در جشنواره “Territory” برای بازی با مردم

دعوت شد

بازی از ورودی موزه هنرهای مدرن مسکو آغاز می شود. میهمانان به تیمهای 5-7 نفره ، ماسک دستی ، دستکش (در غیر این صورت) و یک کارت تحویل تقسیم می شوند. یک صفحه نیمه شفاف در نیم ورق A4 متشکل از لیستی از سالن ها و مسیر خود است که باید در آن طی کنید. فقط 8 اتاق وجود دارد. تعداد رقصندگان کمتر 1 است: آناستازیا پیشکووا ، ایرینا لوبکووا ، ایلیا کارپل ، اولگا تیموشنکو ، الکسی ناروتو ، الکسی تیخونوف و آندری اوستاپنکو. بیننده باید از طریق فضای نمایشگاه موزه مطابق با یک مسیر شخصی حرکت کند ، که به دلیل زمان یا تنظیم جریان مردم ، همه رقصندگان را پوشش نمی دهد.

اولین مورد در لیست من سالن شماره 6 است. این فضای الکسی ناروتو است که به راحتی نمی توان در پشت نصب اضافی ورق های چوبی معلق در سطح سر آن را مشاهده کرد. در یک گروه حدود 5-7 نفر وجود دارد. همه منتظر یک سیگنال صوتی مشروط هستند که از آن جلسه کوچک شروع و پایان یابد. در حالی که شرکت کنندگان در این فرآیند به دنبال اتاق های خود هستند ، مهمانان به دنبال نصب های اضافی هستند. آنها ارتباط مستقیمی با “بازی همزمان” ندارند ، اما به عنوان تزئینی ناگفته برای آنچه اتفاق می افتد عمل می کنند.

ناروتو بلافاصله بیننده حیرت زده را به “زمینه تئاتر مصنوعی” می کشاند و همه را به انجام چندین حرکت ساده دعوت می کند: صلح با جهان از طریق انگشتان کوچک ، همانطور که همه در کودکی این کار را انجام می دهند ، یا اگر نمی خواهید کاری انجام دهید ژست لمس کنید. به هر حال ، برنامه نمایشی مجری یک شخصیت سیستمی دارد و در صورت تمایل مشتری ، به او اجازه می دهد جوان شود ، روشنگری کند و به عنوان یک کاتالیزور برای موفقیت در آینده عمل کند. بینندگان حتی می توانند نسخه های کامل “تعداد زیادی” را خریداری کنند – شماره کارت بانکی و گزینه های اهدا در برنامه “جلسه” نوشته شده است.

مقاله مرتبط  حفاظ شاخ گوزنی |⭐️ لیست قیمت بهمن 1400

پس از 10 دقیقه اول ، یک سوت صدای آرام ما را به سالن بعدی می برد ، جایی که رقصنده الکسی تیخونوف در تلاش است تا تأثیر جهان بر بدن خود را باز کند. این رقصنده 24 ساله می گوید: “یک ماه پیش ، فهمیدم که تئاتر جایی است که می توان سرعت عظیم جهان را دید.”

بین جلسات کوتاه حدود 2-3 دقیقه برای انتقال به سالن جدید باقی مانده است. بنابراین تقریباً دیگر زمانی برای تأمل آرام در مورد تأسیسات موزه باقی نمانده است. اما هر انتقال جدید قدرت بین المللی و بیشتری نسبت به آنچه اتفاق می افتد به بیننده می دهد. هم اکنون در سالن 8 ، آشپزخانه رقص آندره استاپنکو در انتظار ما است. مرد جوان تماس می گیرد تا به داخل میدان آراسته شده روی زمین بیرون برود و چند حرکت روزمره را به او نشان دهد. او بلافاصله آنها را ترسیم کرده و در رقص خودش می سازد. هیچ محدودیتی وجود ندارد: شما به راحتی می توانید سر خود را به سمت چپ برگردانید ، یا می توانید کمر خود را به طور غیر طبیعی قوس دهید ، در نتیجه کار را برای رقصنده پیچیده تر می کنید.

اوج مسیر ما تسلط کامل بر یک شخص است. در سالن شماره 1 ، آناستازیا پیشکووا پیشنهاد می کند آن را از طریق منوی تلفن که بیننده آن را با استفاده از کد QR باز می کند ، اداره کند. این 5 امتیاز دارد: در مورد خودم ، مفاصل ، Frame up Strip ، باله عاشقانه و رقص آتش. هر یک یک عمل رقص آمیز را انجام می دهد ، که پیشکووا موظف است آن را فوراً انجام دهد. اما بیننده برای مدت طولانی آماده تماشای رقص نیست. به هر حال ، او یک کنترل از راه دور از یک شخص واقعی را در دست دارد! چگونه مسخره نکنیم.

مقاله مرتبط  CoES تاجیکستان توصیه می کند در خارج از فصل

پیاده روی برای همه گروه ها به همان شکل پایان می یابد – در سالنی برای دوست یابی سریع ، نوعی آنالوگ خرما سریع. فقط به صورت جفت ، مخاطب کاندیدای یک شب عاشقانه نیست ، بلکه خود رقصنده است. در بازی همزمان هیچ قانون مشخصی وجود ندارد. شاید وقت باشد. اما علی رغم این ، یک سفر یک ساعته در روح و فکر غریبه ها تصور فراموش نشدنی را در ذهن بیننده به جا می گذارد.