موزه باخروشینسکی دیجیتالی کردن کتاب‌های منحصربه‌فرد را آغاز کرده است

جایگزینی واردات در همه حوزه ها از جمله فرهنگ نفوذ می کند

موزه تئاتر باخروشینسکی شروع به دیجیتالی کردن مواد منحصر به فرد می کند. مجموعه موزه که شامل یک و نیم میلیون آیتم از جمله طرح های لباس و مناظر، لباس بازیگران برجسته روسی، اشیاء هنری و صنایع دستی، برنامه ها و پوسترهای تولیداتی است که چهره تئاتر روسیه را مشخص می کند، کتاب ها و عکس های کمیاب. کارگران موزه می گویند با استفاده از تجهیزات ساخت روسیه اسکن می شود.

قابل توجه است که تجهیزات عرضه شده به عنوان بخشی از جایگزینی واردات، قابلیت اسکن بدون تماس را دارند، یعنی بدون خطر آسیب رساندن به آثار هنری گرانبها. تجهیزات ساخته شده در روسیه به راحتی اشیاء و اسناد حجمی و بزرگ را از دنیای ما به دنیای مجازی منتقل می کند و حتی آسیب های ناشی از زمان نیز در دیجیتالی شدن اختلال ایجاد نمی کند.

ورا تولستوا، رئیس بخش مجموعه کتاب موزه، تأکید می کند که کتاب های قرن هجدهم اولین کتاب هایی بودند که مورد استفاده قرار گرفتند – «تامیرا و سلیم» اثر میخائیل لومونوسوف، که در سال 1750 منتشر شد، و انتشار تقریباً همان کتاب. زمان – “مینروای پیروز، نمایشی سراسری که توسط یک بالماسکه بزرگ در مسکو ارائه شد”.

این متخصص به خبرنگار MK گفت که به عنوان مثال، یک جلد از چنین جلدی مانند کتاب کلاسیک فوق، حدود دو ساعت پردازش می شود.

مجموعه کتاب های موزه باخروشین از دو بخش تشکیل شده است: صندوق کتاب های کمیاب و کتابخانه. مجموعاً حدود 110 هزار نشریه است. اول از همه، با ارزش ترین بخش دیجیتالی می شود – کتاب های چاپ اولیه، یعنی کتاب های چاپ شده قبل از 1825.

مقاله مرتبط  Tcell برنامه تعرفه "ChiGap 30" را برای ارتباط با بستگان

اگر دو ساعت در بیش از صد هزار ضرب شود چه دوره زمانی مشخص می شود – حتی فکر کردن نیز ترسناک است. اما دیجیتالی شدن برای باخروشینسکی و سایر موزه‌های داخلی فرآیندی اجتناب‌ناپذیر، هرچند پرزحمت است.

هیچ راه دیگری برای در دسترس قرار دادن مجموعه ها برای مطالعه توسط میلیون ها نفر وجود ندارد. همانطور که هیچ مکانیسم دیگری برای خلاص شدن از نیاز در آینده وجود ندارد، اصولاً در دست گرفتن اثار باقی نمانده است، اگرچه این کار با دستکش و با رعایت تمام احتیاط ها انجام می شود.