رقابت پذیری محیط زیست چین

را بهبود بخشیده است

< / div>

رقابت زیست محیطی چین بهبود یافته است 6 اکتبر 2020 ، ساعت 17:00

Avesta.Tj | 06.10.2020 | رقابت محیطی چین به لطف رشد مداوم عملکرد محیطی افزایش یافته است. این را هو ژانگ کویی ، معاون دفتر کمیته ملی سبز ، در نهمین مجمع رقابت بین المللی محیط زیست چین که اخیراً در هولونگ بویر (منطقه خودمختار مغولستان داخلی ، شمال چین) برگزار شد ، اعلام کرد.

ضریب پوشش جنگلی در کشور 22.96 درصد بود. ذخایر جنگلی و عملیاتی جنگل به 17.56 میلیارد متر مکعب رسیده است ، در حالی که کل پوشش گیاهی علفزارها ، مراتع و استپ ها به 55.7 درصد افزایش یافته است ، در حالی که سطح حفاظت از تالاب ها به 52.2 درصد رسیده است ژانگ کویی.

به گفته وی ، 11800 ذخیره گاه طبیعی در چین وجود دارد. حدود 90 درصد تحت حمایت هستند. اکوسیستم های زمینی معمولی ، 85٪ گونه های حیوانات وحشی و گیاهان و 65 درصد. جوامع گیاهی بالاتر.

متوسط ​​کاهش سالانه در سطح زمین های بیابانی 198 هزار هکتار است و سطح زمین های بیابان زایی سنگی به طور متوسط ​​386 هزار هکتار در سال در حال کاهش است.

از سال 2008 ، این مجمع ، به عنوان یکی از نماینده ترین رویدادهای ملی زیست محیطی در چین ، به یک بستر مهم برای گفتگوها و همکاری های سطح بالا تبدیل شده است.

این مجمع به توسعه همکاری در صنایع “سبز” کمک خواهد کرد. این برنامه بر مدیریت محیط زیست ، انرژی ، محیط زیست ، کشاورزی ، دام ، گردشگری و اقتصاد فکری تمرکز دارد. این مجمع همچنین در حال تسریع در ادغام منابع ، سرمایه و نوآوری برای ارتقا development توسعه بهتر و رقابت محیطی است.