داستایفسکی وارد ورودی تئاتر می شود: معرفی نامزدهای ماسک طلایی

از جمله آنها Jan Fabre کارگردان و هنرمند مشهور بلژیکی است

در 10 نوامبر ، جشنواره “ماسک طلایی” که به دلیل همه گیری طولانی مدت طولانی بود ، به پایان رسید. برندگان آن باید به صورت آنلاین اعلام می شدند. و ده روز بعد نامزدهای سال آینده مشخص شدند. بیست و هفتمین جشنواره در زمان معمول – در بهار برگزار می شود.

“ماسک طلایی” کنونی با انتقال از بهار به پاییز ، بدبختی ها و بیماری هایی که گریبان بسیاری از گروه های تئاتر و اعضای هیئت داوران را گرفته است ، مدت ها در ذهن همه باقی خواهد ماند. سال تئاتر قهرمانانه بود.

برگزارکنندگان “ماسک طلایی” در عمارت اسپیریدونوف جمع شدند و آنها را با خوش بینی خوشحال کردند. با وجود همه گیری ، زندگی ادامه دارد. با ترجم کلمات از ترانه ویاچسلاو بوتوسوف ، می توان گفت داستایوسکی وارد ورودی می شود و از پله ها بالا می رود … و این ورودی تئاتر خواهد بود. دویستمین سالگرد تولد نویسنده ، که در سال 2021 برگزار می شود ، به یک برنامه ویژه “ماسک طلایی” اختصاص خواهد یافت که شامل اجراهایی بر اساس آثار وی خواهد بود. آنها نه تنها در مسکو ، بلکه در اومسک ، که او در آنجا کار سخت کار کرده است ، نشان داده خواهد شد. کنفرانسی با موضوع “داستایوسکی و تئاتر” برگزار خواهد شد.

در میان نامزدهای فصل 2019-2020 و 189 نفر از آنها ، 56 اجرا از سراسر کشور اعلام شده است. آنها توسط دو شورای تخصصی مشخص شدند: برای تئاتر موسیقی ، به سرپرستی ایلیا کوخارنکو ، و برای تئاترهای نمایش و عروسک ، به ریاست گلب سیتکوفسکی. آنها اجراهایی را مشاهده کردند که از اول آگوست 2019 تا 31 ژوئیه 2020 به نمایش درآمدند. کارشناسان لیست بلندبالایی از این جایزه را تشکیل داده اند که متشکل از 80 نمایش درام و عروسک و 30 نمایش موزیکال است و اکنون همکاران آنها ادعا می کنند که این لیست طولانی بسیار جالبتر از لیست نهایی است. به طور کلی ، همه چیز طبق معمول است.

شش برنده بالقوه از شهرهای مختلف در نامزدی “درام / اجرای فرم بزرگ” معرفی شده اند ، برخی از تئاترهای اعلام شده به طور منظم در جشنواره تبدیل شده اند. این “Alamzhi” تئاتر درام بوریات به نام است H. Namsaraeva از اولان اوده ، “پادشاهی آینه های کج” تئاتر درام تاتار از آلمتیفسک ، “پینوکیو. دریا را شنا کن »تئاتر درام ریازان و نمایش های مسکو با نام” پتروف ها در آنفلوآنزا “توسط مرکز گوگول ،” Peer Gynt “توسط تئاتر. اتحادیه اروپا G. واختانگوف و “داستان آخرین فرشته” تئاتر ملل.

لیست اجراها به شکل کوچک دو برابر بیشتر است. در اینجا این پروژه از لئونید Roberman و موزه مسکو “بوریس”، و “دایی وانیا” از درام اومسک تئاتر، و “ادم سفیه و احمق” از نووسیبیرسک “خانه قدیمی”، و “مرموز شب قتل یک سگ” توسط پرم “تئاتر-تئاتر” است، و “ایران کنفرانس “” چنین تئاتر “و” نویسنده شب “BDT از سن پترزبورگ ، و” نماز چرنوبیل “Voronezh Nikitinsky تئاتر. این تنها بخشی از نمایش ها و تئاترهای اعلام شده است. فقط یک لیست غول پیکر از مدیران درام درخواست برای ماسک طلایی، با شروع از یوری Butusov در Vakhtangov با همسالان Gynt، آندری Moguchy با داستان از آخرین فرشته از تئاتر فابری سازمان ملل و جان که شب نویسنده در BDT به آنتون فدوروف کارگردانی، بلافاصله توسط دو اثر او – “پتروف ها در آنفلوآنزا” در “مرکز گوگول” و “پادشاهی منحنی” در آلمتیفسک ارائه شده است. بوریس یوخانانوف نیز دو بار برای پینوکیو نامزد شده است. تئاتر »در« الکترو تئاتر استانیسلاوسکی »و به عنوان کارگردان اپرا با نمایش« اوکتاویا. Trepanation “در همان” الکترو تئاتر “.

کار بازیگری سخاوتمندانه ارائه شده است. اینها اولگا آلبانووا – ریگان و تاتیانا ریابوکون – ژستر در “پادشاه لیر” تئاتر نمایشی کوچک سن پترزبورگ ، آنا آنتونوا با “افراطی ها” ساخالین جنوبی “مرکز چخوف” ، یولیا گریشاوا از “کنفرانس ایرانی” سنتور “تئاتر تاکوی” ، یانا ایرتنووا – “پتروف ها در آنفلوآنزا” مرکز گوگول ، اوگنیا کرگدژده ، که نقش مادر را در “Peer Gynt” واختانگوف و دیگر بازیگران زن فوق العاده بازی می کرد. در میان مجریان مرد – آناتولی گریگوریف – میشکین در احمق خانه قدیمی نووسیبیرسک ، اوگنی کارپف – شاه لیر در نمایشی به همین نام در تئاتر درام کوچک ، گلب پوسکپالیس – لئوس در داستان آخرین فرشته تئاتر ملل ، تیموفی تریبونتسف – بوریس گودونوف در “بوریس” ساخته لئونید روبرمن و موزه مسکو ، نیکولای فومنکو – میخائیل در “Skid” تئاتر Praktika و کارگاه دیمیتری بروسنیکین ، سرگئی یونگمن – آنری در نمایش “من یک قاتل را استخدام کردم” که قبلاً در تئاتر درام شریپوف آشنا بود.

هفت اجرای اپرا با ادعای ماسک طلایی وجود دارد. اینها “Dido and Aeneas” و “Sadko” در Bolshoi ، “Cruel Children” در تئاتر موزیکال به نام N. Sats ، “کتاب Seraphim” و “Octavia Trepanation” در “الکترو تئاتر استانیسلاوسکی” ، “Lolita” در Mariinsky و “The Rake’s Progress” در “Stasik”.

در این باله تنها چهار نامزد وجود دارد: “چشمه باخچیسرای” توسط تئاتر اپرا و باله سامارا ، “دون کیشوت” از تئاتر موزیکال. K.S. استانیسلاوسکی و سرلشکر اول نمیرویچ-دانچنکو ، “ژیزل” در بولشوی و “بن بست های روسیه – دوم” در ماریینسکی.

هیچ کس نمی داند بهار سال 2021 چگونه خواهد بود. اما “ماسک طلایی” در حال آماده سازی یک کیسه هوا است تا در صورت شرایط پیش بینی نشده ، با کمترین ضرر ، ضربه بخورد ، به سرعت پیمایش کند و راه درست خارج شدن از شرایط را پیدا کند. امسال آنها موفق شدند.