مأموریت USAID وضعیت خود را در تاجیکستان تغییر می دهد 1 اکتبر 2020 10:11 صبح

Avesta.Tj | 10/01/2020 | دولت ایالات متحده از راه اندازی مأموریت دو جانبه آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) در تاجیکستان خبر داد ، یک گام به جلو از وضعیت قبلی خود به عنوان دفتر کشور مأموریت منطقه ای USAID مستقر در آلماتی ، قزاقستان.

بنا به گفته سفارت ایالات متحده در تاجیکستان ، ایجاد یک مأموریت کامل USAID در تاجیکستان گام بعدی در تعمیق مشارکت ایالات متحده با دولت و مردم تاجیکستان است.

از سال 1993 ، USAID بیش از 500 میلیون دلار به تاجیكستان كمك كرده است كه این امر به توسعه اقتصاد تاجیكستان ، بهبود شاخص های بهداشت و آموزش ، شیوه های كارآمدتر كشاورزی و مدیریت بهتر منابع طبیعی مانند آب كمك كرده است. از آنجا که USAID به یک مأموریت کامل تبدیل شده است ، ما از این فرصت استفاده می کنیم تا مهمترین نتایج به دست آمده در مشارکت با دولت و مردم تاجیکستان را برجسته کنیم.

از طریق برنامه غذایی برای آینده ، یک ابتکار جهانی امنیت غذایی در دولت ایالات متحده ، USAID با آموزش خانواده ها در زمینه تغذیه به کشاورزان در افزایش محصولات سودآور و مغذی کمک کرده است. USAID به بیش از 120،000 کشاورز برای دستیابی ایمن به زمین و آب برای اولین بار در دهه های گذشته کمک کرده است ، کشاورزان خرده مالک سود خود را 194 درصد افزایش می دهند و بیش از 3 میلیون دلار فروش تولید می کنند.

طی پنج سال گذشته ، 105000 زن باردار و نوزادان تازه متولد شده آنها از خدمات بهداشتی مادر و کودک بهره مند شده اند که در نتیجه همکاری USAID و وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی بهبود یافته است. این امر منجر به کاهش میزان سو mal تغذیه در کودکان زیر پنج سال از 25 به 18 درصد و کاهش میزان سو mal تغذیه حاد از 11 به 6 درصد در مناطق هدف USAID می شود. حمایت USAID همچنین به کاهش میزان مرگ و میر نوزادان از 34 به 27 در هزار تولد زنده کمک کرده است.

USAID ، با مشارکت وزارت آموزش و علوم ، در دسترس بودن مطالب متناسب با سن به زبان های تاجیکی و روسی را افزایش داده است. USAID بیش از 809،790 کتاب در اختیار تقریباً 80 درصد مدارس قرار داد و بیش از 37،880 معلم و مقام را آموزش داد تا کیفیت آموزش خواندن در سراسر کشور بهبود یابد.

در سال 2014 ، 14٪ دانش آموزان کلاس دوم که در برنامه های USAID ثبت نام کرده اند حداقل استانداردهای مطالعه را کسب کرده اند. تا سال 2019 ، این رقم در حال حاضر به 41 درصد رسیده بود (افزایش 27 واحدی). در سال 2020 ، USAID همچنین 600 کتاب بریل برای کودکان کم بینا به مدارس تخصصی سراسر کشور توزیع کرد.

USAID با آگاهی از حقوق بشر و قاچاق انسان برای 2 میلیون نفر و ارائه اطلاعات مربوط به مهاجرت ایمن از طریق برنامه های رادیویی و فیلم های آموزشی در YouTube و Facebook از مهاجران کار تاجیکی پشتیبانی کرد. در نتیجه ، مهاجران درک و انطباق بهتری با قوانین و قوانین مهاجرت در کشورهای مقصد دارند که از آسیب پذیری آنها در برابر مشکل قاچاق انسان می کاهد. USAID به 61،885 شهروند تاجیکی خط مشاوره حقوقی و روانشناسی و 400 کارگر مهاجر که از ورود به روسیه منع شده اند ، کمک های اجتماعی ، آموزشی و مالی برای کمک به آنها برای ورود مجدد در جوامع خانگی خود ارائه داد.

USAID و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری بیش از 5 میلیون دلار کمک برای مبارزه با COVID-19 در تاجیکستان فراهم کرده اند. این کمک باعث بهبود سیستم های آزمایشگاهی ، کمک به آزمایش COVID-19 ، ارائه آموزش برای کارمندان بهداشت عمومی ، ارائه کمک فنی برای غربالگری در نقاط ورودی ، افزایش آگاهی از طریق مشارکت جامعه ، نظارت بر بیماری و پروتکل های بالینی شد. ، فرصت های شغلی را برای کارگران آواره ایجاد کرد ، از آسیب پذیرترین افراد حمایت غذایی کرد و موارد دیگر.

این حمایت براساس کل کمک دولت آمریکا طی 20 سال گذشته ، بیش از 1 میلیارد دلار ، از جمله حدود 125 میلیون دلار مراقبت های بهداشتی است.

وضعیت USAID به عنوان یک مأموریت تمام عیار در تاجیکستان ، دولت ایالات متحده را قادر می سازد تا در سالهای آینده نتایج چشمگیرتری نیز کسب کند. USAID با ارتقا a جمعیت سالم ، تحصیل کرده و شاغل به پشتیبانی از اولویت های توسعه تاجیکستان ادامه خواهد داد.

مقاله مرتبط  کابینه وزیران اوکراین در حال آماده سازی لوایح مربوط به دوره انتقالی بازگشت سرزمین های اشغالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *