داشكویچ در دادگاه از حقوق آهنگسازان دفاع كرد

محوطه های Bryusov Lane برای اهالی هنر باقی خواهد ماند

ولادیمیر داشکیویچ آهنگساز معروف برنده شد. اما خلاقانه نیست ، همانطور که فکر می کنید ، بلکه پیش پا افتاده ترین ، روزمره است. به مدت دو سال ، موسیقی کلاسیک روسی از منافع انجمن بین المللی سازمان آهنگسازان (جانشین اتحادیه آهنگسازان اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی اتحادیه جماهیر شوروی) دفاع کرد ، که از آنها سعی کردند برای محل در مرکز مسکو – در خانه آهنگسازان معروف در Bryusov Lane شکایت کنند.

این حماسه 2.5 سال به طول انجامید ، 12 جلسه دادگاه برگزار شد. ماهیت آن این است که مدیریت تعاونی “معلمان هنرستان مسکو” شکایتی را علیه انجمن سازمان های آهنگسازان ، به سرپرستی ولادیمیر داشکیوویچ ، تشکیل داد و مایل بود بخشی از منطقه را به صورت قانونی از آن بگیرد.

– مدیریت تعاونی خواستار 160 متر مربع شد. ولادیمیر داشکیویچ به MK گفت ، متر از 474 متر ما ، که شامل مکانهایی است که دبیرخانه اتحادیه آهنگسازان و دفتر تیخون خرننیکوف در آنجا واقع شده است. – و این سکوی پرتاب در زمان اتحاد جماهیر شوروی بود ، جایی که سرنوشت همه شاهکارهای موسیقی قطعی شد ، از سمفونی های شوستاکوویچ شروع می شود و با ترانه “روز پیروزی” توخمانوف پایان می یابد. در اینجا برای اولین بار آرام ایلیچ خاچاتوریان موسیقی باله “Spartacus” خود را روی دو پیانو نشان داد و پس از آن در تئاتر بولشوی روی صحنه رفت. اکنون نویسندگان روسی در حال تمرین کارهای خود در این اتاق ها هستند.

مقاله مرتبط  40 ویروس کرونا ویروس جدید در تاجیکستان

اما نام های بزرگ و واقعیت های تاریخی ، همانطور که می گویند ، شعر هستند. سازمان آهنگساز تهدید واقعی برای از دست دادن بخشی از فضای گرانبها بود. و سپس قسمت تاریخی محل دیگر متوقف می شد ، نیازی به گفتن نیست که نوازندگان امکانات تمرین خود را از دست می دادند.

– من به یاد می آورم که چگونه رئیس تعاونی کل کشور در کانال فدرال بی گناه اظهار داشت که آنها قصد استفاده از مکان را برای اهداف موسیقی ندارند و آنها آن را اجاره می دهند ، – می گوید ولادیمیر داشکیوویچ.

اینگا شوبینا ، مدیر اجرایی انجمن ، با دفاع از حقوق آهنگسازان ، مجبور شد به آرشیو ها سر بزند تا اسناد اصلی سالهای 1956-57 را پیدا کند. یا اسنادی که صحت نسخه ها را تأیید می کنند. و همچنین برای انجام تعدادی از معاینات ، که می تواند برای دادگاه اثبات انکارناپذیر از حقوق انجمن خلاق به 474 مربع. متر در یک خانه در خط Bryusovy.

داشکویچ می خندد: “در این مدت ، من از نظر قانونی تحصیل کرده ام ، اکنون می دانم که چه ادعایی برای اثبات حق ، تعصب است.” – و در آخرین جلسه ، قاضی دادگاه داوری نهم تصمیمی را اتخاذ کرد که شاکیان مبلغ کامل ادعاهای خود را در مورد محل رد می کنند. به طور کلی ، 444 متر به همراه قسمت تاریخی برای ما باقی مانده است. این پرونده ، ممکن است بگوید ، بسته شده است.

درست است که این پیروزی کمی تلخی داشت – حقوق انجمن ، که شامل بسیاری از آهنگسازان از نسل های مختلف است ، به دلایلی فقط توسط یک ولادیمیر داشکیویچ 85 ساله در دادگاه دفاع شد. و خدا را شکر که قدرت ، پشتکار و شجاعت داشت تا آخر. در غیر این صورت ، خالقین برجسته و جوان فقط خاطراتی از وقایع تاریخی داشته اند که در محلی که آنها از دست داده اند اتفاق افتاده است.

مقاله مرتبط  آنی لوراك با یك لباس مینی با یك گردن عمیق طرفداران را متحیر كرد