والری یارمنکو: “من به اجرای برنامه Calvary رفتم”

وقتی پاول چامسکی ، کارگردان و مدیر هنری تئاتر. موسوت از سال 1985 تا 2016 ، برای اولین بار تولید لوید وبر و رایس را در نیویورک دید ، از مدت دو سال قبل در سراسر جهان غرش می کند. البته به جز اتحاد جماهیر شوروی که چنین آزاد اندیشی ممنوع بود. و تنها 18 سال بعد ، تحسین یکبار over طاقت فرسای برادوی ، عیسی مسیح سوپراستار در صحنه تئاتر آکادمیک تجسم نمایشی پیدا کرد. موسووت تمام 30 سال “عیسی مسیح سوپراستار” مخاطبان کاملی را جمع می کند.

در سال 2020 ، در میان افرادی که جمع شده اند ، نه تنها طرفداران فداکار موسیقی ، بلکه “خون جوان” نیز وجود دارند که در واقع ، این پروژه برای آنها ایجاد شده است. برخی از آنها توسط والدینشان آورده شده اند ، دیگران به تماشای نسخه اصلی آمریکایی که توسط خواننده درخشان Dean Purple Ian Gillan انجام شده است ، و دیگران فقط به این نام علاقه مند شدند. یک جوان حدود 16 ساله به من می گوید: “امروزه جوانان خیلی مذهبی نیستند ،” و صادقانه بگویم ، من هرگز در مورد او چیزی نشنیده ام. اما ترکیبی از کتاب مقدس ، راک و کلمه “سوپراستار” در یک چیز من را مجذوب خود کرد. “

بیش از صدها اجرا ، 13 “عیسی ناصری” ، 6 “یهودا اسکاریوت” ، 8 “ماری مگدالن” ، 5 “پونتیوس پیلاتس” و ده ها مجری دیگر روی صحنه رفتند. و امروز بیشتر آنها وارد صحنه شدند ، نه اینکه شریک زندگی خود را در این نقش جایگزین کنند ، بلکه مکمل او باشند. بنابراین. ماریا مگدالنا با موهای آتشین ، با اجرای Ekaterina Guseva ، از پشت پرده ها به عنوان Irina Klimova بلوند پلاتینی برمی گشت ، و عیسی قد و قد کمی تغییر کرد – او همزمان توسط 3 هنرمند بازی کرد: والری آنوخین ، اوگنی والس ، میخائیل پانفروف اما این ارگانیسم کاملاً یکپارچه و هماهنگ بود و بین صدای قوی راک و درام نافذ تعادل برقرار می کرد.

بعد از اجرا ، ما با یکی از مجریان اصلی نقش یهودا – والری یارمنکو صحبت کردیم.

– آیا اولین اجرای خود را با عنوان “Jesus Christ Superstar” به یاد دارید؟

– همین 30 سال پیش بود. راستش را بخواهید ، من همانند سریال Calvary به اجرا رفتم. من اعتماد به نفسی ندارم که امروز به بخشی جدایی ناپذیر از یهودا تبدیل شده باشد. من بازیگر جوانی بودم که چنان حجم وظایفی بر عهده او قرار گرفت ، که گاهی احساس ترس از فکر می کردم: این رویا نیست! از یک طرف ، من برای به دست آوردن نقشی در چنین مقیاسی چاپلوس شدم … از طرف دیگر ، عدم اطمینان و ترس بر من غلبه بر این بود که از نظر صوتی آماده چنین تصویری باشکوه نیستم. این احساس که من در یک دوراهی قرار داشتم هرگز مرا ترک نکرد.

من واقعاً دوست داشتم این نقش را بازی کنم ، اما می ترسیدم که آن را به عنوان یک آماتور بخوانم که در توزیع نقش ها فقط خوش شانس بود. من هرگز هیچ مشكل مذهبی یا نمایشی را تجربه نكرده ام ، اما به وضوح فهمیدم كه من مأموریت داشتم راهنمای بین یك قطعه نبوغ موسیقی و تماشاگری شوم كه سالن تئاتر افسانه ای را پر كند. موسوت.

من از حمایت جدی پاول اوسیپوویچ چامسکی دلخوش شدم ، اما ایمان و اعتقاد او به پیروزی ما برای من کافی نبود. “آیا او نمی شنود که ما هماهنگ نیستیم ، که شیوه آواز ما ضعیف است ، که من هرگز این نت ها را نمی گیرم؟” – چیزی شبیه به این استدلال کردم. من به همه این س oneالات یک جواب دادم: کار کن و از سرنوشت برای چنین نقشی تشکر کن. و فقط وقتی شروع به مطالعه جدی با معلمان آواز کردم ، اعتماد به نفس در من بیدار شد.

اکنون ، با توجه به کمبودهای صوتی ام ، می توانم به واسطه تجربه خود ، از آن کلیپ مهارت یک بازیگر دراماتیک استفاده کنم که می تواند بیننده را به سمت درام ، روانگردان سوق دهد و به او اجازه دهد خطاهای صوتی من را ببخشد. تقریباً 30 سال طول کشید تا متوجه این موضوع شدم و یاد گرفتم چگونه آن را روی صحنه اعمال کنم. من احتمالاً سرانجام برای نقش یهودا آماده هستم.

– تقریباً یک سفر مادام العمر …

– اعتراف می کنم ، لحظاتی وجود داشت که من اجرا را ترک کردم. من برگردانده شدم من به دلیل مشکلات صوتی که داشتم آنجا را ترک کردم. اما بعد از این وقفه اجباری ، برگشتم. صادقانه بگویم ، من جایگزینی شایسته برای خودم نمی دیدم. اگر در آن لحظه بازیگری وجود داشت که با توجه به مقیاس ارزشی ام بتوانم از پشت باتوم عبور کنم ، این کار را می کردم ، اما … این اتفاق نیفتاد. یک مکان مقدس هرگز خالی نیست. و امروز من نقش خود را با دو نفر خوش شانس دیگر – الکساندر املیانوف و آندره بوگدانف – تقسیم می کنم. من نوعی بازیگر هستم که ترجیح می دهم در چند بازیگر کار کنم.

– چرا؟

– این برای من یک موقعیت برنده است. وقتی کسی کار بهتری انجام می دهد ، سعی می کنم حداقل به خودم دسترسی پیدا کنم یا از طریق خودم اجازه دهم چیز جدیدی ایجاد کنم. و اگر می بینم که شریک زندگی ام مرتبه ای پایین تر انجام می دهد ، یک بار دیگر متقاعد شدم که … خوب ، شما من را درک می کنید. و زمان کار در شرکت وجود دارد.

– چرا این همه سال اجرا محبوبیت و علاقه خود را نسبت به مخاطب از دست نداده است؟

– اول ، خود ماده. این یک شاهکار موسیقی شناخته شده است. در مرحله دوم ، مرحله نمازخانه تئاتر. موسووت ، جایی که هیچ چیز از این نوع تاکنون روی صحنه نرفته است. و وجود آن وسواسی که جوانان توانایی آن را دارند ، که از حمایت جدی در شخص مدیر هنری تئاتر برخوردار شده است ، حق اظهارنظر قدرتمندانه و زنده را دریافت کرده است. سپس پاول اوسیپوویچ چامسکی به هر یک از ما بلیط قرعه کشی برنده را داد. که ما همیشه قدردان او خواهیم بود.