پاول لونگین فیلم “Esav” را از پاریس

نمایش برتر مسکو در آستانه ممنوعیت برنامه های تفریحی با حضور تماشاگران و ایجاد محدودیت های شدید در اشغال سینماها برگزار شد. در ساختمان مهندسی گالری ترتیاکوف ، بازدیدکنندگان زیادی بودند که نه تنها به سینما ، بلکه به نمایشگاه نیز می آمدند ، به طوری که امکان بررسی لباس های کمد لباس غیرممکن بود. مردم تصمیم گرفتند قبل از یک تعطیلات طولانی فرهنگی ، که تا 15 ژانویه در مسکو ادامه دارد ، تحت تأثیر قرار بگیرند.

پاول لونگین در آن لحظه در پاریس است ، اما قبل از نمایش او یک گفتگوی مجازی با روزنامه نگاران داشت. تصویر توسط طراح تولید “Esava” سرگئی فوراله اف ارائه شده است: “این فیلم یک سری تصادف است. به طور تصادفی و شرایط پیش بینی نشده بوجود آمد. فقط من و پاول لونگین به کشور محل فیلمبرداری و حتی دستیار او پرواز کردیم. و سپس ما شروع به بزرگ شدن با مردم می کنیم. این فیلم مانند یک موزاییک جمع شده بود. پاول سمنوویچ همیشه آرزو داشت که با هاروی کایتل کار کند و اکنون موفق شد. در این فیلم هنرمندانی از اسرائیل ، ایالات متحده آمریکا و اورال بازی می کنند. این بازتابی در موضوع است: “من کیستم؟”

. این فیلم در اسرائیل فیلمبرداری شده است ، جایی که عمل رمان “Esav” توسط نویسنده معروف و موروثی اسرائیلی میر شالف در آن اتفاق می افتد. در سال 1991 نوشته شده است. و این به طور کلی اولین اقتباس سینمایی برای شالف است. فیلم توسط یک تیم بین المللی به زبان انگلیسی گرفته شده است. لونگین فیلمنامه را با همکاری اوگنی رومان نوشت. این داستان بر اساس یک کتاب مقدس ساخته شده است که ابدی است مانند جهان. احساس می شود که او برای شخص لونگین نیز بسیار شخصی است.

فیلم با آوردن زنگوله به اورشلیم توسط دهقان میخائیل نظروف آغاز می شود و سپس او علائمی را از بالا می بیند و با گذراندن آئین ختنه تصمیم می گیرد یهودی شود. و سپس زندگی نسل های بعدی در حال حاضر ادامه دارد. دو پسر در خانواده نانوایان بزرگ می شوند – اساو و یعقوب. آنها دائماً در تقابلی قرار می گیرند که حتی با بزرگسالی و زندگی در کشورهای مختلف از بین نخواهد رفت. یعقوب به کار پدرش ادامه خواهد داد ، نان می پزد. اساو در نوجوانی خانه خود را زیر لعنت مادرش که آرزو می کند زندگی بدون عزیزان و فرزندان را ترک کند ، ترک خواهد کرد. نقش او را یولیا پرسیلد بازی کرد که دیدن او در “شرکت یهودی” عجیب است ؛ به نظر می رسد او از دنیای کاملاً متفاوتی آمده است.

از زمان جوانی ، برادران همان دختر لعیا را دوست داشتند. زیبایی خاصی در او نبود ، اما عجیب و غریب جذابی داشت. نقش لیا را شیرا هاس بازیگر 25 ساله اسرائیلی بازی می کند که شباهتی به یک زن-کودک دارد و برای ما از مجموعه تلویزیونی Netflix “غیر متعارف” ، “Foxtrot” اسرائیلی با سرنوشت باشکوه جشنواره ، پروژه های بین المللی “همسر باغ وحش” و “ماری مگدالن” شناخته شده است.

اساو ، پس از عزیمت به آمریکا ، روابط خود با خانواده و گذشته خود را قطع خواهد کرد. او نویسنده می شود و دهه ها بعد به سرزمین مقدس بازمی گردد. همه چیز همانطور که مادرش پیش بینی کرده است خواهد بود. اساو همسر و فرزندی ندارد ، اگرچه دوستانی هم دارد. او کتابهایی راجع به مردم مانند سایر نویسندگان نمی نویسد ، بلکه فقط درباره نان می نویسد که پخت را نیز بلد است. همانطور که مشخص شد ، دستان شما به یاد می آورند که چگونه خمیر را به درستی ورز دهید. یک روز زنگ شب به صدا در می آید و اساو صدای زنانه آشنایی را از طریق تلفن می شنود. به نظر می رسد لعیا باشد. بنابراین پس از سالها غیبت ، او به خانه خود برمی گردد ، جایی که انتظار خاصی از او نمی رود. مادر مدتها پیش درگذشت. لعیا که همسر برادرش شد بیمار است و اتاق را ترک نمی کند. یعقوب هنوز سخت گیر است.

بازیگران اسرائیلی لیور اشکنازی و مارک ایوانیر که ریشه اوکراینی دارد ، در بزرگسالی بازی کردند. اشکنازی برای ما از فیلم “Facstrot” ساخته ساموئل مازون آشناست. او خودش از خانواده ای مهاجر است. پدر و مادرش از ترکیه به اسرائیل آمدند. مطمئناً ، این برای لونگین نیز مهم بود ، زیرا او نگران مشکل مهاجرت ، اسکان مجدد مردم از کشوری به کشور دیگر بود. وی خود مدتها در فرانسه زندگی کرد و سپس به روسیه بازگشت. مارک ایوانیر ، بازیگر یعقوب ، در لیست شیندلر ، ترمینال ، آقای و خانم و اسمیت بازی کرد و در تئاتر گشر اسرائیل بازی کرد.

هاروی کایتل بازیگر برجسته آمریکایی که در فیلم های “پیانو” ، “سگهای مخزن” ، “راننده تاکسی” ، “از غروب تا طلوع آفتاب” بازی کرده است ، در “عیسو” با روپوش پارچه ای آشفته ظاهر می شود. او پیر است و تقریباً قابل تشخیص نیست ، به آرامی از راهرو توالت می رود ، اما خودش را مستقیماً داخل کمد می کند. کیتل در سنین پیری نقش پدر عیسو و یعقوب را بازی می کند. او از مرگ و همسر فقیدش که مانند شبحی و در لباس جولیا پرزیلد برای او ظاهر می شود می ترسد. اساو ، که پدرش مدتهاست روی او حساب نمی کند ، کفش های راحتی از پوست مهر برای او به ارمغان می آورد. برای لحظه ای احساس گرما و عشق وجود دارد. اما همه این افراد به هیچ وجه با مفهوم خوشبختی آشنا نیستند. آنها به طور ناخوشایندی ناراضی و محکوم به رنج هستند.

این تصویر توسط فیلمبردار آلمانی ، فرد کلمن ، فیلمبرداری شده است که از شاهکاری مانند “اسب تورین” ساخته بلا تار ، جایی که او کار برجسته ای دارد ، آشنا است. اما اکنون این اوست که ما غوطه ور شدن خود را در یک فضای محدود و ظالمانه مدیون هستیم. به نظر می رسد بیننده در سراسر فیلم غرق در تنگی و گرفتگی است و این یک ضرب و شتم شدید است. ممکن است فکر کنید که مینیمالیسم طاقت فرسا ناشی از کمبود بودجه است. اما همانطور که شرکت کنندگان پروژه روسی برای MK توضیح دادند ، اپراتور طرفدار مینیمالیسم است و به معنای واقعی کلمه اثر انقباض را کاشته است.