کنسرت-ارائه بلیت فصلی گروه کر مینین

04/06/2023
کنسرت-ارائه بلیط فصل گروه کر مجلسی آکادمیک دولتی مسکو (کر مینین) در سالن شنیتکه خانه بین المللی موسیقی مسکو در 25 آوریل 2023 برگزار می شود. این برنامه شامل آثاری از سرگئی راخمانینوف، سرگئی تانیف، گئورگی سویریدوف است.

عکس از خور منین.
عکس از ولاد بوک، موزه‌های کرملین مسکو

راخمانینوف علاوه بر موسیقی عالی مذهبی، به موسیقی کرال سکولار نیز تعلق دارد. «6 گروه کر تا آیات شاعران روسی برای صدای کودکان یا زنان با پیانو، اپوس 15 در سال‌های 1895-1896 برای گروه کر کوچک مدرسه ماریینسکی مسکو برای مراقبت از فقرا نوشته شد، که آهنگساز در آن زمان در آن تدریس می‌کرد. . دانش آموزان دخترانی از خانواده های فقیر هستند که به آنها فرصت داده شد تا حرفه معلم موسیقی خانگی را به دست آورند. نویسنده سه شعر میخائیل لرمانتوف (یکی از شاعران مورد علاقه راخمانینوف جوان) است. بقیه توسط N. Nekrasov، N. Tsyganov و یکی از دوستان شاعر V. Ladyzhensky نوشته شده است. آهنگ‌سازی غیرمعمول شاعرانه راخمانینوف به سنت‌های موسیقی خانگی مجلسی نزدیک است.
12 گروه کر به اشعار ی. پولونسکی، اپ. 27 (1909) یکی از اوج کار سرگئی تانیف است. استاد بزرگ چندصدایی، که به استادان قدیمی (دوران رنسانس و باروک) احترام می گذاشت، سنت های موسیقی کرال غربی و روسی را با هم ترکیب کرد. یاکوف پولونسکی – شاعر مورد علاقه تانیف. بسیاری از عاشقانه های شگفت انگیز آهنگساز نیز بر روی اشعار او نوشته شده است. گروه کر Minin قطعاتی از این چرخه را ارائه خواهد کرد.
“تاج گل پوشکین” اثر گئورگی سویریدوف (1979) برای گروه کر مجلسی مسکو و بنیانگذار آن، اولین مدیر هنری و اکنون رئیس جمهور ولادیمیر مینین نوشته شده است. این کنسرتو گروه کر یکی از عمیق ترین، همه کاره ترین و پرحجم ترین “پرتره” پوشکین در موسیقی روسی است: از ساخته هایی از ژانرها و دوره های مختلف خلاقیت استفاده شده است. در کنار اشعار معروف، خطوطی است که آهنگساز در پیش نویس های پوشکین یافت.
کنسرت 25 آوریل نوعی پیش درآمد برای اشتراک آتی گروه کر مینین در سالن شنیتکه است. در اکتبر 2023 – آوریل 2024، 4 کنسرت برگزار می شود. تاکید بر موسیقی قرون XX-XXI است: از جمله نویسندگان می توان به دیمیتری شوستاکوویچ، گئورگی سویریدوف، یوری بوتسکو، آلفرد شنیتکه، گیا کانچلی، الکسی رتینسکی اشاره کرد.

مقاله مرتبط  مسئله نژادی مطرح شده در پاریس اپرا

شروع ساعت 19:00

اطلاعات ارائه شده است
توسط سرویس مطبوعاتی گروه کر Minin

04/06/2023

یک جشنواره را در art-center.ru انتخاب کنید