سه تفنگدار و اسطوره فوتبال روسی: فیلم های مورد علاقه، قهرمانان مورد علاقه

سه تفنگدار و اسطوره فوتبال روسی: فیلم های مورد علاقه، قهرمانان مورد علاقه

آه، وقت است، زمان، بیایید در زندگی خود شاد باشیم! نگاه می کنی و اشک جاری می شود. لویو، جایی که تیراندازی صورت گرفت، چه شهری! در حال حاضر خارجی (به تازگی – حتی بیشتر خارجی)، و سپس خود را در هیئت مدیره. از تمام «جنگجویان جلالت» که می خوانید، می شنوید که چقدر اوقات خوشی را در آنجا گذرانده اند. و چه دخترانی! هنگامی که گروه فیلمبرداری به مسکو رفتند، آنها توسط دو اتوبوس از زنان فداکار اسکورت شدند. زن ها گریه کردند.

اما آنها همچنین مستند فرانسوی The True Story of d’Artagnan را به ما نشان دادند. نه، بهتر است ندانم. معلوم می شود که او فردی کسل کننده، در برخی جاها حتی یک مبارز خاکستری بود، او فقط رتبه ها و حرفه ای را دوست داشت. او به درجه کاپیتان تفنگداران رسید (ای، دی ترویل، او هم یک لو دوروف زیباست، کجایی؟)، رویا به حقیقت پیوست. کلا تفنگدارها چیزی شبیه نگهبانان هستند، آه، و به نام پادشاه غوغا، خشن بودند. بهتر است ندانم.

خدا را شکر، برای خوشحالی ما، یک نویسنده در اینجا ظاهر می شود. شما باید الکساندر دوما پدر باشید تا تصویر زندگی روزمره خاکستری را کاملاً تغییر دهید، داستان را با رنگ های وصف ناپذیر رنگ آمیزی کنید و شاهکاری درخشان را برای همیشه به سطح بیاورید. جایی که یک مرد کوچک پژمرده و غیرقابل توجه در زندگی به قهرمان رمان من و هر رمان دیگر تبدیل می شود، یک الگو، نگهبان افتخار.

فقط در دوران راکد اتحاد جماهیر شوروی (سال 1979) کارگردان یونگوالد-خیلکویچ، مارک روزوفسکی، که همه این “افتضاح” را بازنویسی کرد، و ماکسیم دونایفسکی، که آثار شگفت انگیز خلق کرد، به دوما پیوست و او هنوز تفنگدار بود. قبل از مغز استخوان یوری ریاشنتسف، شاعر. هنرمندان باشکوهی نامیده می شدند: بویارسکی، اسمخوف، استاریگین، اسمیرنیتسکی، فریندلیچ، تاباکوف، ترخوا، کلیوف، دوروف، تروفیموف، آلفروف، تسیپلاکوا … معلوم شد که یک فیلم قاتل، یک اسباب بازی به لطف خدا بود. پس عالیه

کمی شخصی اگر چه من دوما نیستم، من اسکندر هستم و همچنین یک پدر، چیزی برای یادآوری دارم. بله، من سه تفنگدار و d’Artagnan خود را دارم. این اتفاق افتاد که من به اندازه کافی خوش شانس بودم که همه را ملاقات کردم و تنها آرامیس، در آن زمان، متأسفانه، که قبلاً فوت کرده بود، با آخرین همسرش جایگزین شد.

ما با d’Artagnan در یک هتل کوچک در جایی در حومه مسکو ملاقات کردیم. اتاق فقیر، تخت بدون مرتبه. دآرتانیان به مدت دو روز برای فیلمبرداری یک برنامه تلویزیونی از سن پترزبورگ آمده بود. او بدون کلاه بود، اما با کت و شلوار. خسته، غمگین، اما نه بی قرار. به خدمتکاران – با تمام احترام و ظرافت. بله، او 65 ساله شد، سنی که برای پیر شدن مرد خیلی زود است. اما برداشت اصلی جذابیت ذهن است. می دانید، من جلسات زیادی با افراد بسیار باهوش، عاقل، با استعداد، تحصیل کرده داشتم. اما جذابیت ذهن یک مقاله خاص است، یک آهنگ. چنین احساس خوشحالی از ارتباط فقط سه بار به وجود آمد: با ماکسیم لئونیدوف، لئونید باراتس از کوارتت I و … در اینجا با d’Artagnan.

در کافه خانه سینما با پورتوس ملاقات کردیم. سپس چندین مقاله در مورد نحوه رفتار او در هواپیما خواندم، به نظر می رسید او دعوا می کرد، از همسرش محافظت می کرد، فحش می داد. خوب، پورتوس، چه چیزی می توانید از او بگیرید. من هوشیار شدم، به نظرم رسید … باید غسل تعمید بگیرم! میدونی، من هیچوقت آدم گرمتری ندیدم. از او چنین راحتی و راحتی ناشی می شد، بنابراین من نمی خواستم از هم جدا شوم. شما خواهید گفت: او بازی کرد، زیرا پورتوس هنرمند بسیار خوبی است. یا به حال و هوا افتاد. نه، من اینطور فکر نمی‌کنم، فقط معلوم شد که پورتوس مرد مهربان‌ترین روح است.

