ریژاکوف در آغاز فصل در Sovremennik به نقل از Volchek

جمع آوری گروه تئاتر برای هر تئاتر یک روز فوق العاده مهم است. اما ، در کمال تعجب دولت ، در زمان تعیین شده ، فقط عده ای در سالن سرگردان پرسه می زدند که در سقف آن یک نمایشگاه چندرسانه ای به احترام گالینا ولچک پخش شد – عکس ، فیلم ، نامه. “آنها دیر رسیده اند …” – دولت با تعجب خشمگین تکرار می کند. سکوت توسط زنگ تئاتری شکسته می شود که درهای سالن را باز می کند. و کل بازیگران Sovremennik ، گویی با توافق ، وارد تئاتر می شوند.

و در آنجا یک مدرس با پیراهن سفید با انبوهی از ملافه های مچاله شده در دستان از قبل منتظر آنهاست. یعنی ، نه یک مدرس ، بلکه مدیر هنری ویکتور آناتولیویچ ریژاکوف. اما فضای دانشجویی هنوز وجود دارد. روی صحنه – ارائه متنی از برنامه های فصل بعد ، در سالن – سکوت ، در ردیف های عقب – نجوا و قهقهه زدن “معاصران” جوان.

“امروز نه تنها برای مدیر هنری یک روز هیجان انگیز است … نه تنها به این دلیل که امروز روز جهانی موسیقی است. امروز یک روز خاص است ، زیرا تئاتر در پیش زمینه است. “ویکتور آناتولیویچ می گوید و به سراغ ضبط ها می رود. او به نقل از گالینا ولچک ، کنستانتین استانیسلاوسکی گم می شود ، شروع می کند و به … مفهوم می رود.

اکنون تئاتر با استفاده از روش آزمایشگاهی “در گذشته در حال حاضر” به جستجوی جهانی برای خود می پردازد. و این نه تنها در مورد هنرمندان جوان ، بلکه در مورد هنرمندان قدیمی نیز صدق می کند. آینده در گذشته – اکنون شعار Sovremennik اینگونه به نظر می رسد. و این بدان معنی است که “تئاتر – خانه” به “تئاتر – جهان” تبدیل می شود.

برنامه های هنری براساس پنج اثر جدید در صحنه اصلی و دو اثر دیگر ساخته شده است. امروز Sovremennik نقش های جمع آوری شده توسط یوگنی گریشکووتس به کارگردانی ریژاکوف را با بازی مارینا نیلووا ، آلنا بابنکو و نیکیتا افرموف در نقش های اصلی بازی خواهد کرد. این برنامه ها شامل نمایشنامه “زنده” بر اساس متن ویکتور تسوئی به کارگردانی ریژاکوف ، “تئاتر” بعد از سامرست موگام توسط ولادیمیر پانکوف ، “اورستیا” به کارگردانی اوژن آری و “نان اول” توسط بنیامین کوتس منتشر خواهد شد.

در مرحله دیگر ، برنامه Fantasies فاریاتیف به کارگردانی جورجی سورکوف و توهم توسط ایوان ویرپایف ، به کارگردانی ایوان کوماروف برنامه ریزی شده است. کار طراحی به همین جا ختم نمی شود. ویکتور آناتولیویچ تمایل خود را برای کار فعالانه با کل گروه اعلام کرد. به عنوان مثال ، یک رمان را با هم بخوانید و درباره محتوا و شخصیت های آن آزادانه خیال پردازی کنید. علاوه بر این ، او از گروه دعوت کرد تا با موضوع “پدران و فرزندان” در ادبیات روسیه کار کند – برای انتخاب مواد ، تمرین گفتگوها و ارائه صحنه ها. و او ، به عنوان یک رهبر ، وظایف کارگردانی را کنترل و هدایت خواهد کرد. به نظر می رسد که نتیجه این امر برای خود رایهاکوف هنوز یک معما است. اما هیجان سالن را فرا نگرفت.

اما ویکتور آناتولیویچ ساکنان جدید Sovremennik را معرفی کرد. این تقریباً 20 نفر از گروه اقامتگاه ها و همچنین دانشجویان از جهات مختلف هستند (عکاسان ، طراحان صحنه ، طراحان ، تهیه کنندگان) ، که همانطور که مدیر هنری می گوید ، کارهای زیادی را در تئاتر پیدا خواهند کرد.

با صفر کردن تمام شد. نه ، البته هنری نیست. و بصری اکنون تمام محصولات چاپی و دیجیتالی Sovremennik به سبک مینیمالیستی ساخته می شوند. ریژاکوف خلاصه کرد: “همانطور که گالینا بوریسوونا می گفت ، کلمه” زیبا “اینجا نیست و نخواهد بود.” به اصطلاح ملایم گرایی برداشت عجیبی از خود برجای گذاشت.