CDC تجهیزات لازم را به یک موسسه تحقیقاتی در دوشنبه

اهدا کرد

صفحه اصلی / < span rel = "v: child" typeof = "v: Breadcrumb"> اخبار / خانه / CDC تجهیزات لازم را به علمی اهدا کرد موسسه دوشنبه

CDC تجهیزات لازم را به یک مituteسسه علمی در دوشنبه اهدا کرد 6 اکتبر 2020 ساعت 11:24 صبح

Avesta.Tj | 06.10.2020 | دفتر آسیای میانه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC / CAR) تجهیزات لازم را به ارزش 8356 دلار به موسسه تحقیقات دولتی پزشکی پیشگیری تاجیکستان اهدا کرده است.

در کل ، CDC 1.69 میلیون دلار برای حمایت از تاجیکستان در مبارزه با اپیدمی COVID-19 اختصاص داده است. به گفته سفارت آمریکا در تاجیکستان ، این مبلغ ، به نوبه خود ، تنها بخشی از کل پشتیبانی است که توسط سازمان های مختلف دولت آمریکا به تاجیکستان ارائه می شود.
دکتر دانیل سینگر مدیر CDC در آسیای میانه گفت: “ما با ارائه تخصص فنی ، آموزش متخصصان بهداشت عمومی و خرید تجهیزات و ملزومات ، از دولت های چهار كشور آسیای میانه حمایت می كنیم. وی تأكید كرد: “كار فعلی ما درمورد COVID-19 بر پایه مشاركتهای CDC در مبارزه با HIV ، سل ، آنفلوانزا و سایر بیماریهای همه گیر در منطقه است.”
امسال ، دفتر CDC آسیای میانه 25 سالگی را جشن می گیرد سالگرد. اولین دفتر CDC در منطقه در سال 1995 در آلماتی افتتاح شد. امروز کارمندان آژانس در قزاقستان ، قرقیزستان ، ازبکستان و تاجیکستان کار می کنند.

آنها از وزارت بهداشت برای آموزش كاركنان بهداشت ، تقویت سیستم های بهداشتی و پاسخگویی به اپیدمی های COVID-19 ، HIV ، سل و سایر بیماری های عفونی حمایت می كنند.