با آتوس سخت بود. علاوه بر این، ما هنوز با او در یک خانه زندگی می کنیم. اما تلفنی صحبت کردیم. در یکی از روزنامه ها فهمیدم (دوباره مطبوعات لعنتی دماغش را هر کجا که می رود می چسباند!) که آتوس با طلاق گرفتن از همسر اولش فهرستی از وسایل خانه را تهیه کرد که باید با خود بردارد. برایم جالب بود که چگونه یک انسان این همه معنویت بالا و این را با هم ترکیب می کند. خوب، بله، همانطور که فئودور میخائیلوویچ گفت: “مرد پهن است، من آن را محدود می کنم.” آتوس آزرده شد و حق با او بود. او واقعاً در مورد فرهنگ است و به طور کلی یک فرد فوق العاده است. او تماماً در شعر است، شعر را زیبا می خواند. او در سرتاسر دنیا نمایشنامه اجرا می کند. کتاب می نویسد و چه! او یک دختر فوق العاده و با استعداد دارد. و زندگی، بازگویی، شایعات… نه، او بالاتر از این است. ما با آتوس در دفتر ملاقات کردیم، دست دادیم و صلح کردیم.

همسر آرامیس، اکاترینا، جوان، آخرین. هنوز عاشقانه او را دوست دارم. او مرا از همه چیز معالجه کرد، مهمتر از همه از تنهایی غیر قابل نفوذ. معلوم شد که این آخرین نی بود… آرامیس در سن 63 سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت. در مراسم تشییع جنازه، دوستش ولادیمیر بالون، استاد شمشیر، که در این فیلم نقش نگهبان کاردینال دی ژوساک را بازی می کرد، گفت: «یکی بدون همه و همه بدون یکی».

اینها سه تفنگدار من و d’Artagnan هستند. سینمای من خیلی شخصی

UNO MOMENTO

مستند نمایش داده شده در «مچ» «پائولو روسی» نام دارد. قهرمان و رویاپرداز. اینجا ایتالیاست

میدونی روسی کیه؟ خب پس شما از فوتبال بد نیستید. و برای ما، برای میلیون ها نفر در سراسر جهان، این فراموش نمی شود. برای ما یک قدیس است. ما همه چیز را به یاد می آوریم.

فقط چهار عدد برای شروع: 1982. امسال سال جام جهانی اسپانیا است. ایتالیا نه لرزان بازی کرد و نه رول: سه تساوی بی رنگ در شروع، تنها با اختلاف بین گل های خورده و خورده جلوتر رفت و پس از … یک افسانه!

در دور دوم، آنها بلافاصله به آرژانتین و برزیل، جادوگران توپ، محبوبیت های واضح کل جام جهانی ضربه زدند. و سپس تحول ایتالیایی اتفاق افتاد. ابتدا آرژانتینی ها را 2 بر 1 شکست دادند و سپس در یک بازی دیوانه کننده برزیلی ها – 3 بر 2. سپس خبر خوش به روسی رسید، او از خواب بیدار شد و هر سه گل تیمش را به ثمر رساند. روسی که دو سال قبل اصلا بازی نکرده بود، حتی در زندان بود. او مظنون به شرکت در مسابقات ثابت و قمار بود.

ایتالیا در نیمه نهایی لهستان (دو گل دیگر از روسی) و آلمان غربی را در فینال (دوباره یک گل از روسی) شکست داد. چنین معجزه ای رخ داد: ایتالیا قهرمان جهان شد و پائولو روسی بهترین گلزن و صاحب توپ طلا، عنوان بهترین بازیکن شد. پس تمام دنیا او را دوست داشتند.

… این یک فیلم افشاگرانه است، کمی قبل از مرگ پائولو ساخته شده است. فیلم-اعتراف، خاطره. پس از گذشت تقریباً 40 سال، بازیکنان آن زمان دوباره در 82th آرزو فرو رفتند. دروازه بان بزرگ و پایتخت ایتالیا دینو زوف، کابرینی، شیریا، تاردلی، آلتوبلی، بهترین مهاجم لهستان بونک، فالکائو برزیلی، پله… مارادونا که قبلاً بیمار بود، می گوید: «نمی توانستم در یک مسابقه شرکت کنم. فیلم در مورد تو، پائولو، تو بهترینی.» اما پلاتینی: “الان فوتبال مثل قبل نیست، ما فقط بازی کردیم و لذت بردیم.” و البته همه مربی ایتالیایی انزو بیرزوت را به یاد داشتند.

همه آنها آنقدر صمیمانه هستند، تا حد صمیمیت، هنوز و دوباره بازی را تجربه می کنند، گویی اکنون در زمین هستند، دریبل می زنند، دفاع می کنند، گل می زنند.

در اینجا آنها می دانند چگونه آنجا (معلوم است که کجا؟) به صراحت خیره کننده قهرمانان دیروز دست یابند، گویی برای آخرین بار صحبت می کنند. و برای این شما باید دوربین را به درستی قرار دهید، به طوری که چشم در چشم، لحن دقیق را پیدا کنید، تا آنها به خاطر بسپارند، با یک کلمه یا اشاره توهین نکنند.

این یک مهارت است، نه چیز دیگر. اجازه دارید در گذشته غوطه ور شوید و از آن لذت ببرید. احساس جوانی سبزی داشته باشید که دنیا را می شناسد و با چشمانی درشت به آن نگاه می کند. و مهمتر از همه، با افرادی که در کودکی تحسین می کردید آشنا شوید. این نوستالژی است، می دانید، یک بیماری شدید.