داستان باورنکردنی بازیگر والنتینا تلیچکینا: “سن بقا” مانعی نداشت

“باغ” ساخته لاریسا سادیلووا جایزه بزرگ را در سن پترزبورگ دریافت کرد

فیلم “باغ” ساخته لاریسا سادیلووا جایزه بزرگ سی و یکمین جشنواره سراسری روسیه “ویوات سینمای روسیه!” که در سن پترزبورگ برگزار شد را دریافت کرد. دو بازیگر زن، والنتینا تلیچکینا و اولگا لاپشینا که نقش خواهران را بازی می کردند، برای بهترین نقش زن جایزه گرفتند.

رئیس هیئت داوران، الکساندر پروشکین، در “باغ” “احساس وطن” را احساس کرد، نه تنها یک حس استانی، و علناً به عشق خود به لاریسا سادیلووا اعتراف کرد: “من واقعا این کارگردان، شخصیت، هنرمند قوی و قدرتمند را دوست دارم. ” در پاسخ ، او از مادر و خواهرش که نمونه اولیه قهرمانان Telichkina و Lapshina شدند تشکر کرد. لاریسا فیلم خود را به “والدین ما” تقدیم کرد. او در بریانسک، کورسک، اسمولنسک با مشارکت نه تنها سرمایه، بلکه بازیگران محلی که مجبور بودند در دمای منفی 30 تا مثبت 45 کار کنند، فیلمبرداری کرد و در یکی از صحنه های اتوبوس گرما به 50 درجه رسید.

اولگا لاپسینا در همان روزهای اول به جشنواره آمد و دیگر نتوانست جایزه را دریافت کند. جوایز دو نفره توسط والنتینا تلیچکینا پذیرفته شد: “یک صفحه فوق العاده زیبا از زندگی من با این فیلم مرتبط است. سن ما را عصر بقا می نامند، اما لاریسا سادیلووا به من نزدیک شد و گفت: برای تو فیلمنامه می نویسم. در واقع چیزی باور نکردنی است. من حتی نمی توانستم این را در خواب ببینم. در آن زمان ، من قبلاً فیلم شگفت انگیز لاریسا “با عشق ، لیلیا” را دیده بودم ، می دانستم که او در VGIK در کارگاه سرگئی گراسیموف تحصیل کرده است. حتی آن موقع هم چیزی به من خورد. فکر کردم: چه همکار خوب گراسیموف، چه دخترانی را به دوره خود برد، بنابراین من با او ستاره خواهم کرد. چند سالی بود که لاریسا گفت که برای من فیلمنامه می نویسد. نتیجه فیلمی است که به نظرم خیلی خوب است. من می ترسیدم که او اصلاً مورد توجه قرار نگیرد، زیرا اکنون روند کاملاً متفاوت است. او هنوز کمی شوروی است. خوشحالم که آن را دوست داشتید، “گفت والنتینا ایوانونا.

سرگئی پوسکپالیس پس از مرگ برای یکی از آخرین نقش هایش در فیلم دکتر آرتم تمنیکوف جایزه گرفت. عضو هیئت داوران و بازیگر تاتیانا راسکازووا در مقدمه سؤالات احتمالی گفت: “این یک جایزه خاطره نیست، بلکه یک کار بازیگری درخشان است. شخصیت اصلی می میرد و فیلم روشن شد. بچه ها بهتر از ما زندگی خواهند کرد و ما باید برای این کار هر کاری انجام دهیم.» «دکتر» برنده جایزه مطبوعات و مخاطبان نیز شد. آرتم: تمنیکوف گفت که سرگئی پوسکپالیس موفق به صداگذاری تصویر شد، اولین مجمع را دید و پس از آن گفت: “ما یک فیلم گرفتیم.” او خواست که متن نقش خود را در صحنه آخر کوتاه کند تا همه چیز تا حد امکان ساده و مختصر باشد. در پایان می گوید: ببخشید. و بس!

