کتاب شناسان اولین سالگرد حرفه ای خود را

جشن می گیرند

” اگر قبلاً یک قفسه یا حتی یک کتابخانه با کتاب های قدیمی یک پدیده طبیعی در آپارتمان بسیاری از دانشگاهیان ، اساتید و دیگر نمایندگان روشنفکر بود ، اکنون جمع آوری و مطالعه نشریات نادر به بسیاری از نخبگان تبدیل شد. مسلماً همه کتابشناسان بسیار متفاوت هستند و زندگی متفاوتی دارند. اما بخش قابل توجهی از آنها خادمان فداکار واقعی کتاب قدیمی و کمیاب هستند که روند جمع آوری و مطالعه آن را زندگی دوم خود کردند. بسیاری از افراد خارج از مرکز هستند ، اما در میان کسانی که خارج از مرکز هستند جهان را نجات می دهند. هر فرد مستحق محافظت از یونسکو است. اما ما قصد نداریم به بناهای تاریخی تبدیل شویم و می خواهیم مانند سالهای اخیر زندگی فشرده ای را ادامه دهیم. ”

کتاب شناسان ، مجذوب نسخه های قدیمی ، کنفرانس ها و جلسات علمی را برگزار می کنند ، نمایشگاه هایی ترتیب می دهند ، مونوگرافها ، یادداشت ها و بروشورهایی با تیراژ کم منتشر می کنند ، با کتابخانه ها و موزه ها تعامل موفقیت آمیز دارند. اتحادیه کتابشناسان ارگان خاص خود را دارد “درباره کتاب. Journal of Bibliophiles “و همچنین باشگاه” Bibliophile Beehive “که از آن زمان تاکنون 110 جلسه برگزار کرده است. طبق سنت ، جلسات سالانه در شهرهای مختلف روسیه برگزار می شود: Tver ، Smolensk ، Tarusa ، Yaroslavl و دیگران.

در حال حاضر ، این سازمان نه تنها دانشمندان و کتابفروشان دست دوم ، بلکه بسیاری از شخصیت های عمومی و رسانه ها را که مشتاق جمع آوری کتاب هستند ، شامل می شود. از جمله سردبیر مسکوفسکی کومسومولتس پاول گوسف ، منتقد ادبی وورونژ اولگ لاسونسکی ، مجری برنامه یوگنی پطروسیان ، روزنامه نگار رادیو مایا پیشکووا ، آکادمیک آکادمی علوم روسیه ، فیزیکدان معروف الکساندر سیگوف ، مدیر کل کانال یک کنستانتین ارنست. رئیس اتحادیه میخائیل سسلاوینسکی ، رئیس آژانس فدرال مطبوعات و ارتباطات جمعی است.

کندوی کتابخانه اغلب جلسات خود را به سالگرد نویسندگان و شاعران مشهوری مانند مارینا تسوتایوا ، بوریس پاسترناک ، ماکسیمیلیان ولوشین ، ایگور سوریانین ، میخائیل بولگاکوف و همچنین هنرمندان ، کتاب شناسان ، مجموعه داران و ناشران اختصاص می دهد. جهت های موضوعی نیز انتخاب می شوند: هنر صحافی روسی و خارجی ، کتاب یک هنرمند ، کتابشناسی و نادر بودن کتاب ، امضا ، انتشارات ارزشمند در مورد آشپزی ، شوخ طبعی ، اروتیسم ، روزنامه ها و مجلات نادر. یکی از جلسات بازدید در تحریریه Moskovsky Komsomolets برگزار شد.