افراد مسن چین با شکاف دیجیتالی

مواجه هستند

پیرترهای چین با شکاف دیجیتال روبرو هستند 26 اکتبر 2020 ساعت 4:38 بعدازظهر

05 A vesta.Tj | 10/26/2020 | در 25 اکتبر ، چین تعطیلات سنتی چونگ یانگ – تعطیلات دو نفره را جشن گرفت. این روز همچنین به سالمندان در چین اختصاص دارد. در همین راستا ، طبق گفته Renmin Ribao ، علی بابا گزارشی درباره زندگی دیجیتال افراد مسن منتشر کرده است.

بر اساس این سند ، علیرغم این واقعیت که نمایندگان نسل قدیمی به سرعت بر سیستم عامل های دیجیتال تسلط دارند ، به دنبال گسترش اینترنت تلفن همراه ، هنوز تعداد قابل توجهی از افراد مسن با شکاف دیجیتالی روبرو هستند.

پرداخت با کد QR ، سفارش تاکسی بصورت آنلاین ، ارسال کد بهداشتی … در جامعه مدرن ، دستگاه های هوشمند ، از جمله تلفن های همراه ، از قبل بخشی جزئی از زندگی روزمره مردم شده اند. در ارتباط با “شکاف دیجیتال” ، که نتیجه تغییرات قابل توجهی در سبک زندگی است ، مشکلاتی از جمله “عدم توانایی استفاده” یا “ترس از استفاده” از دستگاه های هوشمند در میان افراد مسن ، و همچنین “عدم تجربه و احتمال زیاد بودن آنها” فریب خورده است “.

“با افزایش سن ، یادگیری چیزهای جدید دشوارتر است. من تازه یاد گرفتم که تماس های ویدیویی دریافت کنم ، از توابع دیگر استفاده نمی کنم ، “یک پیرمرد در مصاحبه با یک خبرنگار گفت. به گفته وی ، بازدید از اماکن عمومی در هنگام شیوع بیماری ، در صورت لزوم ، برای نشان دادن کد بهداشت ، او دائماً به کمک کارگران نیاز دارد. هنگام ثبت نام آنلاین برای سفر به بیمارستان و همچنین هنگام پرداخت هزینه آب و برق بدون کمک افراد دیگر ، او فقط می تواند بیهوده نگران باشد.

بر اساس داده های باز ، در سال 2020 جمعیت بالای 60 سال 17.4 درصد از کل جمعیت خواهد بود. بازار مصرف سالمندان در چین دارای چهار ویژگی است: پتانسیل بالا ، تأمین ناکافی ، نیازهای متنوع مصرف کننده و قصد مصرف سالمندان.

سالمندان بیشتر از خرید آنلاین به زندگی دیجیتال منتقل می شوند و مصرف خدمات آنلاین توسط نسل قدیمی در حال افزایش است. در سال 2019 ، پلت فرم تحویل مواد غذایی Alibaba Ele.me تعداد سفارشات برای وعده های غذایی سالمندان را حدود 10 برابر افزایش داد. علاوه بر این ، سفارشات مراجعه به داروخانه برای داروها و همچنین بیمارستان ها برای گزارش پزشکی سالمندان نیز هر روز در حال افزایش است.

در همان زمان ، مصرف محصولات سفر آنلاین در میان افراد مسن در حال افزایش است.

گزارش زندگی دیجیتال سالمندان خاطرنشان می کند ، بر اساس داده های خدمات مشتری علی بابا ، تعداد کاربران مسن تر در پلت فرم Taobao در حال افزایش است ، اما به دلیل مشکلات عملیاتی ، میزان پرداخت در میان آنها نسبت به کاربران جوان کمتر است. p>

در مورد این سوال که آیا انجام آموزش در مورد استفاده از سیستم عامل های دیجیتال برای افراد مسن ضروری است ، 72٪ از کودکان افراد مسن و 73٪ از نسل قدیمی خود امیدوارند که آموزش خدمات دیجیتال را ارائه دهند.

فرزندان سالخورده معتقدند که اعضای نسل والدین آنها باید دانش ایمنی آنلاین و جلوگیری از تقلب را کسب کنند (67٪) ، در حالی که افراد مسن بیشتر خود می خواهند مهارت های خرید آنلاین (71٪) و پرداخت (63٪) را بیاموزند ).