر خودسازی و خودسازی را انتخاب کرد. ورزشکاران و نوازندگان با خدمت به آرمان خود زندگی می کنند. در این مورد آنها بدون ابهام مشابه هستند.

آیا فقط به هاکی علاقه دارید یا ورزش های دیگری نیز وجود دارند که برای شما نزدیک و جالب هستند؟

– ورزش نمی تواند بی علاقه باشد. این رقابت، زیبایی، بداهه نوازی است… هاکی کاملاً در مورد من است. هفته ای سه بار در مکان های مختلف روی یخ بیرون می روم. در صورت امکان برای تیم آماتور سن پترزبورگ “Nevsky Legion” نیز بازی می کنم. این لیگ از بازیکنان آماتور و غیرحرفه ای هاکی است. شب، زیرا در طول روز همه ما کار می کنیم، و در شب روی یخ ملاقات می کنیم – با ستاره های هاکی بازی می کنیم و نه تنها. یک بار از پاس ولادیمیر پوتین یک گل زدم. او همچنین در لیگ شب بازی می کند. البته بازی با رئیس جمهور کشور غیرعادی است. و محترم.

– می دانیم که شما فعالانه از نوازندگان جوان حمایت می کنید. ما اولین و تنها آکادمی جاز را در روسیه تأسیس کردیم، جشنواره ها و مسابقات موسیقی را برای نوازندگان جوان سازماندهی و شرکت می کنیم.

– هر نسل جدید می آید تا کاری را بهتر از نسل قبلی انجام دهد. شما باید در این امر کمک کنید، نشان دهید که موسیقی چه چیزی می تواند باشد، حمایت کنید و فرصت توسعه را بدهید.

– آیا طرفداران شما فرصتی برای دیدن شما در کنسرت گالا مسابقه دارند؟

– اگر برنامه کاری من به من اجازه دهد، مطمئناً خوشحال خواهم شد که با طرفداران، دوستان، شرکت کنندگان ملاقات کنم. این یک جشن واقعی موسیقی و ورزش خواهد بود. البته من نمی خواهم این را از دست بدهم!

منتشر شده در روزنامه “Moskovsky Komsomolets” شماره 29006 مورخ 7 آوریل 2023

تیتر روزنامه:
پسر موسیقی و ورزش