CoES از مردم می خواهد تا برای هوای سرد آینده – اوستا آماده شوند

CoES از مردم می خواهد تا برای هوای سرد آینده آماده باشند

17 نوامبر 2020 ، ساعت 14:58

اوستا Tj | 20/11/17 | کمیته موقعیت های اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان با استناد به داده های آژانس هواشناسی هوا ، توجه شهروندان را به این موضوع جلب می کند که از 18 نوامبر تا 21 نوامبر سال 2020 ، در دره ها باران ها به باران تبدیل می شوند ، در کوهپایه ها و کوهها در مکان هایی با بارش برف سنگین ، انتظار می رود که یک خنک کننده سرد باشد. همچنین پیش بینی می شود که وزش باد 17-22 متر بر ثانیه افزایش می یابد. میانگین دمای هوا در طول روز در دره ها تا 6 درجه سانتیگراد زیر صفر خواهد بود.

کمیته وضعیت های اضطراری هشدار می دهد که به دلیل چسبندگی باد و برف ، آسیب به خطوط برق ، ریزش نسبی درختان و همچنین آسیب به ساختارهای تبلیغاتی با اندازه بزرگ و ضعیف امکان پذیر است.

در رابطه با وخامت پیش بینی شده شرایط آب و هوایی ، کمیته از شهروندان کشور می خواهد هنگام استفاده از بخاری برقی ، برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین برای ایمنی در ترافیک جاده ها ، به ویژه هنگام استفاده از جاده ها و گردنه های کوهستانی ، قوانین ایمنی آتش سوزی را به شدت رعایت کنند ، موارد زیر را به رانندگان در جاده توصیه می کند:

– قابلیت سرویس خودرو را بررسی کنید ؛

– لاستیک ها را با لاستیک های زمستانی جایگزین کنید و وسایل نقلیه سنگین را به زنجیر برف ، دمنده ، بخاری برای کاپوت و کوره رادیاتور مجهز کنید و همچنین سلامت سیستم گرمایش را بررسی کنید.

– وسایل گرم را در صندوق عقب ، چراغ قوه ، بیل کوچک ، طناب بکسل ، کپسول سوخت اضافی ، کبریت ، قمقمه با آب گرم داشته باشید.

-به روز رسانی جعبه کمک های اولیه در ماشین ؛

– با سرعتی حرکت کنید که ایمنی را در مکانهای پرترافیک ، در نزدیکی مدارس ، تقاطع ها و پل ها و همچنین در پیچ ها و فرودها تضمین کند.

– هنگام رانندگی در جاده های کوهستانی ، فاصله بین وسایل نقلیه بیشتر از حد معمول باشد ، زیرا فاصله ترمز در جاده لغزنده به طور قابل توجهی افزایش می یابد ؛

– برای جلوگیری از سر خوردن ، مانورهای ناگهانی را انجام ندهید.

– تحقق توصیه های کارکنان وزارت امور داخلی ، کمیته شرایط اضطراری در مورد محدودیت ترافیک در بخشهای خاصی از جاده در صورت سقوط احتمالی بهمن ، ریزش سنگ ؛

– محدود کردن ترافیک در شب.

کمیته وضعیت های اضطراری این روزها از شهروندان می خواهد که حرکت خود را بدون نیاز فوری در جاده های کوهستانی محدود کنند ، از کارهای کشاورزی ، چرا ، ماهیگیری ، جمع آوری هیزم و شکار در مناطق کوهستانی خودداری کنند.