رشید رخیموف سرمربی روبین کازان شد – اخبار تاجیکستان

به گزارش Fergana.ru، رشید رخیم اف، متخصص تاجیکستانی به عنوان سرمربی باشگاه روبین از کازان که در دسته دوم مسابقات FNL روسیه بازی می کند، منصوب شد.

راخیموف جایگزین یوری اوتکلبایف روسی به عنوان سرمربی این باشگاه شد که از نوامبر سال گذشته پس از جدایی لئونید اسلوتسکی هدایت تیم را بر عهده داشت.

به گفته خود ایوان کارپوف، قرارداد راخیموف با روبین تا پایان فصل محاسبه شده است. این گزینه برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد – در صورتی که باشگاه وارد RPL شود.

او می نویسد: “همچنین، رشید پاداش قابل توجهی برای ارتقاء باشگاه در کلاس دریافت خواهد کرد.”

رشید رخیموف اهل دوشنبه است. به عنوان یک فوتبالیست از سال 1982 تا 1991 او برای دوشنبه پامیر بازی کرد. در سال 1992 به اسپارتاک مسکو رفت و سپس به وایادولید اسپانیا رفت. در سال 1993 به روسیه بازگشت و با لوکوموتیو مسکو قرارداد امضا کرد و یک فصل را در آنجا سپری کرد و سپس یک فصل دیگر را با اسپارتاک سپری کرد. در سال 1995 به اتریش رفت و تا پایان دوران حرفه ای خود در سال 2002 در تیم های اتریش، آدمیرا و راید بازی کرد. او برای تیم های ملی روسیه و تاجیکستان بازی کرد.

او کار مربیگری خود را در Admir آغاز کرد. در سال 2006 او به روسیه بازگشت و ریاست پرم “امکار” را بر عهده گرفت. در طول سال ها، او در لوکوموتیو، آخمت و اوفا کار کرد. پس از ترک اوفا در سال 2021، او اغلب به عنوان یک متخصص در کانال تلویزیونی Match عمل کرد.

مقاله مرتبط  درگذشت ستاره "همان مونهاوزن" ولادیمیر فیرسوف