باستان شناسان اولین آثار مهاجرت انسان به آسیای مرکزی را در تاجیکستان بررسی خواهند کرد – اخبار تاجیکستان

در طول سفر ماه مه به جمهوری، دانشمندان روسی و همکارانش از تاجیکستان مکان‌های پارینه سنگی لس را مطالعه خواهند کرد، که گواه اولین نفوذ انسان به آسیای مرکزی در بیش از 1 میلیون سال پیش است. این خبر روز سه شنبه توسط سرویس مطبوعاتی دانشگاه دولتی مسکو اعلام شد. M. V. Lomonosov.

سفر دانشمندان دانشگاه دولتی مسکو و موسسات آکادمی علوم روسیه در تاریخ 1 تا 25 مه برگزار می شود.

ما در حال برنامه‌ریزی کاوش‌های باستان‌شناسی در مقیاس بزرگ هستیم – ۷ تا ۸ کاوش در لایه‌هایی با قدمت ۶۰۰، ۵۰۰، ۴۰۰،۰۰۰ و ۳۰۰،۰۰۰ سال قدمت در مهم‌ترین مکان‌های منطقه به منظور تکمیل مجموعه‌های ابزار سنگی تا حد امکان. رژپ کوربانوف، رئیس اکسپدیشن بین المللی، محقق برجسته دانشکده جغرافیا دانشگاه دولتی مسکو، می گوید: این به ما امکان می دهد مسیرهای مهاجرت های باستانی را تعیین کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که اولین مردمان کجا به آسیای مرکزی آمدند. توسط سرویس مطبوعاتی دانشگاه

می کار یک چرخه تحقیقاتی پنج ساله توسط دانشمندان در جنوب تاجیکستان را تکمیل می کند که توسط بنیاد علوم روسیه حمایت می شود. گروه دانشمندان شامل جغرافیدانان، باستان شناسان، زمین شناسان، خاک شناسان، ژئوفیزیکدانان و دیگر متخصصان است.

همکاری بین محققان روسی و تاجیک برای مطالعه قدیمی‌ترین محوطه‌های عصر حجر و بخش‌های لس بسیار مثمر ثمر بود. بنابراین، محققان دریافتند که اولین نفوذ انسان باستان به آسیای مرکزی بیش از 1 میلیون سال پیش و رونق جمعیت در دوره حدود 500-400 هزار سال پیش رخ داده است. علاوه بر این، چهار مهاجرت بزرگ از مردم باستان شناسایی شد، “دانشگاه دولتی مسکو را مشخص کرد.

مقاله مرتبط  هنر مسی زنجان: خریدی که هنر را به خانه شما می آورد.

آسیای مرکزی از اولین خروج انسان باستانی از آفریقا، نقش یک منطقه ترانزیت مهاجرت را ایفا کرده است. باستان شناسان در حال حاضر مشغول بازآفرینی جهت حرکت مردم باستان به سیبری، چین و استپ های خزر هستند. نتیجه گیری دانشمندان در سال های اخیر در مورد مکان های پارینه سنگی در آفریقا، خاورمیانه و چین، ایده تکامل انسان باستان و مراحل استقرار اوراسیا را تغییر می دهد. اکسپدیشن زمین باستان شناسی روسیه-تاجیک در حال بررسی این مسائل در رابطه با منطقه آسیای مرکزی است.

این تیم قصد دارد 7 تا 8 کاوش را در لایه های 600000، 500000، 400000 و 300000 سال در مهمترین سایت های منطقه انجام دهد.