شور و شوق پیرامون جایزه ماسک طلایی: پس از دریافت جایزه، فعالان شروع به تقبیح نوشتن کردند

جشنواره ماسک طلایی که برای بیست و نهمین بار برگزار شد، با اهدای جوایز متناقض، توهین های فراوان به پایان رسید. بهترین اجراها “کاباره” تئاتر ملل، “R” از “Satyricon”، “کودک” از تئاتر مجلسی Voronezh نام گرفتند … همه جوایز قابل شمارش نیستند، اما معلوم شد که کم هستند. . هیئت داوران باید جوایز دیگری را ارائه می کردند، که آنها به عنوان تسلیت تلقی می کردند و حتی برای دریافت آن بیرون نیامدند.

در آستانه این مراسم، برگزارکنندگان اعلام کردند که قصد دارند آن را در سالن بزرگ تئاتر موزیکال برگزار نکنند. استانیسلاوسکی و نمیروویچ دانچنکو، اما در دهلیز ساده، که به شدت تعداد حاضران را کاهش داد. تغییر ناگهانی با این واقعیت توضیح داده شد که یک فضای باز بدون تقسیم بندی سفت و سخت به سالن و صحنه، اشتراک مخاطب را نشان می دهد. کسانی که پشت سر گذاشتند دعوت شدند تا جوایز را به صورت آنلاین دنبال کنند.

شور و شوق پیرامون «نقاب طلایی» هنوز در حال جوشش است. بلافاصله پس از ارائه آن، فعالان شروع به نوشتن محکومیت کردند. همکارانی که میهن را ترک کردند، سازمان دهندگان را به نامناسب بودن تعطیلات متهم کردند. خبره ها از انتخاب هیئت داوران و پنهان ماندن نام کارگردانانی که پیش از این از پوسترها ناپدید شده اند و از آنها با عنوان «کارگردان-کارگردان» یاد می شود انتقاد کردند.

به طور سنتی، مراسم با تئاتر موزیکال آغاز شد. یکی پس از دیگری، شرکت کنندگان نمایش “کاباره” توسط تئاتر ملل، که در بخش “اپرتا / موزیکال” ارائه شده بود، برای دریافت جوایز بیرون رفتند، اگرچه به گفته اوگنی پیساروف، این نمایش به عنوان یک نمایش دراماتیک با هنرمندان نمایشی روی صحنه رفت. صحنه تئاتر درام پیساروف پیشنهاد کرد که مواقعی وجود دارد که آنچه را می توان با کلمات بیان کرد از یادداشت ها ارزشمندتر می شود. اولین “ماسک” برای “کاباره” به الکساندرا اورسولیاک رسید. او هنگام دریافت جایزه گفت: “من یک خواننده واقعی نیستم، من یک بازیگر نمایشی هستم.” سپس شریک او در نمایشنامه، اولگ ساوتسف، جایزه بهترین نقش مرد را دریافت کرد. او سخنان Entertainer MC خود را تکرار کرد: “خودت زندگی کن و بگذار دیگران در این دنیای لعنتی زندگی کنند.” النا شانینا برای یک نقش مکمل جایزه دریافت کرد و اکنون مجموعه خانگی او از آثار اولگ شینتسیس با ماسک طلایی که او زمانی با دستان خود ساخته بود، پر می شود. این جایزه به ویکتوریا سوریوکوا، طراح صحنه و لباس و اوگنی پیساروف به عنوان بهترین کارگردان اهدا شد.

مقاله مرتبط  باستا هیپ هاپ بالغ را معرفی کرد

در همان زمان، نه “کاباره”، بلکه موزیکال “سه رفیق” پرم “تئاتر-تئاتر” به صحنه رفته توسط بوریس میلگرام بهترین اجرا در این نامزدی شد. چنین تصمیماتی همیشه سؤالاتی را ایجاد می کند. رهبر ارکستر تاتیانا وینوگرادوا نیز این جایزه را دریافت کرد که تماشای او در طول اجرا مانند تئودور کورنتزیس است. این یک نوع تئاتر در یک تئاتر است.

