روسیه از تئاتر درام روسیه حمایت خواهد کرد. مایاکوفسکی در تاجیکستان – اخبار تاجیکستان

به گزارش اینترفاکس به نقل از معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه، آلا مانیلوا، روسیه قصد دارد حمایت مالی هدفمندی را به تئاترهای روسی خارج از کشور که به آن نیاز دارند، ارائه کند.

سازوکار (برای حمایت از تئاترهای روسی در خارج از کشور – IF) پیدا شده است، چنین منبعی از بودجه سازمان غیرانتفاعی مستقل فصل روسیه خواهد بود. اکنون منتظر پاسخ وزارتخانه های فرهنگ هر کشور هستیم. در ادامه به مرحله حل عملی آوردن وجوه خواهیم رفت. ما در مورد هر کشور جداگانه عمل خواهیم کرد. مانیلووا در جلسه عمومی که به افتتاحیه جشنواره بین‌المللی تئاترهای روسی «جلسات در روسیه» اختصاص داشت گفت: ما در تلاش هستیم تا به حمایت مالی مستقیم از روسیه تبدیل شویم. 25 سال با هم»، در روز جمعه.

او همچنین گفت که در سال 2023، 15 تئاتر در ده کشور برای حمایت انتخاب شدند. تئاترهای روسیه در آبخازیا، ارمنستان، بلاروس، گرجستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، اوستیای جنوبی و قزاقستان کمک مالی دریافت خواهند کرد.

همانطور که مانیلووا خاطرنشان کرد، بودجه اختصاص یافته برای خرید تجهیزات مدرن تئاتر و صحنه به منظور ایجاد شرایط فنی جدید برای تئاترهای روسیه استفاده خواهد شد.

«جهت دوم حمایت از فعالیت ها و نخست وزیران است. پنج میلیون روبل برای تجهیزات، پنج میلیون روبل برای اجرا. معاون وزیر گفت: تمام اعتبارات امسال باید هزینه شود.

به گفته وی، تأمین مالی تئاترهای روسی در خارج از کشور پس از سال 2023 ادامه خواهد یافت. مانیلووا تصریح کرد که تئاترهایی وجود دارند که نیاز به حمایت همه جانبه دارند.

ما سه تئاتر داریم که در مورد سرمایه گذاری های بسیار بزرگ در ساخت و ساز یا بازسازی، مشکلات ساختاری جدی تری را تجربه می کنند. این تئاتر درام روسیه است. چنگیز آیتماتوف در بیشکک، تئاتر درام. پوشکین در ترکمنستان و تئاتر درام روسیه. مایاکوفسکی در تاجیکستان – او به سادگی ساختمان ندارد. دولت به طور فعال در تمام این تئاترها مشارکت دارد.

مقاله مرتبط  طراحی سایت ایران سایت - اولین شرکت طراحی سایت ایران

“فصول روسیه” پروژه ای بزرگ برای ارائه فرهنگ روسیه به مخاطبان خارجی است. در سال 2017، فصول روسیه در ژاپن، در سال 2018 در ایتالیا و در سال 2019 این پروژه به میزبانی آلمان برگزار شد.

در سال 2020، کشورهای میزبان فصول روسیه فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ بودند، اما برخی از این رویدادها به دلیل وضعیت ویروس کرونا به تعویق افتاد. در سال 2021، فصول روسیه در جمهوری کره و بلژیک برگزار شد. در سال 2022، فصول روسیه قرار بود در دانمارک، سوئد و نروژ برگزار شود، اما هیچ رویدادی برگزار نشد.

در سال 2023، فصول روسیه در قزاقستان و ازبکستان برگزار می شود.