نحوه تشخیص آنفلوآنزا از COVID-19 ، گفته شده در WHO

نحوه تشخیص آنفلوآنزا از COVID-19 ، گفته شده در WHO

13 نوامبر 2020 ، ساعت 14:38

اوستا Tj | 13.11.2020 | گزارش TASS به نقل از طارق یازارویچ سخنگوی سازمان بهداشت جهانی ویروس آنفلوانزا و ویروس کرونا ویروس انتقال مشابه دارند و اغلب در تظاهرات بالینی نیز مشابه هستند.

یکی از ویژگی های COVID-19 شاید از بین رفتن حس بویایی و چشایی بیمار باشد ، اگرچه این علائم فقط در این بیماری وجود ندارد. در این شرایط ، “آزمایش مناسب برای اطمینان از شناسایی و نظارت م ofثر بر آنفلوانزا و SARS-CoV-2 برای اصلاح اقدامات حیاتی است.”

همانطور که قبلاً در جلسه توجیهی در ژنو بیان شد ، رئیس تیم آمادگی و پاسخ آنفلوآنزا WHO آن مون ، آنفلوانزا و COVID-19 می توانند به طور همزمان در گردش خون باشند و علائم مشابهی داشته باشند و برای اینکه با تشخیص اشتباه نشوید ، باید به آزمایش های آزمایشگاهی متوسل شوید. وی گفت: “تنها روش بدون ابهام برای تشخیص آنفولانزا یا COVID-19 آزمایش در آزمایشگاه است.” به گفته مون ، “نیازی به انجام خودآزمایی نیست.” اگر علائم خفیف است و در غیاب تب یا در دماهای پایین فقط به عطسه محدود می شود ، پس “می توانید در خانه بمانید”. این متخصص اظهار داشت: “اگر علائم جدی مانند مشکلات تنفسی و تب شدید و همچنین سایر علائم جدی وجود دارد ، پس باید با پزشک مشورت کنید.” وی به افراد با سلامتی ضعیف و زنان باردار توصیه کرد که حتی در صورت عدم وجود علائم جدی به پزشک مراجعه کنند.

مقاله مرتبط  تاجیکستان قصد دارد امسال 245 هزار تن گوشت

WHO معتقد است که در زمینه شیوع همزمان آنفلوانزا و COVID-19 ، اول از همه ، واکسینه شدن آنفلوانزا برای کارگران پزشکی و افراد مسن ضروری است. یازارویچ گفت: گروه اولویت نیز شامل كودكان ، زنان باردار و افراد با سلامتی ضعیف است.

“WHO پنج گروه هدف را برای واکسیناسیون آنفلوانزا توصیه می کند: زنان باردار ، افراد با شرایط خاص بهداشتی ، افراد مسن ، کارمندان بهداشت و کودکان.” با این حال ، “با توجه به چالش هایی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم ، تقاضای واکسن آنفلوانزا ممکن است از عرضه در برخی کشورها فراتر رود.” در این راستا ، کارشناسان ایمن سازی WHO معتقدند که “در زمینه بیماری همه گیر COVID-19 ، در میان پنج گروه خطر ، کارکنان بهداشت و سالمندان بالاترین اولویت برای واکسیناسیون آنفلوانزا هستند.”

WHO انتظار دارد كه در ارتباط با فرا رسیدن فصل آنفولانزا در نیمكره شمالی ، ایالات برنامه های خود را برای مبارزه با این بیماری با شرایط همه گیر COVID-19 تطبیق دهند. یازارویچ توجهات خود را به توصیه های منتشر شده توسط سازمان در تاریخ 6 نوامبر در این زمینه جلب کرد. WHO یادآوری کرد که سالانه بیش از یک میلیارد نفر به آنفلوانزا مبتلا می شوند ، در حالی که 3 تا 5 میلیون بیمار به شدت بیمار هستند و تا 650 هزار نفر به دلیل مشکلات تنفسی می میرند. اگرچه امسال در نیمکره جنوبی موارد آنفولانزا به طور قابل توجهی کمتر از سالهای گذشته بوده است ، که کارشناسان با محدودیت های بهداشتی ناشی از COVID-19 توضیح می دهند ، “اما اطمینان وجود ندارد که در نیم کره شمالی در فصل آنفلوآنزای 2020-2021 وضعیت به همین ترتیب باشد” ، اشاره شده در WHO. اگر اقدامات محدود کننده ویروس کرونا در نیمکره شمالی برداشته شود ، “انتقال آنفلوانزا می تواند تشدید شود و منجر به گردش همزمان بالقوه آنفلوانزا و [ویروس کرونا] SARS-CoV-2 شود.” این “یک بار اضافی به جمعیت آسیب پذیر و سیستم های بهداشتی اضافه می کند.”

مقاله مرتبط  چس نیوبی، نوازنده اولیه گروه بیتلز درگذشت