ادامه خواهد داد

دفتر برنامه OSCE در دوشنبه فعالیت خود را در سال 2021 ادامه خواهد داد 16 اکتبر 2020 ، ساعت 13:48

Avesta.Tj | 10/16/2020 | دفتر برنامه OSCE در دوشنبه ، مطابق با دستور موجود خود و اولویت های فعلی کشور میزبان در هر سه بعد رویکرد جامع و تعاونی سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه امنیت ، فعالیت های خود را در سال 2021 در تاجیکستان ادامه خواهد داد.

در 15 اکتبر سال 2020 ، در نشست سالانه پلت فرم مشارکت OSCE در دوشنبه ، توافق نامه دو جانبه ای بین سازمان امنیت و همکاری اروپا و دولت تاجیکستان اعلام شد.

طبق دفتر برنامه OSCE در دوشنبه ، در این جلسه مقامات عالی رتبه ارگان های دولتی تاجیکستان و نمایندگان سازمان امنیت و همکاری اروپا حضور داشتند.

سفیر والریو چیوری ، رئیس دفتر برنامه در دوشنبه ، شرایط غیرمعمولی را که دفتر هنگام اجرای آنلاین بستر شریک با آن روبرو بود ، برجسته کرد. با این حال ، در طی همه گیر جهانی کنونی ، ثابت شده است که قالب آنلاین ایمن ترین و بهینه ترین راه برای مذاکره با شرکا است. سفیر کیوری گفت: “دفتر برنامه OSCE از شرکای خود در رسیدگی به چالش های گسترش COVID-19 پشتیبانی می کند و آماده است تا به پشتیبانی از قابلیت های عملیاتی شرکای محلی خود ادامه دهد.”

توولا یوریولیا ، سرپرست دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا (به عنوان سرپرست OSCE / GS) در غیاب وی ، بر اهمیت بستر مشارکت مشورتی برای ادامه همکاری قوی و عملی بین سازمان امنیت و همکاری و تاجیکستان تأکید کرد. مظفر حسین زودا ، معاون وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان خاطرنشان کرد: “باید تأکید کرد که چنین ابزاری برای همکاری و گفتگو بین کشور میزبان و سازمان با حضور طیف گسترده ای از کارشناسان و نمایندگان وزارتخانه ها و ادارات مربوطه تجربه بی نظیری در منطقه سازمان امنیت و همکاری اروپا است. این جلسه به ما امکان می دهد تا از طریق توسعه پروژه های مشترک در سه بعد سازمان ، بررسی جامع همکاری داشته باشیم. “

پلت فرم مشارکت در سال 2018 برای تقویت همکاری بین دفتر برنامه OSCE و تاجیکستان بر اساس مشارکت واقعی ، مالکیت محلی ، گشودگی و شفافیت راه اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *