او مانند یک خدا روی صحنه بود: چگونه Dzhigarkhanyan بزرگ را به یاد می آوریم

در 17 نوامبر ، مسکو و کل کشور با آرمن جیگرخانیان خداحافظی خواهند کرد. یکی پس از دیگری ، نسلی از شخصیتهای برجسته در حال عزیمت هستند که قدرت و قدرت تئاتر و سینمای روسیه بر روی آنها حفظ شد. الماس های اصلی او جعلی نیستند.

آرمن بوریسوویچ. ارمن جیگا … با معیارهای مدرن و همچنین با استانداردهای قدیمی – به هیچ وجه بلند نیست ، اگرچه پشت مانند بوکسور یا کشتی گیر است. سر او بزرگ است ، و روی آن لبخند از گوش تا گوش وجود دارد ، اگر او شروع به کار یک چیز غیرمجاز ، خنده دار یا واکنش نشان داد به شوخی موفق کسی. اما همان لبخند در یک لحظه می تواند یک پوزخند سخت شود ، که فقط در رهبر یک دسته گرگ یافت می شود. رهبر یک گرگ معمولی نیست. و در صحت نسخه یکی و دیگری که دارای تفاوت های ظریف و سایه ای است نیز شکی نبود.

او حتی اگر در حاشیه باشد یک قهرمان است. گسترده و گستاخانه جذاب (تریستان ، “سگ در آخور” ، لوون “وقتی سپتامبر می آید”). کاملاً فهمیده ، خردمند (آرتوزوف ، “عملیات اعتماد”) یا نفرت انگیز ، که می خواست او را بکشد ، تا زندگی دیگران را از بین نبرد (استنلی کووالسکی ، “یک ماشین واگن به نام آرزو” ، والدمارو ، “سیاه نمایی” از “کارشناسان تحقیقات را رهبری می کنند”). و روی صحنه ، روی صفحه – چه تفاوتی! ..

در آنجا او وجود دارد – صد در صد مرد در اوج زندگی (آرتم ، “سلام ، من هستم!” ، ولودیا ، “اولگا سرگئوونا”) یا پیرمردی ناموزون (کراپ ، “نوار قدیمی کراپ” ، ماکس “خانه آمدن”). اما هر کس و هر کس که باشد ، اصالت کلمه اصلی او است. و دیگری – جذابیت خواب آور. یک آدم بدجنس و شرور قاتل در قدرت جذابیت و فکر نمی کرد که تسلیم نجیب ، صادق ، راستگو شود. و این یک هدیه استعدادی است که توضیح ماهیت آن به طرز دردناکی غیرممکن است. آیا این مشیت خداوند است.

مقاله مرتبط  تئاترهای روسیه در روز باله به پشت صحنه اجازه ورود خواهند داد: رقص در کرونا ویروس

بله ، خدا هنگام تولد او را بوسید ، از پدر و مادر و احتمالاً یک متخصص زنان و زایمان که کودک را به موقع و به طور حرفه ای برد ، تشکر کرد. او همه چیز را به آرمن جیگارخانیان – تئاترها ، و حتی بعضی از آنها را به آنها داد. مایاکوفسکی ، تئاتر هنری مسکو و لنکوم. سینما ، جایی که او از نظر تعداد نقش ها – بیش از 300 رکورد قابل تصور – شکست. او با هنرمندان بزرگ – آندره گونچاروف ، مارک زاخاروف ، یان فرید – که نقش های عالی و همچنین مشاهیر پزشکی – روشال ، ددوف را به او ارائه داد ، گرد هم آمد. او دوستانی را فرستاد ، هرگز خیانت نکرد. سرانجام ، او عشق بزرگ مردم را به او داد – ارمنی ، شوروی ، روسی ، و آرمن بوریسوویچ نیز این آزمون را پشت سر گذاشت. او متوسط ​​معتدل ، گزینش ، حتی مراقب بود. ولی…

وقتی خدا و سرنوشت چنین هدایایی را می دهند ، شما باید آماده باشید تا هزینه آنها را بپردازید. این واقعیت که خود را وقف کار بدون ردیابی می کنید خطرات بزرگی را به همراه دارد. و آرمن جیگارخانیان – ابتدا با از دست دادن تنها دخترش و در پیری – با تنهایی پرداخت.

