X جشنواره هنر ترانس سیبری در نووسیبیرسک به پایان رسید

دهمین سالگرد جشنواره هنر ترانس سیبری در نووسیبیرسک به پایان رسید. برای کنسرت پایانی برنامه ای روشن تدارک دیده شد که در آن کلاسیک های روسی با موسیقی ونزوئلا همزیستی داشتند. ماریا چرشنووا ادامه خواهد داد.

تمرین قبل از کنسرت پایانی به ویژه مسئولیت دارد. در شب روی صحنه تالار کنسرت آرنولد کاتز، کنسرتو ویولن چایکوفسکی اجرا می شود که وادیم رپین سی سال است آن را برای مخاطبان نووسیبیرسک ننواخته است.

“این یک دوی سرعت نیست، این یک کنسرت ماراتن است. البته، هنگام اجرای آن باید در یک فرم بدنی خاص، در یک فرم فنی خاص، در یک فرم ویژه صحنه باشید. از نظر احساسی، این یکی از بهترین هاست. وادیم رپین، موسس و مدیر هنری فستیوال هنر ترانس سیبری، هنرمند خلق روسیه گفت: کنسرت های گویا.

امروز مهمان جشنواره، ستاره صحنه جهان مانوئل لوپز گومز پشت کنسول است. این اولین بار است که او در روسیه رهبری می کند. مانوئل لوپز گومز رهبر ارکستر گفت: “موسیقی روسی ارتباط باورنکردنی با احساسات دارد. به خصوص آهنگسازان رمانتیک مانند چایکوفسکی، راخمانینوف. چیزی در موسیقی آنها مستقیماً به قلب می رسد و من واقعاً آن را دوست دارم.”

جشنواره هنر ترانس سیبری امسال برای دهمین بار برگزار می شود. در طول سال ها، سه دوجین اولین نمایش، هم روسی و هم جهانی ارائه شده است. این جشنواره از چهل و دو شهر بازدید کرد. “به نظر من یکی از بهترین و پرحادثه‌ترین جشنواره‌ها بود. و جالب‌تر از همه (نمی‌خواهم آن را جک بزنم، چون هنوز تمام نشده است) بدون تعویض و بدون تغییر برنامه برگزار شد. اولگ بلی، مدیر جشنواره هنر ترانس سیبری، گفت: “از آنجایی که ما در حال حاضر آغاز همه گیری هستیم، به نوعی بازآرایی عادت کردیم، که خوشبختانه امسال اینگونه نبود.”

مقاله مرتبط  برندگان مسابقه بین المللی آواز والنتینا لوکو در سالن راخمانینوف معرفی خواهند شد.

پایتخت جشنواره، نووسیبیرسک، و خانه کامل تقریباً در تمام کنسرت ها بدون تغییر باقی می مانند. “بیش از 11 هزار نفر – ساکنان منطقه نووسیبیرسک – در کنسرت های جشنواره شرکت کردند. این رقم بسیار بزرگ است – حدود 12 هزار نفر. از این گذشته، کنسرت هایی در این منطقه برگزار شد، نه تنها در نووسیبیرسک. موسیقی آکادمیک راه خود را به قلب همه کسانی که به اینجا آمدند پیدا کرد، – مدیر جشنواره هنر ترانس سیبری ایرینا اوستینوا گفت.

برنامه کنسرت اختتامیه امسال بر اساس تضادها است. پس از کنسرتو ویولن و سمفونی چهارم چایکوفسکی، موسیقی آمریکای لاتین وجود دارد. مخاطبان نووسیبیرسک سوئیت سمفونیک یکی از مشهورترین آهنگسازان ونزوئلایی قرن بیستم، Evencio Castellanos را شنیدند.

“Russia-K”