انتخاب هیئت داوران کوچک بود، اما در رقابت با فیلم هایی از کارگردانان جوان – “مرد سالم” اثر پیوتر تودوروفسکی و “سیل” اثر ایوان تروردوفسکی حضور داشتند. می شد به نحوی از آنها حمایت کرد. اما هیئت داوران تصمیم غیرقابل توضیحی گرفتند و در نتیجه بحث و جدل داغ، جایزه کارگردانی سونات سوری اولگ پوگودین را اعطا کردند. او خودش برای جایزه نیامده بود، اگرچه می توانست. می گویند برای کسب درآمد این فیلم را ساخته و از کاری که کرده شرمنده است. غم انگیز است زیرا او کارگردان سرسختی است. شکست برای همه اتفاق می افتد، اما اینجا همه چیز سخت تر است. نتیجه یک داستان مبتذل در مورد اجرای ناموفق یک ارکستر سمفونیک به رهبری رهبر ارکستر معروف ویکتور فورالف بود که نقش آن را کنستانتین لاوروننکو به طرز ناخوشایندی ایفا کرد. هنگامی که در یک کشور خطرناک و آشفته، نوازندگان گروگان می شوند و مانند یک افسانه، فرمانده گروه MTR در اجرای بد گوشا کوتسنکو آنها را از دست تروریست ها نجات می دهد. همسر سابق قهرمان وحشی او نیز در هتل بدشانسی به پایان رسید. او یک روزنامه نگار است، در نقاط داغ سخت شده است، اما اکنون با لباس شب قرمز و کفش های قرمز مجبور به فرار از تهدید قریب الوقوع است. به خصوص چشمگیر صحنه ای است که او به همراه رهبر ارکستر در ورقه های سفید برفی پنهان می شوند و جرقه ای بین آنها می دود. یکی از کارشناسان آنها گفت که یک “فیلم بچه” واقعی است.

برای کار دوربین، آنتون دروزدوف-شاستلیوتسف، که درام تاریخی نظامی Amanat را فیلمبرداری کرد، مورد توجه قرار گرفت. کارگردان آنتون سیورز او را هنرمندی ظریف و باهوش نامید که بازیگران و دراماتورژی را با تمام سلول های روح خود احساس می کند. “برای او سخت بود، زیرا دو کارگردان در تصویر حضور داشتند – من و رئوف کوبایف. سیورز گفت: شایستگی آنتون این است که درزها قابل مشاهده نیستند.

داستان باورنکردنی بازیگر والنتینا تلیچکینا: “سن بقا” مانعی نداشت
سرگئی میگیتسکو با جایزه “تشخیص”جایزه مدیریت جشنواره “تشخیص” “برای ایجاد یک گالری چشمگیر از تصاویر زنانه روی صفحه فیلم” به قدیمی ترین و فعلی بازیگر تاتیانا پیلتسکایا اهدا شد. در 2 جولای، او 95 ساله می شود. او گفت: «78 سال است که در سینما و تئاتر فعالیت می کنم. من 52 فیلم دارم (در واقع تقریباً 70 هجری قمری). او سالها را وقف سینما کرد و اولین بار در سال 1947 در سیندرلا ظاهر شد. من بازیگری شاد هستم. من نقش‌ها و شرکای فوق‌العاده‌ای داشتم، کارگردان‌های باورنکردنی که از آنها مطالعه کردم. من سابقه نمایشی نداشتم. من فقط رقصیدم، با مادرم اولانوا ماریا فدوروونا رومانوا از مدرسه رقص فارغ التحصیل شدم. راستش من تنبل بودم. گاهی می آمدم و می گفتم: “ماریا فدوروونا، خسته هستم.” و او پاسخ داد: “تاتوچکا، برو کنار دستگاه بایست، استراحت کن.” .احتمالا باله حرفه من نبود، هرچند در تئاتر کمدی موزیکال در گروه باله می رقصیدم. فیلمبرداری کاملاً مرا بازسازی کرد. امیدوارم تیم موتور دوباره بشنود.

سرگئی میگیتسکو بازیگر سن پترزبورگ نیز جایزه “اعترافات” را دریافت کرد. او از خود انتقادی می کرد: «بعضی وقت ها نمی توانم جلوی خودم را بگیرم و مثل یک سالن تئاتر یک و نیم هزار نفری باد کنم. -با تشکر از استادانی که می گویند: “اووو!”. و همچنین منظور او الکساندر پروشکین بود که در فیلم دکتر ژیواگو بازی کرد.

.طبق رتبه بندی محبوب، و این نظرسنجی توسط یکی از مجلات مشهور در سن پترزبورگ برگزار شد، Ranevskaya در بین 30 سریال بهترین انتخاب شد. و بازیگر نقش اول زن ماریتا تسیگال پولیشچوک “بهترین بازیگر زن در یک سریال تلویزیونی” شد. بازیگر نقش چالیاپین در فیلم سریالی همنام الکساندر گورباتوف او را همراهی می کرد. او عنوان «بهترین بازیگر مرد سریال تلویزیونی» را دریافت کرد.