اسكوبتسوا “ملكه در ابرها” بود

نه تنها شادی و جلال به قرعه اسكوبتسوا افتاد ، بلكه بسیاری از آزمایشاتی كه او با افتخار همراه با همسرش ، تقریباً كارگردان اصلی شوروی انجام داد. بله ، مقامات با مهربانی با او رفتار کردند ، او این فرصت را داشت که به آنچه دیگران فقط آرزویش را داشتند شلیک کند ، اما همه این هزینه ها داده شد. سرگئی بوندارچوک تنها در صحنه جنگ و صلح دو بار مرگ بالینی ، حمله قلبی و ایست قلبی را تجربه کرد. این قیمت اسکاری بود که در سال 1969 برنده شد. بالا و پایین رفتن باید به محض تحمل قلبش تحمل می شد.

اسکوبتسوا چندین بار در فیلم های همسرش بازی کرد: در “استپ” ، “آنها برای سرزمین مادری جنگیدند” ، “واترلو” ، “زنگ های قرمز” ، “آرام آرام” ، جایی که او در نقش مادر گریگوری ملخوف ، “بوریس گودونوف” بازی کرد. خروج از هر تصویر آسان نبود. بوریس گودونوف با خونسردی پذیرایی شد. بوندارچوک بخاطر فیلمبرداری از کل خانواده در این فیلم – نه تنها همسرش ، بلکه فرزندانش – نیز النا و فیودور مورد سرزنش قرار گرفت. و چگونه او آن را در کنگره V تاریخی بدست آورد! و من مجبور شدم با آن زندگی کنم. و زنده ماندن از عزیمت زود هنگام دختر بازیگر زن ، که در اثر سرطان درگذشت. غم و اندوه کافی وجود داشت ، اما ایرینا اسکوبتسوا فردی خوش برخورد و صمیمی بود. هرکسی او را می شناسد این را می گوید. او به پسرش فدور بسیار افتخار می کرد.

ایرینا کنستانتینوونا به تازگی زندگی ای خلوت داشته است. او فقط در مواردی که با سرگئی بوندارچوک در ارتباط باشد مصاحبه را قبول می کند. من اغلب در مورد خودم صحبت نمی کردم. اما شش سال پیش ، او اغلب در جشنواره ها شرکت می کرد ، حتی کارگردانی مرز Volokolamsk. و در جشنواره Yeisk ، ما با هم از بنای یادبود Bondarchuk بازدید کردیم. کودکان همیشه روی آن نشسته اند و از خانم های بالغ در دامان سرگئی فئودوروویچ عکس گرفته می شود. اسكوبتسوا به راحتی همه اینها را پذیرفت: زندگی بهتر از فراموشی است. و وقتی بچه های متلک به او نزدیک شدند و برای بزرگداشت روح او پول خواستند ، او آن را داد ، ترس نداشت. بوندارچوك كودكی خود را در ییسك گذراند و در آنجا روی صحنه ظاهر شد. ایرینا اسکوبتسوا هنگام جشن 200 سالگی نبرد بورودینو با دپاردیو اجرا کرد و جرارد دیوانه بورودینو را خواند ، در حالی که او نماینده جنگ و صلح بود. مردم او را می شناختند و دوستش داشتند. به محض ورود او به برخی از شهرها ، فروشندگان گل بلافاصله علاقه مند شدند كه آیا می توانند دسته گل به او بدهند. بنابراین در ویبورگ بود. و هنگامی که او گوشواره الماس خود را در گچینا گم کرد ، مخاطبان بلافاصله آن را پس دادند.

ایرینا اسكوبتسوا در 22 آگوست 1927 در تولا متولد شد. پدرش در اداره اصلی خدمات هواشناسی و مادرش در بایگانی کار می کردند. قبل از بازیگری ، ایرینا از بخش تاریخ هنر دانشکده تاریخ دانشگاه دولتی مسکو فارغ التحصیل شد ، علاقه به کار Tintoretto داشت. فقط پس از آن وارد مدرسه تئاتر هنری مسکو شد. او اولین بار در سال 1956 در فیلم “اتللو” ساخته سرگئی یوتكویچ به عنوان دزدمونا ظاهر شد و در آنجا با سرگئی بوندارچوك ، كه نقش اصلی را داشت ، بازی كرد ، كه در روابط آنها كشنده بود. یک عاشقانه دیوانه وار شروع شد. آنها ازدواج کردند و 35 سال با هم زندگی کردند. این فیلم برای کارگردانی در جشنواره جایزه دریافت کرد و ایرینا اسکوبتسوا عنوان “افسون خانم جشنواره فیلم کن” را به خود اختصاص داد. او بسیار خوب بود ، که تا حدی مانع او به عنوان یک بازیگر شد ، او باید ثابت کند که او قادر است نه تنها زیبایی های مجسمه سازی را بازی کند. او در بیش از 70 فیلم بازی کرد: ، ناتالیا آندریچنکو ، ولادیمیر باسوف جونیور ، الکسی ایواسچنکو. با پسر فدور.

مدیر کل موسفیلم ، کارگردان کارن شاخنازاروف به MK گفت: “ما با او دوست بودیم. به یاد من ، ایرینا اسکوبتسوا روشن و جذاب باقی خواهد ماند. با این حال ، علاوه بر این که او یک بازیگر با استعداد بود ، او همچنین باهوش ، با شوخ طبعی ، نگاه ، یک زن فوق العاده به تمام معنا بود. می توانستیم ساعت ها بنشینیم و صحبت کنیم. او دوست وفادار سرگئی فدوروویچ بوندارچوک بود و کارهای زیادی برای یاد او انجام داد. این ضرر بزرگی برای فرهنگ ماست. “

کارگردان الکساندر برونکوفسکی فیلم “زندگی دزدمونا” را در مورد ایرینا اسکوبتسوا ساخت و اکنون به یاد می آورد که چگونه در بهار 2002 برای فیلمبرداری یک قسمت در ایستگاه رودخانه آمد. در اواخر دهه 1950 آنجا بود که ایرینا کنستانتینوونا در فیلم “اتللو” یوتکویچ بازی کرد. آنها دوربین را نصب کردند و سپس یک معجزه اتفاق افتاد: اسکوبتسوا از ماشین پیاده شد و آسفالت در یک لایه نازک متراکم بالا رفت ، به نظر می رسید که او از بالای ابرها عبور می کند.

P.S. ایرینا اسکوبتسوا در قبرستان Novodevichy در کنار سرگئی بوندارچوک به خاک سپرده خواهد شد.

زیبایی آسمانی ایرینا اسکوبتسوا: فریم هایی از خاطره یک بازیگر فقید  زیبایی آسمانی ایرینا اسکوبتسوا: قابهایی به یاد بازیگر زن فقید

به گالری عکس مربوط مراجعه کنید