بهترین اجرای باله «کاتارینا، یا دختر دزد» از تئاتر اپرا و باله کراسنویارسک بود. هووروستوفسکی. باله سزار پوگنی صد سال است که دیده نشده یا روی صحنه رفته است، بنابراین موسیقی باید دوباره خلق شود. برای کراسنویارسک، این اولین جایزه در این سطح است. «اپرای جدید» که برای «شهر مرده» اثر اریش ولفگانگ کورنگولد به کارگردانی واسیلی برخاتوف به عنوان بهترین اجرای اپرا تعلق گرفت، ۲۵ سال پیش نیز برای «یوجین اونگین» به کارگردانی یوگنی کلوبوف جایزه مشابهی دریافت کرد.

جایزه ویژه هیئت داوران تئاتر موزیکال برای شایستگی هنری استثنایی به اجراهای LAD توسط تئاتر یکاترینبورگ اورال اهدا شد. اپرا. باله» و «De temporum fine comоedia» که به عنوان بخشی از جشنواره دیاگیلف در یک فضای صنعتی ایجاد شده است. تئودور کورنتزیس که در ایجاد دومی نقش داشت، به صحنه نرفت. ظاهراً جایزه دلداری را در نظر گرفته است. کمی بعد ، یوگنی میرونوف که در این درام جوایزی را ارائه کرد ، سعی کرد همکار خود را تشویق کند: “تئودور ، سلام!” ، اما او این روحیه غم انگیز را از بین نبرد.

در مقطعی، آنها تصمیم گرفتند فیلمنامه را از مسیر معمول خارج کنند، ارائه در زمینه تئاتر موزیکال را قطع کردند و شروع به توزیع جوایز برای تئاترهای عروسکی کردند. برای کار بازیگری ، اوگنی تسیگانوف که در تئاتر عروسکی مرکزی بازی می کرد مورد توجه قرار گرفت. اوبرازتسف “من سرگئی اوبرازتسف هستم” از بستگان نه چندان دور او. یوگنی به یاد آورد که چگونه یک سال پیش برای اجرای دیمیتری کریموف “موتسارت” جایزه دریافت کرد. “دون خوان”. تمرین لباس»: «امسال خیلی چیزها تغییر کرده است. ما دیگر نمایش را بازی نمی کنیم اما به لطف «نقاب طلایی» به سینما رفت. حداقل او توانست این وضعیت را حفظ کند. بچه ها، بیایید همه به اجرای “نقاب طلایی” برویم که اگر نخواهی بعداً آنها را در سینما تماشا کنیم. دو جایزه دیگر به تئاتر Obraztsov تعلق گرفت: برای کارگردان بوریس کنستانتینوف و برای بهترین اجرا – همه اینها برای ترسناک عامیانه اسلاوی “اردک سفید”. “ماسک” برای کار این هنرمند برای اولین بار به آلما آتا می رود. آنتون بولکونوف که عروسک های بازو را اختراع کرد و در تئاتر آلتای “افسانه” روی نمایش “پاشا” کار کرد، تمام زندگی خود را در قزاقستان گذراند. این برنده هیجان‌زده گفت: خیلی هیجان‌انگیز است و کلمات از گلو پایین نمی‌روند.

مقاله مرتبط  دور اول مقدماتی مسابقات فوتبال بانوان بازی های المپیک 2024 در هیسور به پایان رسید - اخبار تاجیکستان

برنده در نامزدی “درام. اجرای یک فرم کوچک “بود” کودک “تئاتر مجلسی ورونژ” به کارگردانی آنتون فدوروف و بهترین اجرای یک فرم بزرگ – “R” در “Satyricon” بر اساس اقتباس شده “بازرس” که توسط یوری بوتوسوف به صحنه رفت. که به اعتراف خود سعی کرد از جستجوی آزادی به عنوان ارزش اصلی انسانی صحبت کند. مجریان مراسم نامی از او نبردند، این کار توسط نامزد و بازیگر نقش ماریا آنتونونا ماریانا اسپیواک انجام شد.

