دو معدنچی محلی طلا با مونوکسیدکربن در لیاخش – اوستا مسموم شدند

دو معدنچی محلی طلا با مونوکسیدکربن در لیاخش مسموم شدند

17 نوامبر 2020 ، 10:36

اوستا Tj | 16.11.2020 | یک نفر جان خود را از دست داد ، دیگری در اثر مسمومیت با مونوکسیدکربن در شرق تاجیکستان به بیمارستان منتقل شد.

همانطور که رئیس مرکز مطبوعاتی کمیته شرایط اضطراری و دفاع مدنی (CES) تاجیکستان به “اوستا” گفت ، این حادثه در قلمرو منطقه لیاخش رخ داد.

بخش اورژانس کمیته وضعیت های اضطراری سیگنالی دریافت کرد که دو برادر – ساکنان روستای کاشوت از جاموات روستایی کشوت در منطقه لیاخش – توسط مونوکسید کربن مسموم شده اند.

آنها کار استخراج طلا را در رودخانه موکسو در روستای کندوب ، ولسوالی لیاخش انجام دادند. در محل ، مردان چادر زدند و از زغال سنگ برای گرم کردن آن استفاده کردند و مقررات ایمنی را به شدت نقض کردند.

در نتیجه ، هر دو معدنچی طلا توسط مونوکسیدکربن مسموم شدند ، یکی از آنها در سال 1988 متولد شد ، در نتیجه مسمومیت فوت کرد ، دیگری در بیمارستان است.

در این راستا ، کمیته شرایط اضطراری به ساکنان کشور یادآوری می کند که هرچه بیشتر مراقب باشند ، اقدامات امنیتی را رعایت کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>