30 سال در MK: مارینا رایکینا سالگرد خود را جشن می گیرد

منتقد تئاتر مانند قهرمان بومارشه زندگی می کند

14 آوریل 30 سال از زمانی که مارینا رایکینا، منتقد تئاتر و سردبیر بخش ادبیات و هنر Moskovsky Komsomolets به دفتر تحریریه ما آمد، می گذرد. تمام زندگی او چرخ و فلک رویدادهای فرهنگی است. “فیگارو اینجاست، فیگارو آنجاست” – عبارتی که به قهرمان بومارشا اشاره دارد، به طور دقیق زندگی روزمره و تعطیلات مارینا، شیوه زندگی او را مشخص می کند.

رایکین خود را منتقد تئاتر نمی داند. به نظر او این یک نمایه بسیار باریک است. منتقد تئاتر مفهومی جامع است و شاید بتوان شغل او را نیز به آن نسبت داد.

مارینا هر روز عصر به تئاتر می رود و در طول روز مصاحبه می کند و به تمرین می رود. او به سرعت آنچه را که می بیند تجزیه و تحلیل می کند، بررسی ها و گزارش ها را می نویسد – و همه با سرعت سرسام آوری. گاهی اوقات شما نیاز دارید که فوراً واکنش نشان دهید، و سپس او متن را از صحنه دیکته می کند، یک انحصاری ارائه می دهد. مارینا چهارشنبه هر هفته در سایت MK روی آنتن می رود و در مورد مهمترین اتفاقات زندگی تئاتر صحبت می کند، با چهره های فرهنگی گفتگو می کند.

سال‌هاست که هر ساله به ابتکار او، MK جایزه تئاتر فصل – کوتاه‌ترین در جهان، فقط 15 دقیقه – دریافت می‌کند. و این برای کل تیم ها، جوانان با استعداد، استادان و حتی نیمه استادان (چنین نامزدی وجود دارد – دانش رایکینا) کافی است تا بشقاب های برنده خود را دریافت کنند و به دستاوردهای خود در هنر تئاتر شهادت دهند.

مقاله مرتبط  کشورهای CA همکاری در زمینه ارتقا سیستم های ایمنی غذایی

و همکار ما موفق می شود یکی پس از دیگری کتاب بنویسد. آخرین مورد به تئاتر واختانگف اختصاص دارد. مارینا اخیراً آن را در یک نمایشگاه کتاب ارائه کرده است. او فردی بی قرار است، سرعتش را کم نمی کند، همیشه چیزی به ذهنش می رسد، وگرنه حوصله اش سر می رود. ما به مارینا سالگرد کارش را تبریک می گوییم و برای 30 سال آینده برای او انرژی تئاتر و خلاقیت آرزو می کنیم!