تاجیکستان با توجه به درآمد

وارد بیست کشور برتر با بیشترین هزینه غذا شد

وارد بیست کشور برتر با بیشترین هزینه غذا شد

تاجیکستان با بالاترین هزینه غذا نسبت به درآمد وارد بیست کشور برتر شد 21 اکتبر 2020 ساعت 14:36 ​​

A vesta.Tj | 10/21/2020 | تاجیکستان در میان بیست کشوری است که بیشترین هزینه غذا را نسبت به درآمد دارد. در اینجا شما باید به طور متوسط ​​13٪ از درآمد روزانه خود را برای یک ناهار یا یک شام ساده صرف کنید.

همانطور که توسط Eadaily.com با اشاره به سازمان ملل گزارش شده است ، سودان جنوبی بار دیگر مقام اول را در لیست کشورهایی با بیشترین هزینه غذا نسبت به درآمد کسب کرد. قبل از همه گیری ، ساکنان این کشور به طور متوسط ​​27٪ از درآمد روزانه خود را در یک بشقاب غذا خرج می کردند و اکنون این میزان 186٪ است. این نتایج به دست آمده توسط نویسندگان رتبه بندی سالانه برنامه جهانی غذا (WFP) است.

سودان جنوبی برای تهیه یک بشقاب ساده ترین غذا ، مانند برنج و لوبیا ، تقریباً باید تقریباً دو روز کار کند.

بیست کشور برتر با بیشترین هزینه غذایی نسبی شامل 17 کشور در مناطق گرمسیری آفریقا هستند. قیمت مواد غذایی در آنجا بیشتر به دلیل درگیری های مسلحانه در حال افزایش است. اگرچه ، البته ، عوامل دیگری نیز از جمله همه گیری ، نقش مهمی داشتند.

“دیوید بیسلی ، رئیس WFP اظهار داشت:” گزارش جدید ما نشان می دهد که گرسنگی در پشت نیروی مخرب درگیری ، تغییرات آب و هوایی و بحران اقتصادی است که اکنون همه گیری Covid-19 به آن اضافه شده است. ”

یک کشور CIS ، تاجیکستان نیز وارد بیست کشور برتر شد. در آنجا ، برای یک ناهار یا شام ساده ، شما باید به طور متوسط ​​13٪ از درآمد روزانه خود را صرف کنید. برای مقایسه ، در نیویورک ، یکی از مرفه ترین شهرهای جهان ، یک بشقاب غذای ارزان قیمت به طور متوسط ​​0.6٪ از درآمد روزانه هزینه می کند.