تاجیکستان اقدام به زندگی معاون اول رئیس جمهور افغانستان را

محکوم کرد

تاجیکستان اقدام به زندگی معاون اول رئیس جمهور افغانستان را محکوم کرد 10 سپتامبر 2020 ، ساعت 12:30

Avesta.Tj | 09/10/2020 | دولت تاجیکستان حمله تروریستی به عمرولو سولخ معاون اول رئیس جمهور افغانستان را به شدت محکوم می کند.

بیانیه مربوط به دولت تاجیکستان در وب سایت رسمی وزارت خارجه این کشور منتشر شده است.

“در این بیانیه آمده است:” دولت تاجیکستان حمله تروریستی به معاون اول رئیس جمهور افغانستان ، امرلو سولخ را که صبح روز 9 سپتامبر در کابل رخ داد و در نتیجه آن غیرنظامیان کشته و زخمی شدند ، محکوم می کند.

“ما به خانواده ها و دوستان قربانیان تسلیت می گوییم و برای افراد آسیب دیده آرزوی بهبودی می کنیم. در مبارزه با تروریسم ، تاجیکستان همیشه به افغانستان نزدیک است و طرفدار برقراری صلح و ثبات در کشور همسایه است. “در بیانیه دولت جمهوری تاجیکستان تأکید شده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، در نتیجه یک حمله تروریستی صبح چهارشنبه در حوالی چهارراه تایمنی در منطقه چهارم کابل ، ده نفر کشته و پانزده نفر زخمی شدند ، از جمله افسران امنیتی معاون اول رئیس جمهور. صالح خود از طریق تلویزیون ملی صحبت کرد و گفت که از ناحیه بازو دچار زخم جزئی شده و از ناحیه صورت دچار سوختگی جزئی شده است

مسعود اندرابی ، سرپرست وزارت داخله افغانستان چهارشنبه شب گفت که احتمال سو attempt قصد به امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان توسط شبکه تروریستی حقانی انجام شده است.

“نتایج اولیه تحقیقات نشان می دهد که از هگزوژن-HMS + نیتروگلیسیرین در حمله به زندگی معاون اول رئیس جمهور استفاده شده است. ماهیت این مواد و حملات مشابه حملاتی است که قبلاً توسط شبکه حقانی ادعا شده بود. “اندرابی در توییت خود نوشت.

طالبان (در تاجیکستان ممنوع) در این حمله بی گناهی خود را اعلام کردند.