بسیاری از بازیگران زن خوب از یانا کوزینا از ورونژ تا نینا اوساتووا در نامزدی بهترین بازیگر زن معرفی شدند. این جایزه به شاگرد آناتولی افروس، بازیگر عالی نقش ملکه الیزابت در “مری استوارت” اثر MTYUZ ویکتوریا وربرگ تعلق گرفت. منتخب خوشحال از شادی تمرینات و خود اجرا از کارگردان پیوتر شرشفسکی تشکر کرد. هیئت داوران و همکار او برای نقش مکمل، سرگئی پوگوسیان بسیار ارگانیک، نیز مورد توجه قرار گرفتند. او این جایزه را یک جایزه کیهانی خواند، از هنریتا یانوفسکایا و کاما گینکاس برای بردن “پسر بالغ از قزاقستان” به تئاترشان تشکر کرد، ساکنان آلماتی – معلمان و شرکای او را به یاد آورد، به طور جداگانه اولین مربی که او را با دست به تئاتر رساند. استودیو با این جمله: “اقتصاد روستایی مال شما نیست.”

آناتولی گریگوریف برای نقش کارنین در “کارنین” در “خانه قدیمی” نووسیبیرسک مورد توجه قرار گرفت. جایزه دیگری برای نقش مکمل توسط ناتالیا پترووا برای “Morphia” از تئاتر درام Pskov دریافت کرد. پوشکین به کارگردانی آنتون فدوروف. خود فدوروف که توسط “مورفین” و “کودک” نمایندگی می شود، به عنوان طراح لباس در “مورفین” مورد توجه قرار گرفته است. و اگر بنیانگذار جایزه STD RF تصمیم نمی گرفت که نامزدهای رده «درام/کارگردان» را نامزد نکند، می توانست بیشتر ادعا کند.

مقاله مرتبط  در مستعمره کراسنویارسک، محکومان در حال فیلمبرداری یک سریال انیمیشنی درباره زندگی خود هستند

هیئت داوران تئاتر درام و تئاتر عروسکی نیز جوایز کافی نداشتند، بنابراین جوایز ویژه ای را نیز اهدا کردند که آلکسی بارتوشویچ، مورخ برجسته تئاتر و عضو هیئت داوران، پیشنهاد کرد که از این پس جوایز ویژه نامیده شود. آنها برای اجراها-پدیده ها بیشتر از کارگردان ها و بازیگران در نظر گرفته شده اند. آنها “قلب مادر” را در BDT خود گنجانده اند. توستونوگوف و “ایجاد تصویر یک زن روسی در تجسم بازیگر زن نینا اوساتووا” و همچنین گروه خلاق “جنگ و صلح” تئاتر. Evg. واختانگف برای خلق تصویری بی نظیر از دنیای رمان تولستوی.

نینا اوساتووا، بازیگر نقش آودوتیا گروموا، هموطن محبوبش شوکشین را به یاد آورد که طبق داستان های او “قلب مادر” روی صحنه رفت: “این نقش مورد علاقه من است – مادر. این شامل مادر و مادربزرگ من و تمام روسیه است. خیلی متواضعانه.” او از آندری توانا تشکر کرد ، گویی برای همیشه با او خداحافظی کرد ، برای تعطیلات و هدیه ای که به او داد. «اجرا مانند یک پاکسازی است. اوساتووا گفت: من از آندری موگوچی به معنای حرفه ای و انسانی چیزهای زیادی یاد گرفتم. به یاد بیاورید که Mighty اخیراً قرارداد را در BDT تمدید نکرد. نام ریماس تومیناس که کارگردانی جنگ و صلح را بر عهده داشت از روی صحنه به گوش نمی رسید. گفته می شد روز دوشنبه یک عمل جراحی جدی خواهد داشت.