رقابت دانشجویان دانشگاه در المپیاد جمهوری – اخبار تاجیکستان

در 16 مه، دور نهایی المپیاد جمهوری خواه در بین دانشجویان مؤسسات آموزش عالی “بنیاد دولت بدون آموزش نمی تواند پایدار باشد…” در دانشگاه دولتی مالی و اقتصادی تاجیکستان، مرکز مطبوعاتی وزارت آموزش آغاز شد. و Science of the Republic of Tatarstan گزارش می دهد.

438 دانش آموز از 39 موسسه آموزش عالی حرفه ای کشور در المپیاد شرکت کردند که در پاسخ به صورت آزمایشی و نوشتن مقاله در بخش های: علوم انسانی، علوم و ریاضیات، در زبان و ادبیات تاجیکستان، زبان و ادبیات روسی، انگلیسی، تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، بوم شناسی، جغرافیا، نظریه اقتصادی و فناوری اطلاعات.

رخیم سعیدزدا وزیر آموزش و پرورش تاجیکستان طی سخنانی خوشامدگویی به دانش آموزان کرد و ضمن تبریک به تمامی شرکت کنندگان المپیاد برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

هدف از برگزاری المپیاد در بین دانشجویان مؤسسات آموزش عالی، جستجوی جوانان مستعد و رشد بیشتر آنها در زمینه های مختلف علمی است.

در این دیدار خاطرنشان شد: برگزاری مسابقات جمهوری «حکمت سحر درخشش کتاب است»، «علم چراغ راه روشنایی»، «تاجیک آیینه تاریخ ملت» و “تاجیکستان – میهن عزیز من” کمک شایانی به افزایش علاقه جوانان و سایر اقشار جامعه به علم و آموزش، خواندن کتاب و گسترش دانش و جهان بینی آنها دارد.

همچنین پیشنهاد شد که برندگان این المپیاد از مزایای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برخوردار شوند. تا جوانان مستعد فرصت ادامه تحصیل و کمک به توسعه علم تاجیکستان و اجرای اهداف استراتژیک این کشور را داشته باشند.

المپیاد دو روز به طول خواهد انجامید که نتایج آن در تاریخ 27 اردیبهشت اعلام می شود.

مقاله مرتبط  باستریکین پیشنهاد وضع مالیات بر نیروی کار مهاجران را برای ایجاد انگیزه برای استخدام روس ها - اخبار تاجیکستان