جشنواره بین المللی مدارس تئاتر کشورهای BRICS آنلاین می شود

و برای اولین بار در دو قالب همزمان – تمام وقت و نیمه وقت برگزار می شود

امسال چهارمین جشنواره بین المللی مدارس تئاتر کشورهای BRICS برای چهارمین بار در مسکو برگزار می شود. با این وجود ، به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، برای اولین بار در یک فرم بهبودیافته در حالت آفلاین / آفلاین برگزار می شود ، زمانی که میهمانان و شرکت کنندگان به طور حضوری و غیر حضوری به طور هم زمان ملاقات می کنند ، و جدیدترین فن آوری های فناوری اطلاعات ، اقدامات آفلاین زنده را در صحنه و بصورت آنلاین روی صفحه ترکیب می کنند و در یک اثر نمایشی با پخش مستقیم پخش می شوند.

مدیر جشنواره ، رئیس موسسه هنرهای تئاتر (ITI) به نام گفت: “این جشنواره هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی ، سال حافظه و افتخار است.” هنرمند خلق اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی اتحادیه اتحاد جماهیر شوروی Iosif Kobzon دیمیتری تومیلین ، – بخش خلاق جشنواره به موضوع داغ “متحد کردن مردم کشورهای مختلف در مبارزه با جنگ و خشونت” اختصاص دارد ، و اجرای نهایی میان فرهنگی نمایشنامه حماسی نمایشنامه نویس آلمانی ، برتولد برشت “مادر شجاعت و فرزندانش” است ، جایی که یک جنگ طولانی مدت از طریق سرنوشت ، احساسات و احساسات قهرمانان نشان داده شده است. “

اولین هفته آموزشی جشنواره نیز به برشت و روش کار او اختصاص داشت. سپس بچه ها گزیده هایی از “شجاعت مادر” را نشان دادند. و در روز اختتامیه جشنواره در 22 نوامبر ، آنها به طور سنتی یک اجرای مشترک به سبک “بیایید با هم بازی کنیم!” ، جایی که همه نقش ها بین نمایندگان کشورها و مدارس شرکت کننده توزیع می شود ، بازی می کنند. یک آزمایش مشابه برای اولین بار در چارچوب جشنواره انجام شد و هزاران نفر از طرفداران تئاتر در سراسر جهان منتظر ارائه فوق العاده ای از نمایش های نمایشی هستند که همزمان به زبان های مختلف بازی می شوند.

مقاله مرتبط  در بدخشان افغانستان ، طالبان تلاش کردند شهرستان وردوج را به دست بگیرند

با این حال ، این بار ، دیمیتری تومیلین به MK توضیح داد ، “ما همچنین از فرمت آفلاین / آفلاین در اجرا استفاده می کنیم: بچه های ما مستقیماً روی صحنه بازی می کنند و دانشجویان خارجی در طول بازی از طریق صفحه های بزرگ نصب شده روی صحنه با آنها ارتباط برقرار می کنند. اما حتی در شرایط دشوار 2020 ، ما موفق شدیم جشنواره بین المللی منحصر به فرد خود را حفظ کنیم ، یک قالب کاملا جدید به آن ببخشیم و روش برگزاری رویدادهای بزرگ جهانی را با استفاده از فناوری های IT بی نقص تر کنیم. هر رویداد از طریق اینترنت ، شبکه های اجتماعی و رسانه ها پخش خواهد شد و قالب غیرمعمول روشن / آفلاین تبادل تجربه فراموش نشدنی را فراهم می کند که به شرکت کنندگان تعامل با یکدیگر در یک ماژول غیرمعمول را یاد می دهد. “

یادآوری می کنیم که پروژه جشنواره های بین المللی مدارس تئاتر کشورهای BRICS توسط تیم I ساخته شده است. Iosif Kobzon ، هنرمند خلق اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی ، و امروزه به عنوان اولین بستر ابتکاری برای تبادل بین فرهنگی دانشگاه های تئاتر در کشورهای BRICS در زمینه هنر نمایشی در سراسر جهان شناخته شده است.