آسیای میانه و اتحادیه اروپا اقدامات مقابله با تهدیدهای مدرن

را مورد بحث قرار داد

آسیای میانه و اتحادیه اروپا درباره اقدامات مقابله با تهدیدهای مدرن بحث می کنند 21 اکتبر 2020 08:01

A vesta.Tj | 10/21/2020 | جلسه بعدی گفتگوی سطح بالا در مورد مسائل سیاسی و امنیتی بین آسیای میانه و اتحادیه اروپا یک روز قبل ، در تاریخ 20 اکتبر در قالب یک کنفرانس ویدیویی برگزار شد.

به گفته اداره اطلاعات وزارت امور خارجه جمهوری تاتارستان ، در این مراسم معاونین وزیر امور خارجه آسیای میانه ، افغانستان و دبیرکل خدمات روابط خارجی اروپا هلگا اشمید حضور داشتند.

طرفین در مورد موضوعات همکاری بین آسیای میانه و اتحادیه اروپا در رابطه با بیماری همه گیر COVID-19 و از بین بردن پیامدهای آن بحث کردند و همچنین در مورد مبارزه با چالش های امنیتی در منطقه و اطمینان از تلاش های مشترک برای حل چالش های فعلی تبادل نظر کردند. هیئت ها همچنین در مورد تأثیرات تغییر اقلیم و مسائل زیست محیطی صحبت کردند.

معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان مظفر حسین زودا در سخنرانی خود به اقدامات به موقع دولت جمهوری تاجیکستان برای از بین بردن پیامدهای منفی COVID-19 و همچنین تأمین امنیت اشاره کرد و از اقدامات بین المللی این کشور در زمینه منابع آب یاد کرد.

در همان زمان ، وی تأكید كرد كه تاجیكستان به عنوان یكی از رئیسان مجمع “قلب آسیا – روند استانبول” ، در این دوره برای افزایش كارآیی عملی این سازوكار تلاش خواهد كرد.

به نوبه خود ، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا به نقش مهم اتحادیه اروپا در جلوگیری از عواقب منفی COVID-19 و پرداختن به سایر موضوعات موجود در دستور کار اشاره کرد.

در پایان این رویداد ، طرفین در مورد آمادگی برای جلسات بعدی اجلاس در چارچوب همکاری بین آسیای میانه و اتحادیه اروپا و اجرای پروژه های با اولویت مشترک تبادل نظر کردند.