رومن ویکیتوک در یک تابوت شیشه ای به خاک سپرده خواهد شد

در تاریخ 20 نوامبر ، مسکو با کارگردان رومن ویکیتوک خداحافظی می کند ، که در اثر اثر ویروس کرونا مرد. پس از مراسم تشییع جنازه ، که در تئاتر او در Sokolniki برگزار می شود ، جسد به میهن خود می رود – به Lviv ، جایی که در آنجا تشییع می شود. عزیمت وی ​​از این جهان به جهانی دیگر با روحیه استاد فراهم خواهد شد.

بنابراین ، کاملاً غیر منتظره ، تصمیم با تابوتی که روی صحنه خواهد ایستاد – این شیشه است. کارمندان تئاتر معمولاً آن را “بلور” می نامند. مثل شخصیتی در داستان افسانه ای “زیبای خفته”؟ اما ، همانطور که والری رایکوف ، کارگردان تئاتر توضیح می دهد ، چنین تصمیمی قبل از هر چیز توسط ایمنی و سپس میل به اسراف دیکته می شود.

– رومن گریگوریویچ در اثر ترومبوآمبولی درگذشت ، اما از آنجا که نتیجه گیری می گوید او در اثر COVID-19 درگذشت ، بسیاری از مردم ، به ویژه افراد مسن ، از آمدن برای خداحافظی از او می ترسند. حالا همه از همه چیز می ترسند. بنابراین ، ما چنین تابوتی را پیدا کردیم که در اصل چوبی است ، اما درب آن از شیشه ساخته شده است ، که بسیار با کیفیت و با دوام است. ما به دنبال یکی از آنها گشتیم – بسیار گران قیمت. من یک چیز می گویم – او شایسته رومن ویکیتوک است.

در واقع ، منحصر به فرد رومی ویکیتوک این بود که تئاتر او ، به نظر می رسید ، هرگز پایان نیافته است. حتی زمانی که چراغ های پا خاموش شدند و بازیگران تئاتر را ترک کردند. و او خود مانند تئاتری عجیب و غریب بود ، خصوصاً در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، که هنوز هم دارای توانایی قدرتمندی بود که بتواند کسانی را که در محل کار یا زندگی در کنار او بودند در حوزه خود جذب کند.

مقاله مرتبط  تاجیکستان در سمینار بین المللی "سنتهای نساجی" به مناسبت 150 سالگرد مهاتما گاندی

– رومن گریگوریویچ ، همه می دانند ، او با سلیقه ، زیبا و گران لباس می پوشید. بنابراین همه اینها در روز خداحافظی خواهد بود. اگرچه او خودش با کنایه و حتی با خنده مربوط به همه چیز مرتبط با مرگ بود.

– اما مسئله تولد و مرگ مهمترین مسئله در مسیحیت است. خندیدن یعنی چه؟

– شاید نخندد ، اما با خونسردی گفت: ”همه ما فانی هستیم. پس چی؟ بیایید همه به فضا برویم. ” به هر حال ، آپارتمان او در Tverskaya در ساختمانی واقع شده است که “Cosmos” درست در زیر ویترین های او واقع شده است – من نمی دانم چه یک کافه و چه یک مغازه. معلوم می شود که او بالاتر از فضا بوده است – و آنها به این می خندیدند. اما وقتی شخصی از نسل او در حال مرگ بود با ناراحتی زیاد صحبت کرد ، او بسیار نگران بود: “آنها می روند ، من هم می روند.”

ساختمان تئاتر که توسط معمار ملنیکوف طراحی شده است ، با پنجره های عظیم و به همین دلیل پر از نور ، از 11 صبح اجازه می دهد تا همه برای خداحافظی از رومن ویکیتوک وارد شوند. و قبل از آن ، مراسم تشییع جنازه درست روی صحنه برگزار می شود.

– چرا در معبد نیست؟ آیا این وصیت مرحوم است؟

– هیچ اراده ای وجود نداشت – او به مرگ فکر نمی کرد ، او آخرین کار را انجام داد ، برنامه هایی را تنظیم کرد … اما ما معتقدیم که ملنیکوف و ویکتوک معبدی ساختند و همه چیز باید در آن اتفاق بیفتد. پدر خواهد آمد و مراسم را اجرا خواهد کرد. این موضع اصولی است – رومن گریگوریویچ باید در تئاتر باشد.

مقاله مرتبط  هنرمند بنکوویچ پرچم های آهنین کشورهای در حال جنگ را به طور مخفیانه در تل آویو آویزان کرد

در سالن اجتماعات 550 نفره ، یک بخش به هنرمندان و کارگران تئاتر اختصاص خواهد داشت ، بخش دیگر – فقط به مطبوعات. آنها می خواهند از فرم گرایی و هرگونه سازماندهی بیش از حد همراه با چنین رویدادهایی جلوگیری کنند. بنابراین ، میکروفون برای کلمات آخر رایگان اعلام می شود.

– من به درستی می فهمم که هر کس از صف ، و نه فقط مقامات ، به طور معمول ، با کلمات وظیفه ، قادر به نزدیک شدن به میکروفون و حتی گفتن چیزی است؟ متأسفم ، این امر باعث ریختن میکروفون می شود.

– امیدوارم هیچ زباله ای ایجاد نشود. اگر شخصی فاصله را قطع کند یا از محدودیت زمانی فراتر رود ، به سراغ او آمده و مودبانه به او هشدار می دهند.

به گفته مدیر ، موزه ویکی ویک روم به زودی به یاد استاد ظاهر می شود. این بر اساس زندگی استاد است. والری رایکوف تأیید کرد: “او مجموعه عظیمی از دیسک ها (موسیقی را دوست داشت ، درک می کرد) ، نسخه های خطی ، پرتره ها و لباس هایش را ذکر نمی کند – همه اینها اساس موزه آینده خواهد شد.”

مطالب را بخوانید “کارگردان آخرین روزهای ویکیوتیک را که با ویروس کرونا درگذشت توصیف کرد”