در خوجند ، عروسی تحت کنترل ویژه ای خواهد بود

عروسی های خوجند کنترل ویژه ای خواهند داشت 21 اکتبر 2020 ، ساعت 17:00

A vesta.Tj | 10/21/2020 | گزارش NIAT “خوار” ، شهردار شهر خوجند ، معروف محمدزودا ، به ساختارهای مسئول شهر دستور داد تا کنترل عروسی در این شهر را تقویت کنند.

در آستانه خوجند ، جلسه ای از رهبران محلی با فعالان شهر برگزار شد ، كه در آن در مورد موارد تقویت اقدامات اپیدمیولوژیك و بهداشتی در ارتباط با افزایش شیوع ویروس كرونا در جهان بحث شد.

اشاره شد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در تاجیکستان ، 4650 مورد آلودگی به COVID-19 در شهر خوجند شناسایی شده است.

در حال حاضر ، 128 نفر در بیمارستان های ذات الریه شدید هستند ، 64 نفر دیگر با همین تشخیص در پلی کلینیک ها تحت درمان هستند ، 35 نفر آلوده تحت درمان سرپایی هستند.

در طول جلسه ، آماری برگزار شد که براساس آن ، حدود 45٪ از افراد آلوده در خوجند در عروسی ها با ویروس کرونا مبتلا می شوند.

در همین راستا ، معروف محمدزودا ، شهردار خوجند ، دستور داد كه برگزاری مراسم های جمعی ، به ویژه عروسی ها را تحت كنترل ویژه قرار دهد.

“اگر مردم قوانین و مقررات را نادیده بگیرند ، مجبور می شویم عروسی را ممنوع کنیم. هنگام صدور مجوز برای عروسی ، گرفتن رسید از برگزارکنندگان این رویداد برای برگزاری این رویداد با رعایت تمام استانداردهای بهداشتی و اپیدمیولوژیکی تجویز شده در دوره ویروس کرونا ضروری است. “شهردار گفت.

همانطور که محمدزودا خاطرنشان کرد ، برخی از مردم آماده پرداخت جریمه نقض استانداردهای بهداشتی به میزان 200-300 سامونی هستند و از قوانین موجود پیروی نمی کنند. “اگر این ادامه یابد ، میزان جریمه ها افزایش می یابد.

شهردار خوجند همچنین دستور توقف فعالیت بازارها ، مراکز خرید ، مراکز تفریحی را که در آنجا تخلفات مقررات بهداشتی و اپیدمیولوژیک کشف می شود ، متوقف کرد.

برای یادآوری ، مراسم عروسی در تاجیکستان از اواخر آوریل به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

در ماه ژوئن ، ستاد جمهوری برای پیشگیری از COVID-19 اجازه داد عروسی ها از 15 ژوئن با شرکت بیش از 100 نفر با رعایت تمام قوانین بهداشتی و بهداشتی اجباری برگزار شود.

در پایان ماه ژوئیه ، ستاد جمهوریخواه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس COVID-19 روش جدیدی را برای عروسی ها معرفی کرد که طبق آن تعداد شرکت کنندگان در یک مراسم عروسی نباید بیش از 30-40 نفر باشد.