در چارچوب عملیات مهر -3 – اوستا 98 زن و کودک از سوریه به ازبکستان منتقل شدند

در چارچوب عملیات مهر 3 ، 98 زن و کودک از سوریه به ازبکستان منتقل شدند

9 دسامبر 2020 ، ساعت 12:03

22اوستا. Tj | 09.12.2020 | در بخش بعدی عملیات بشردوستانه “مهر” گزارش داد 98 زن و کودک از سوریه به ازبکستان برگردانده شده اند. گزارش “IA” Dunyo “.

خاطرنشان می شود که به نمایندگی از رئیس جمهور ازبکستان ، در سال 2019 ، در مجموع 220 شهروند – زن و کودک – از سوریه و عراق در چارچوب عملیات بشردوستانه مهر تحویل داده شدند.

در مرحله بعدی عملیات مهر ، در مجموع 98 نفر ، از جمله 25 زن و 73 کودک ، از جنگ در حال انجام در سوریه به کشور خود بازگردانده شدند.

این افراد در یک مرکز درمانی مجهز و با غذای گرم ، لباس و سایر امکانات رفاهی لازم اسکان داده می شوند. از آنها با كمك پزشكي و روانشناسي از متخصصان استفاده مي شود. کودکان در م institutionsسسات پیش دبستانی ، مدارس متوسطه قرار می گیرند و زنان شاغل می شوند.

به زندگی سالم و آرام برمی گردد و شرایط لازم را برای سازگاری کامل ایجاد می کند. همچنین ، کارهای مناسبی برای صدور گذرنامه ، شناسنامه و سایر مدارک لازم انجام خواهد شد.

در مجموع ، سه مرحله از اقدامات بشردوستانه مهر در ازبکستان اجرا شده است. این عملیات بر اساس اصل تأمین حق آزادی در روز تصویب قانون اساسی جمهوری ازبکستان است.

مقاله مرتبط  خواص صابون های گیاهی و فواید آن برای پوست و مو - فروشگاه عطاری یاس