مسائل دیجیتالی شدن کشاورزی در تاجیکستان در دوشنبه

مورد بحث قرار گرفت

بحث شد

مسائل دیجیتالی شدن کشاورزی در تاجیکستان در دوشنبه مورد بحث قرار گرفت 23 اکتبر 2020 ، ساعت 16:07

A vesta.Tj | 10/23/2020 | برنامه جهانی غذا سازمان ملل (FAO) میزبان و میزبان یک کنفرانس ویدیویی با شرکای ملی از وزارت کشاورزی ، وزارت توسعه اقتصادی و تجارت ، سایر سازمان های دولتی و دانشگاه بود.

طبق اعلام دفتر FAO در جمهوری تاجیکستان ، توجه اصلی به کار جمع آوری داده ها برای سکوی دست در دست FAO و همچنین اطلس برنامه سرمایه گذاری ملی ، توسعه یافته توسط تیم داده های مکانی بود که باید به یکی از موثرترین ابزارهای کشور برای پشتیبانی تبدیل شود. تصمیم گیری در مورد اولویت های سرمایه گذاری در کشاورزی و امنیت غذایی.

ابتکار دست در دست FAO یک مدل تجاری ابتکاری است که برای گردهم آوردن شرکای بالقوه از بخشهای دولتی ، خصوصی ، دانشگاهی ، جامعه مدنی و سایر بخشها طراحی شده است. پیش بینی می شود یک بستر جدید مکانی تحت ابتکار دست در دست به کشور در تصمیم گیری های علمی کمک کند. همچنین از اطلاعات دریافت شده از شرکای فائو و ارائه دهندگان داده های عمومی ، از جمله سازمان های جامعه مدنی ، بخش خصوصی و آژانس های فضایی استفاده می شود. ”

فناوری های دیجیتالی و فضایی می توانند به مقاومت سیستم های غذایی کمک کنند. آنها به ردیابی ، ارزیابی و مدیریت خاک ، آب و هوا و منابع ژنتیکی و تعادل ابعاد اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی تولید مواد غذایی پایدار کمک می کنند.

آنها اطلاعات به موقع و ارزشمندی را در اختیار کشاورزان قرار می دهند تا بتوانند بهترین شیوه ها را به کار گیرند ، مزرعه خود را به طور موثرتری مدیریت کنند ، ضررها را کاهش دهند و سود خود را افزایش دهند.

درک وضعیت موجود و پتانسیل تحول آفرین دیجیتالی شدن در کشاورزی پایدار در یک کشور ، بینش ارزشمندی را برای دولت ها ، بخش خصوصی ، شرکای توسعه و متخصصان کشاورزی فراهم می کند.

FAO قبلاً در مورد سیستم عامل Hand in Hand بازخورد مثبتی داشته است ، از جمله رابط کاربر پسند و به موقع بودن این ابزار در بحران جهانی COVID-19.

مراحل بعدی شامل آموزش آموزش استفاده از ژئوپورتال ، یک رویداد ملی برای ارتقا promote ابتکار عمل ، و جمع آوری و تجزیه و تحلیل پیشرفته اطلاعات است.