در مورد اتخاذ مجموعه ای از اقدامات موقت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در موسسات فرهنگی در مسکو

با حکم شهردار مسکو “در مورد اصلاحیه های احکام شهردار مسکو به تاریخ 5 مارس 2020 شماره 12-UM و 8 ژوئن 2020 شماره 68-UM” ، فروش بلیط تئاترها ، سالن های کنسرت ، موزه ها و سایر م institutionsسسات فرهنگی و تفریحی تابعه به دولت مسکو ، ترجمه به شکل الکترونیکی. گیشه های تئاتر موقتاً تعطیل شدند.

از نظر دولت مسکو ، این تصمیم باید كنترل دقیق تری بر حداكثر اشغال سالنها و رعایت قوانین نشستن برای تماشاگران و همچنین جلوگیری از نقض احتمالی رژیم بهداشتی فراهم كند. علاوه بر این ، در 9 اکتبر 2020 ، اداره فرهنگ مسکو تصمیم گرفت گذرنامه تماشاگران تئاتر تئاترهای مسکو را بررسی کند. افراد بالای 65 سال و کسانی که بیماری های مزمن دارند نباید وارد سینماها شوند. مقامات مسکو به دلیل کاهش نرخ شیوع عفونت ویروس کرونا ، چنین اقداماتی را انجام دادند. از این پس بینندگان هنگام خرید بلیط باید مشخصات گذرنامه خود را وارد کنند. سپس می توان آنها را در ورودی تئاتر بررسی کرد. بازدید از تئاتر برای شهروندان بالای 65 سال ممنوع است. این ممنوعیت همچنین برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن که در “گروه خطر” قرار گرفتند ، اعمال شده است. فقط اپراتورهایی که تغییرات مناسب در برنامه های بلیط خود ایجاد می کنند ، قادر به فروش بلیط به سینماها هستند. در 11 نوامبر ، سرگئی سوبیانین ، شهردار پایتخت ، محدودیت های جدید ایجاد شده در پایتخت در رابطه با وخیم تر شدن وضعیت اپیدمیولوژی را در وبلاگ خود اعلام کرد. این اقدامات همچنین برای اشغال سینما ، تئاتر و سالن های کنسرت اعمال می شود – توصیه می شود آن را به 25 درصد از ظرفیت کل کاهش دهید.

هماهنگ کننده جنبش OOPN “سرمایه امن”
نایب رئیس شورای عمومی
در وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه
الكساندر شويدل:

– این تصمیمات خوب و صحیح است ، اما کافی و خیلی دیر نیست. در آوریل 2020 ، من چندین پیشنهاد بسیار مهم در مورد تصویب مجموعه اقدامات موقت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در موسسات فرهنگی در مسکو در سطح فدرال و منطقه ای ارائه دادم. در ماه مه سال 2020 ، برنامه پیشنهادی من برای بیمه مخاطبان تئاتر در برابر حوادث و COVID-19 توسط اتحادیه کارگران تئاتر فدراسیون روسیه (STD) پشتیبانی شد ، که در مورد آن به وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه اولگا لیوبیموا نوشتم. پیشنهاد شد:

– اجازه فروش بیشتر بلیط به تمام موسسات فرهنگی فدرال و شهری مسکو فقط بصورت آنلاین ، به استثنای فروش بلیط از طریق صندوقداران ، با ورود اجباری اطلاعات گذرنامه ، نام کامل ، تاریخ تولد ، شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی.

– برای پذیرش در تمام موسسات فرهنگی فدرال و شهری مسکو از طریق بلیط الکترونیکی با ارائه اجباری گذرنامه.

– برای بهبود نرم افزار تئاترها و توزیع کنندگان بلیط ، ترکیب آنها با داده های مسکو در مورد محدودیت ویروس کرونا برای شهروندان بالای 65 سال و افرادی که باید در انزوا باشند.

– عبور موقت تماشاگران از پشت صحنه را منع کند.

– آوردن گل و هدایای دیگر را که به هنرمندان ارائه می شود ، موقتاً ممنوع کنید.

– بینندگان را از عفونت ویروس کرونا و یک حادثه از 130 روبل در ماه با مسئولیت 600000 روبل بیمه کنید ، در حالی که مهم نیست که بیننده از کجا آلوده شده است – در کل ماه بیمه خواهد شد

– تیم های خلاق را در برابر عفونت ویروس کرونا بیمه کنید.

– شرکت های بیمه در 10 کشور برتر به ویژه محصول بیمه جدیدی را تولید کرده و آمادگی خود را برای شروع فوری بیمه تماشاگران و تیم های خلاق ابراز کرده اند. معرفی برنامه جامع پیشنهادی اجازه می دهد تا: – در هنگام فروش آنلاین بلیط ، امکان خرید بلیط برای افراد 65+ و افراد به طور موقت در انزوا محدود شود.

– انتقال بلیط الکترونیکی شخصی شده به شخص دیگری که مشخصات آن در بلیط مشخص نشده است ، غیرممکن است.

– در صورت تشخیص واقعیت آلودگی بیننده ، Rospotrebnadzor این فرصت را دارد که به سرعت مخاطبان را آگاه کند. که در شعاع 3 متری از افراد آلوده در سالن نمایش در همان نمایش / کنسرت بودند.

– بیمه تماشاگران خطر ابتلا به کارمندان تیمهای خلاق و مدیران تئاتر را کاهش می دهد.

– بیمه تیم های خلاق ، به نوبه خود ، خطر آلودگی تماشاگران و کارگران اداری را کاهش می دهد.

– جذب سرمایه خصوصی برای حمایت و توان بخشی از افراد آلوده.

– برای افزایش کنترل بر رعایت اقدامات محدود کننده توسط بیمه ها.

– برای کاهش بار مالی بینندگان آلوده برای خرید داروها و توانبخشی.

– بینندگان 10،000 روبل دریافت می کنند. برای هر واقعیت تایید شده از عفونت و 2000 روبل در روز برای هر روز بستری بودن در بیمارستان. من اطمینان دارم که تصویب فوری اقدامات جامع پیشنهادی توسط دولت مسکو به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تئاترهای مسکو کمک می کند و مخاطبان به ضمانت دیگری برای بازدید از تئاترها ، سیرک ها ، موزه ها و کنسرت ها تبدیل می شوند. امروزه ، میزان اشغال اکثر قریب به اتفاق سالن های نمایش در مسکو از 30٪ فراتر نمی رود ، که برای سالن های نمایش سودآوری ندارد و برای مجریان نیز راحت نیست. به نظر من چنین رویکردی به وزارت فرهنگ ، دولت مسکو و روسپوتربنادزور استدلال های بیشتری برای تقریب مهلت رفع محدودیت در اشغال سالن های نمایش می دهد.

منبع
© لحظه حقیقت.