نظر کارشناس: چین در حال تحول اقتصادی “کیفی”

صفحه اصلی / اخبار / صفحه اصلی / نظر کارشناسان: چین در حال تحول اقتصادی “کیفی”

است

نظر کارشناس: چین در حال تحول “کیفی” اقتصاد است 20 اکتبر 2020 ، 16:35

04 A vesta.Tj | 20.10.2020 | طبق اداره آماری دولت جمهوری خلق چین ، در سه فصل اول ، اقتصاد چین در مقایسه با شاخص مشابه سال گذشته 0.7٪ رشد داشته است. در سه ماهه سوم ، نرخ رشد اقتصادی شتاب گرفت و در مقایسه با ارقام مربوط به سال قبل 4.9٪ افزایش یافت. چنین داده هایی حاکی از بهبودی مداوم در اقتصاد چین است.

اخیراً ، خودیها نظرات خود را در مورد سیاست و اقتصاد کلان چین به اشتراک گذاشتند ، گزارش Renmin Ribao.

در مصاحبه ای با روزنامه اوراق بهادار روزانه ، وانگ چینگ ، تحلیلگر ارشد اقتصاد کلان در امتیاز اعتبار طلایی ، گفت که بهبودی در ساختار رشد اقتصاد کلان در سه ماهه سوم ثبت شده است ، به طور عمده بهبود سریع مصرف و بهینه سازی ساختار سرمایه گذاری وجود دارد. در سه ماهه سوم ، سرمایه گذاری در تولید مجدداً رشد مثبت نسبت به سال قبل را تجربه کرد ، همچنین افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت ها و املاک و مستغلات مشاهده شد و صادرات در حال رشد است.

“علی رغم این واقعیت که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم 4.9٪ افزایش یافت ، کمی کمتر از پیش بینی 5.2٪ ، این به این معنی نیست که بهبود اقتصادی کند شده است. ژانگ وی ، کارشناس ارشد اقتصاد کلان در بیمه درمانی Kunlun ، برای چین گفت ، “کیفیت” مهمتر از “کمیت” است. وی همچنین اضافه کرد که داده های سه ماهه سوم حاکی از تحول “کیفی” اقتصاد چین است.

در کنفرانس مطبوعاتی دفتر اطلاع رسانی شورای دولتی جمهوری خلق چین در 19 اکتبر ، نماینده دفتر آماری ایالتی چین ، لیو آیهوا ، اظهار داشت که در حال حاضر ، تقاضا و تولید به درجات مختلف بهبود یافته است. از دیدگاه وضعیت اقتصادی کلی ، روند رشد و بهبود پایدار مشهود است.

با نگاهی به سه ماهه چهارم ، وانگ چینگ خاطرنشان كرد كه وضعیت اپیدمی در چین همچنان تحت كنترل پایدار خواهد بود و مصرف ، به ویژه در بخش خدمات ، بهبود خواهد یافت. پیش بینی می شود که نرخ رشد دارایی های ثابت در سه ماهه چهارم به 10 درصد نزدیک شود. با تشدید شیوع اپیدمی در خارج از چین در سه ماهه چهارم ، انتظار می رود تغییر در ظرفیت تولید چین و خارج از کشور صادرات چین را تقویت کند. فرض بر این است که تولید ناخالص داخلی سالانه به 2.2٪ افزایش خواهد یافت. در این سال چین به تنها کشوری با رشد مثبت در میان اقتصادهای برجسته جهان تبدیل خواهد شد.