450 میلیون دلار به تاجیکستان اختصاص می یابد – اخبار تاجیکستان

بانک توسعه اسلامی (IDB) 450 میلیون دلار برای اجرای پروژه ها در بخش های اولویت دار اقتصاد تاجیکستان اختصاص خواهد داد. چنین توافقی در نشست هیاتی به ریاست زوقی زوقی‌زدا وزیر توسعه اقتصادی و تجارت جمهوری و محمد سلیمان الجاسر رئیس بانک توسعه اسلامی (IDB) در جده (عربستان سعودی) حاصل شد. مرکز روز شنبه گزارش داد

زاوکیزودا در این نشست وضعیت امور در حوزه های اولویت دار اقتصاد کشور مانند توسعه انرژی سبز از جمله احداث نیروگاه برق آبی روگون، ساخت جاده ها و موسسات آموزشی و … را به رئیس بانک ابلاغ کرد. آبیاری زمین های کشاورزی، ایجاد بنگاه های نساجی و مراکز لجستیکی، تولید محصولات حلال و ظرفیت سازی بخش خصوصی. تجارت، گردشگری، بانکداری سنتی و اسلامی و همچنین مجموعه ای از موضوعات مرتبط با پیشگیری از اثرات تغییرات اقلیمی نیز نام برده شد.

در این پیام آمده است: «رئیس گروه IDB آمادگی خود را برای افزایش بودجه برای پروژه‌ها در این حوزه‌ها و تشدید همکاری‌های بیشتر اعلام کرد».

IDB امسال 150 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه روگون اختصاص داد. رئیس بانک گفت که یک هیئت IDB در ماه می تا ژوئن به تاجیکستان سفر خواهد کرد تا در مورد اجرای چندین پروژه گفتگو کند.

وزارتخانه ها