کین گانگ در انجمن لنتینگ با موضوع “مدرنیزاسیون چین و جهان” سخنرانی کلیدی کرد – اخبار تاجیکستان

در 21 آوریل 2023، مجمع لنتینگ در سالن بزرگ شانگهای با موضوع “مدرن سازی چین و جهان” برگزار شد. چین گانگ، مشاور دولتی و وزیر امور خارجه چین در مراسم افتتاحیه شرکت کرد، نامه تبریک رئیس جمهور شی جین پینگ را خواند (به طور جداگانه منتشر خواهد شد) و سخنرانی اصلی را ایراد کرد.

کین گانگ خاطرنشان کرد که مدل چینی مدرنیزاسیون دارای منطق عمیق تاریخی، عملی و نظری است. مدل چینی مدرنیزاسیون انتخاب اجتناب ناپذیر مسیر توسعه یک قرنی چین است، لازمه اجتناب ناپذیر ارتقای همه جانبه جوان سازی بزرگ ملت چین، نتیجه اجتناب ناپذیر قوانین علمی توسعه انسانی.

تحت رهبری قاطعانه ح‌ک‌چ، چین بر اساس واقعیت‌های ملی خود، مسیر مدل چینی مدرنیزاسیون را پیدا کرد و شکل جدیدی از تمدن انسانی را ایجاد کرد. مدرنیزاسیون یک امر مشترک همه بشریت است که مدل ثابتی ندارد، سوالی با یک پاسخ نیست. هر کشوری می تواند رویای مدرنیزاسیون خود را محقق کند که مسیر مدرنیزاسیون آن با شرایط ملی مطابقت داشته باشد و باعث توسعه مردم شود.

چین گانگ خاطرنشان کرد که چین به عنوان بزرگترین کشور در حال توسعه جهان، همیشه به پادشاهی میانه اهمیت می دهد و از طریق توسعه خود، انرژی مثبت بیشتری را برای جهان در سراسر جهان به ارمغان می آورد و فرصت های جدید بیشتری را برای توسعه جهانی به ارمغان می آورد.

نوسازی در کشوری با جمعیت بسیار زیاد قطعاً انگیزه قوی تری به بهبود اقتصاد جهانی خواهد داد. نوسازی به منظور دستیابی به سعادت جهانی کل مردم، مطمئناً مسیر وسیع تری را برای توسعه مشترک همه کشورها باز می کند و اعتماد همه کشورها را برای انجام مدرنیزاسیون روشن می کند. نوسازی با توسعه هماهنگ فرهنگ مادی و معنوی قطعاً چشم اندازهای عالیتری را برای پیشرفت جامعه بشری باز خواهد کرد. نوسازی با همزیستی هماهنگ انسان و طبیعت مطمئناً گزینه های عملی تری را برای ساختن دنیایی پاک و زیبا ارائه می دهد. نوسازی با توسعه مسالمت آمیز مطمئناً به صلح و ثبات جهانی اطمینان بیشتری خواهد داد. واقعیت‌ها نشان می‌دهند که حرکت مدرن‌سازی چین برای تقویت صلح جهانی و تقویت نیروهای عدالت‌خواه مفید است.

مقاله مرتبط  ارمنی ها قره باغ را ترک می کنند ، خانه های خود را به آتش می کشند و از بین می برند - اوستا

کین گانگ خاطرنشان کرد که چین همواره مسیر توسعه صلح‌آمیز را دنبال خواهد کرد و ایجاد نوع جدیدی از روابط بین‌الملل و جامعه سرنوشت مشترک برای بشریت را بدون انحراف ترویج خواهد کرد. چین با قاطعیت بیشتر از حق همه کشورها برای توسعه حمایت خواهد کرد، به مسیر مدرنیزاسیون که به طور مستقل توسط مردم همه کشورها انتخاب شده است، احترام می گذارد، از مسیر درست جهانی شدن حمایت می کند، با “ساختن دیوارها و موانع”، “قطع و شکستن زنجیرها”، مخالفت خواهد کرد. تحریم های یکجانبه و فشار حداکثری، به گونه ای که جهانی شدن اقتصادی و نوسازی همه کشورها همگام و مکمل یکدیگر باشند.

نوسازی چین از طریق باز بودن حاصل شده است و بدون شک به باز بودن در آینده بستگی دارد. چین به طور فعال سطح بالا را ترویج خواهد کرد، به تعمیق یکپارچگی منافع با همه کشورهای جهان ادامه خواهد داد و سرمایه گذاری منابع در همکاری های توسعه جهانی را افزایش خواهد داد. چین به طور فعال تر مبادلات بین تمدنی و ارزش های مشترک نوع بشر – صلح، توسعه، برابری، عدالت، دموکراسی و آزادی را ترویج خواهد کرد.

چین ایجاد و بهبود سیستم اقتصادی سبز، کم کربن و توسعه بازیافت را تسریع می بخشد، تحول سبز همه جانبه توسعه اقتصادی و اجتماعی را ترویج می دهد، فعالانه در همکاری های بین المللی در زمینه هایی مانند واکنش به تغییرات آب و هوا، مدیریت دریایی، مشارکت می کند. حفاظت از تنوع زیستی جهانی چین حتی در دفاع از اقتدار سازمان ملل و نظم بین المللی پس از جنگ جهانی دوم مصمم تر خواهد بود.

مقاله مرتبط  دختر جانی دپ درباره انبوه صحنه های برهنه سریال جدید توضیح می دهد

کین گانگ تاکید کرد که تایوان از زمان های قدیم بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو چین بوده است، هر دو طرف تنگه متعلق به یک چین است. تاریخ و وضعیت کنونی تایوان چنین است. بازگشت تایوان به چین بخشی جدایی ناپذیر از نظم بین المللی پس از جنگ جهانی دوم است.

زمانی که سرزمین چین بازگردانده شود، دیگر هرگز از دست نخواهد رفت. نظم بین المللی پس از جنگ برقرار شده است و نباید اجازه داد که تضعیف شود. هر کسی که بخواهد علیه حاکمیت چین اقدام کند، ما هرگز عقب نخواهیم نشست. آنهایی که با آتش در موضوع تایوان بازی می کنند، خود را به آتش می کشند.

Qin Gang خاطرنشان کرد که حق چاپ مدل مدرن سازی چینی متعلق به چین است و فرصت ها متعلق به کل جهان است. چین آماده همکاری با همه طرف ها برای پیشبرد امر مدرنیزاسیون است که دارای ویژگی های متمایز مختلفی است و آینده ای زیباتر برای کل جهان خلق می کند.

این مجمع با میزبانی مشترک انجمن دیپلماسی عمومی چین، موسسه روابط خارجی خلق چین و دولت مردمی شانگهای، با حضور مقامات فعلی و سابق از نزدیک به 80 کشور، کارشناسان و دانشمندان برجسته، رهبران تجاری، نمایندگان دیپلماتیک خارجی، و نمایندگان سازمان های بین المللی در چین و همچنین نمایندگان رسانه های بین المللی.