ماموریت USAID وضعیت خود را در تاجیکستان تغییر داد

مأموریت USAID وضعیت خود را در تاجیکستان تغییر می دهد 1 اکتبر 2020 10:11 صبح

Avesta.Tj | 10/01/2020 | دولت ایالات متحده از راه اندازی مأموریت دو جانبه آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) در تاجیکستان خبر داد ، یک گام به جلو از وضعیت قبلی خود به عنوان دفتر کشور مأموریت منطقه ای USAID مستقر در آلماتی ، قزاقستان.

بنا به گفته سفارت ایالات متحده در تاجیکستان ، ایجاد یک مأموریت کامل USAID در تاجیکستان گام بعدی در تعمیق مشارکت ایالات متحده با دولت و مردم تاجیکستان است.

از سال 1993 ، USAID بیش از 500 میلیون دلار به تاجیكستان كمك كرده است كه این امر به توسعه اقتصاد تاجیكستان ، بهبود شاخص های بهداشت و آموزش ، شیوه های كارآمدتر كشاورزی و مدیریت بهتر منابع طبیعی مانند آب كمك كرده است. از آنجا که USAID به یک مأموریت کامل تبدیل شده است ، ما از این فرصت استفاده می کنیم تا مهمترین نتایج به دست آمده در مشارکت با دولت و مردم تاجیکستان را برجسته کنیم.

از طریق برنامه غذایی برای آینده ، یک ابتکار جهانی امنیت غذایی در دولت ایالات متحده ، USAID با آموزش خانواده ها در زمینه تغذیه به کشاورزان در افزایش محصولات سودآور و مغذی کمک کرده است. USAID به بیش از 120،000 کشاورز برای دستیابی ایمن به زمین و آب برای اولین بار در دهه های گذشته کمک کرده است ، کشاورزان خرده مالک سود خود را 194 درصد افزایش می دهند و بیش از 3 میلیون دلار فروش تولید می کنند.

طی پنج سال گذشته ، 105000 زن باردار و نوزادان تازه متولد شده آنها از خدمات بهداشتی مادر و کودک بهره مند شده اند که در نتیجه همکاری USAID و وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی بهبود یافته است. این امر منجر به کاهش میزان سو mal تغذیه در کودکان زیر پنج سال از 25 به 18 درصد و کاهش میزان سو mal تغذیه حاد از 11 به 6 درصد در مناطق هدف USAID می شود. حمایت USAID همچنین به کاهش میزان مرگ و میر نوزادان از 34 به 27 در هزار تولد زنده کمک کرده است.

USAID ، با مشارکت وزارت آموزش و علوم ، در دسترس بودن مطالب متناسب با سن به زبان های تاجیکی و روسی را افزایش داده است. USAID بیش از 809،790 کتاب در اختیار تقریباً 80 درصد مدارس قرار داد و بیش از 37،880 معلم و مقام را آموزش داد تا کیفیت آموزش خواندن در سراسر کشور بهبود یابد.

در سال 2014 ، 14٪ دانش آموزان کلاس دوم که در برنامه های USAID ثبت نام کرده اند حداقل استانداردهای مطالعه را کسب کرده اند. تا سال 2019 ، این رقم در حال حاضر به 41 درصد رسیده بود (افزایش 27 واحدی). در سال 2020 ، USAID همچنین 600 کتاب بریل برای کودکان کم بینا به مدارس تخصصی سراسر کشور توزیع کرد.

USAID با آگاهی از حقوق بشر و قاچاق انسان برای 2 میلیون نفر و ارائه اطلاعات مربوط به مهاجرت ایمن از طریق برنامه های رادیویی و فیلم های آموزشی در YouTube و Facebook از مهاجران کار تاجیکی پشتیبانی کرد. در نتیجه ، مهاجران درک و انطباق بهتری با قوانین و قوانین مهاجرت در کشورهای مقصد دارند که از آسیب پذیری آنها در برابر مشکل قاچاق انسان می کاهد. USAID به 61،885 شهروند تاجیکی خط مشاوره حقوقی و روانشناسی و 400 کارگر مهاجر که از ورود به روسیه منع شده اند ، کمک های اجتماعی ، آموزشی و مالی برای کمک به آنها برای ورود مجدد در جوامع خانگی خود ارائه داد.

USAID و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری بیش از 5 میلیون دلار کمک برای مبارزه با COVID-19 در تاجیکستان فراهم کرده اند. این کمک باعث بهبود سیستم های آزمایشگاهی ، کمک به آزمایش COVID-19 ، ارائه آموزش برای کارمندان بهداشت عمومی ، ارائه کمک فنی برای غربالگری در نقاط ورودی ، افزایش آگاهی از طریق مشارکت جامعه ، نظارت بر بیماری و پروتکل های بالینی شد. ، فرصت های شغلی را برای کارگران آواره ایجاد کرد ، از آسیب پذیرترین افراد حمایت غذایی کرد و موارد دیگر.

این حمایت براساس کل کمک دولت آمریکا طی 20 سال گذشته ، بیش از 1 میلیارد دلار ، از جمله حدود 125 میلیون دلار مراقبت های بهداشتی است.

وضعیت USAID به عنوان یک مأموریت تمام عیار در تاجیکستان ، دولت ایالات متحده را قادر می سازد تا در سالهای آینده نتایج چشمگیرتری نیز کسب کند. USAID با ارتقا a جمعیت سالم ، تحصیل کرده و شاغل به پشتیبانی از اولویت های توسعه تاجیکستان ادامه خواهد داد.