شی جین پینگ با امامعلی رحمان گفتگو کرد – تاجیکستان نیوز

امروز، 18 می، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، با امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان، که برای شرکت در اجلاس سران چین و آسیای مرکزی و برای یک سفر دولتی وارد چین شده است، در شیان، استان شانشی (شمال غربی چین) گفتگو کرد.

شی جین پینگ گفت که از ملاقات با یک دوست قدیمی در شیان خوشحال است. وی به گرمی از امامعلی رحمان که برای شرکت در این اجلاس و دیدار دولتی در چین به سر می برد استقبال کرد.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد: به لطف تلاش‌های چین و تاجیکستان از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور، روابط دوجانبه از حسن همجواری و دوستی به مشارکت راهبردی و سپس به مشارکت راهبردی همه جانبه جهش کرده است. امامعلی رحمان در سفر دولتی خود به تاجیکستان در سال 2019 به طور مشترک از ایجاد جامعه توسعه و امنیت چین-تاجیک خبر داد که در چهار سال گذشته پیشرفت های امیدوار کننده ای داشته است.

شی جین پینگ تاکید کرد که روابط چین و تاجیکستان دارای ریشه های تاریخی عمیق، یک پایه سیاسی محکم، محتوای غنی همکاری و حمایت گسترده عمومی است.

در فضای جدید، با تمرکز بر آینده روشن مردم دو کشور، چین آماده است تا با تاجیکستان تلاش های مشترکی را برای ارتقای همه جانبه سطح همکاری ها در زمینه های مختلف و ترویج ایجاد جامعه مشترک چین و تاجیک انجام دهد. شی جین پینگ گفت، سرنوشت، با دوستی منتقل شده از نسلی به نسل دیگر، مراقبت از یکدیگر، منفعت متقابل و برد-برد مشخص می شود.

شی جین پینگ با امامعلی رحمان گفتگو کرد – تاجیکستان نیوز