حکم پرونده توخیر ابراهیموف و پروین جاخونگیری روز سه شنبه

اعلام می شود

حکم پرونده توخیر ابراهیموف و پروین جاخونگیری روز سه شنبه اعلام می شود 23 اکتبر 2020 ، ساعت 14:09

A vesta.Tj | 10/23/2020 | وچرکا (Vecherny Dushanbe LLC) به عنوان یکی از متهمان دعوی توخیر ایبراگیموف (توخیر ظهیرزودا) علیه پروینا سیدالایوا (پروین جاخونگیری) شناخته شد.

در دادگاه منطقه فیرداوسی دوشنبه ، جلسه دادرسی منظمی درباره دادخواست مدنی توخیر ابراهیموف در مورد محافظت از ناموس ، عزت و اعتبار تجاری به دلیل انتشار مقاله در وب سایت LLC “شب دوشنبه” برگزار شد: “او فقط گلوی من را گرفت”: جوان طراح در مورد خشونت در محل کار صحبت کرده است. ” شاهدان بنا به درخواست طرفین به دادگاه دعوت شدند ، شهادت آنها در صورتجلسه دادگاه ثبت شد.

همانطور که سردبیر مجله Vechorka Gulnora Amirshoeva به اوستا گفت ، نمایندگان رسانه ای که به دادگاه آمدند به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس (Covid-19) پذیرفته نشدند ، دادگاه در دفتر قاضی برگزار شد ، جایی که 7 نفر در آن شرکت کردند و شاهدان شنیده شدند.

مقاله ای که توخیر ابراهیموف علیه آن شکایت کرد ، در آوریل سال جاری در وب سایت Vecherny Dushanbe LLC منتشر شد. این شامل مصاحبه ای با پروین جاخونگیری در مورد همکاری او با توخیر ایبراگیموف ، که هفته مد تاجیکستان را اداره می کند ، است. پروین جهونگیری خودش برای چاپ به سردبیر تحویل داد.

در مصاحبه خود ، این دختر گفت که در محیط کار توسط توخیر ابرابیموف مورد خشونت روحی و جسمی قرار گرفته است. وی به عنوان اثبات سخنان خود ، تصاویری از مکاتبات تجاری را در اختیار سردبیران قرار داد.

نویسنده مقاله ، روزنامه نگار Vecherny Dushanbe LLC – Zulfiya Golubeva ، نظرات همه احزاب و کارشناسان مستقل را در مقاله جمع آوری کرد. مقاله پس از انتشار در وب سایت ، طنین گسترده ای در بخش تاجیکی اینترنت ، به ویژه در شبکه های اجتماعی داشت.

توهیر ایبراگیموف ، در اولین دادخواست خود علیه پروین جاخونگیری ، خواستار جبران خسارت معنوی ناشی از تحقیر افتخار ، عزت ، خوش نامی و اعتبار تجاری است. او اقدامات پروین جهونگیری را غیرقانونی می خواند و می گوید که این کارها باعث رنج جسمی و روحی او شده اند. توخیر ابراهیموف اطلاعات ارائه شده توسط پروین جاخونگیری برای چاپ در Vecherny Dushanbe LLC را نادرست می داند.

وكالت پروین جاخونگیری – گولچخرا خولماتوا ، رئیس سازمان غیردولتی میر پراوا ، خط دفاعی خود را انتخاب كرد و پروین جاخونگیری در جلسه دادگاه با طرح اعتراض ، خواستار نام بردن از وچرنی دوشنبه به عنوان یك متهم مناسب به عنوان اطلاعاتی كه تحقیر می كند ، عزت ، عزت و اعتبار تجاری توخیر ابراهیموف از طریق رسانه ها ، یعنی از طریق “شب دوشنبه” LLC منتشر شد. در همان زمان ، اعتراض خاطر نشان كرد كه حقایق ارائه شده توسط پروین جاخونگیری واقعاً رخ داده است ، زیرا تعدادی از شاهدان آنها را تأیید كرده اند.

متعاقباً ، پروین جاخونگیری این اعتراض را پس گرفت ، اما در جلسه بعدی دادگاه ، قاضی رئیس دادگاه ، قاضی Negmatullozoda G. ، به رسمیت شناختن Vecherny Dushanbe LLC به عنوان یک متهم مشترک در این ادعا ، به همراه پروین Jakhongiri.

در 13 اکتبر ، توخیر ابراهیموف یک دادخواست اضافی را خواستار خواستار انتشار رد مقاله در وب سایت Vecherny Dushanbe LLC به سه زبان روسی ، تاجیکی و انگلیسی شد.

در 21 اکتبر ، در دادگاه درباره سوالات مطرح شده توسط وکیل به نمایندگی از مرکز مستقل حمایت از حقوق بشر عبدالرحمن شاریپوف ، شاکی توخیر ابراهیموف تأیید کرد که متن کامل مصاحبه وی ، مشخص شده در مقاله ، صحت دارد.

سه شنبه هفته آینده ، 27 اکتبر ، دادگاه نهایی این پرونده قرار است برگزار شود ، جایی که دادگاه طرفین را به بحث دعوت کرده است.