– ماریشا ، من زندگی ام را زشت می گذرانم ، – این عبارت اوست. صادقانه تلخ. تلخی در صدای ترک خورده اش ، در چشمانش که همه چیز را می فهمد و در س theال بی صدا: «چرا این اتفاق افتاده است؟ چه کسی مقصر است – فقط خودم؟ ” شاید او هم چنین کرد. هیچ کسی مقصر نیست – فکر می کنم ، اما من هرگز این حرف را به او نمی زنم ، تا روی زخم بهبود نیافته نمک نپاشم.

مقاله مرتبط  اتحادیه اروپا نگران نقض آتش بس در Donbass

او پیر ، تنها است ، خوب راه نمی رود ، اما هنوز هم … او آنقدر خوش تیپ نبود ، اما حتی کچل هم نمی شد – با این تفاوت که جوجه تیغی سخت او در اولین سرما مانند یخبندان صبحگاهی به نظر می رسد. و سر هنوز با تناسب غرور و نیمرخ خرد شده است ، و نه به راحتی پخته شده است ، که اغلب در افراد مسن اتفاق می افتد.

در روز درگذشت او ، همه کانال های تلویزیونی به سرعت در برنامه برنامه ها تجدید نظر کردند و فیلم های قدیمی او ، گزیده ای از اجراهای افسانه ای ، مصاحبه ها را بازی کردند ، جایی که او ده تا پانزده سال از الان کوچکتر است و او تئاتر خودش را دارد. در بعضی از کانال ها “سلام ، من عمه تو هستم” بازی می کنند – کجا می توانیم بدون او برویم؟ قاضی خنده دار او ، کریگز ، با کت و شلوار تنگ و نواری باریک از گوشتخواران ، مانند تمساح با دیدن قربانی ، دندانهای خود را بر روی یک خاله اشتها آور از برزیل ، جایی که دونس پدرا و میمون ها به تعداد کافی یافت می شود ، کلیک می کند. کمدی آبشار جذاب با بازیگران درخشان. و عمه کالیاگین آواز می خواند: “و چرا عشق برده سعادت و موفقیت است؟ ..”

اما این در مورد او نیز هست: همانطور که مشخص شد ، زنان دیگر او را دوست ندارند ، بلکه موفقیت و پول او را دوست دارند. خدا نمی داند چه فکر تازه ای است ، اما این حقیقت زندگی است که همچنان بسیاری را کور می کند. و معلوم شد Dzhigarkhanyan یکی از آنهاست: او آنقدر برای آنچه دوست داشت دوید ، برای آنقدر زندگی کرد که متوجه نشد چگونه در یک لحظه قهرمان یک برنامه گفتگوی رسوایی از یک قهرمان ملی شد. پرداخت؟ یک زن جوان حریص ، در مقابل کل کشور ، اموالش را با خود برد ، صادقانه درآمد کسب کرد و در عین حال با شهادت دادن به دوربین های تلویزیونی ، بدون پلک زدن ، پول خوبی به دست آورد.

مقاله مرتبط  آنجلیکا واروم واریا ویزبور را "قلاب" کرد

“ماریشا ، من زندگی خود را زشت می گذرانم” ، هنوز صدای او را می شنوم. و من می خواهم او را آرام کنم: “نه ، نه ، آرمن بوریسوویچ ، این آب گل آلود پایین می آید ، حریص و بی شرمانه فراموش می شود. این اپیزود یک اپیزود باقی خواهد ماند و هر از گاهی مانند رنگ روی کارت پستال زرد رنگ کاملاً محو می شود. و همانطور که آنها شما را دوست داشتند ، شما را نیز دوست خواهند داشت. درباره فرزندان و نوه های آنها درباره آرمن جیگارخانیان ، هنرمند بزرگی که روی صحنه و صفحه مانند خدا بود ، گفته می شود! “

درگذشت آرمن جیگارخانیان: آخرین عکس ها و بهترین نقش های هنرمند مردمی

درگذشت آرمن جیگارخانیان: آخرین عکس ها و بهترین نقش های هنرمند مردمی


به گالری عکس مربوط مراجعه کنید

منتشر شده در روزنامه “Moskovsky Komsomolets” شماره 28416 16 نوامبر 2020

تیتر روزنامه:
آرمن بوریسوویچ. ارمن جیگ