سادالسکی از تماشاگران در اجرای ماکساکوا با اظهار نظر غیرمنتظره ای مداخله کرد

سادالسکی از تماشاگران در اجرای ماکساکوا با اظهار نظر غیرمنتظره ای مداخله کرد

لیودمیلا ماکساکوا در اولین اجرای تئاتر پاهای زیبا ، پرش های سبک را نشان داد و بدون تکیه گاه بر روی صندلی صعود کرد. تماشاگران با نگاهی به فرم فیزیکی ایده آل وختانگوف پریما، ابتدا با لذت دیوانه شدند و سپس از اینکه چگونه عملکرد این بازیگر با قسمت اول عنوان نمایشنامه – “ملکه مادر” (به صحنه رفته توسط سرگئی یاشین) مطابقت دارد، قدردانی کردند. ملکه همانطور که هست با جزئیات از اولین نمایش، ستون نویس MK.

در ابتدا تقریباً یک حادثه رخ داد. هنگامی که قهرمان ماکساکوا – رجینا – در ردیف اول با این جمله رفت: “هیچ مردی نیست که اکنون به من آب بدهد” استاس سادالسکی از مرکز پرید و در حالی که دستش را دراز کرد با حرارت گفت: “من می کنم! ..” با مکثی فوری، دیدم که چگونه ماکساکوا و سه هنرمند جوان روی صحنه، کمی از بداهه سرگردان شدند و گیجی جزئی در سالن شنیده شد. حتی کسی فکر می کرد که این طور در نظر گرفته شده است – از این گذشته ، رجینا به طور معمول به مردم خطاب کرد. اما این یاشین قطعا تصور نشده بود. ماکساکوا به انگیزه سادالسکی (آیا او صادق است یا دست ساز؟) بدون اینکه پلک بزند با بداهه خود پاسخ داد: “شما یک هنرمند هستید و یک هنرمند کودک است. بنابراین، ساکت بنشینید، “و تشویق را شکست. دو عمل سادالسکی که با تحریک بیگانه نبود، به ویژه در شبکه های اجتماعی، بدون تظاهرات عاطفی بیرونی مقاومت کرد، اما در نهایت نتوانست خود را مهار کند. اما انگیزه شماره 2 او در فینال بود.

در همین حال، در فضای مرحله جدید، رنگ های سفید و سیاه زیادی وجود دارد – پایین سیاه، بالا سفید. بالای صحنه، لباس‌های مشکی مانند راهبه‌ها، معلق بود: در اعماق در مرکز، یک هواپیمای سفید، در سمت راست بالونی با سبد و فرمان، و در سمت چپ یک کوسه سفید، سفیدتر از شیر کم‌چرب. با این حال، طراح صحنه، النا کاچلاوا، هنوز عناصر مبلمان را از طرح‌های سفید به پایین سیاه اجازه می‌دهد، که هندسه تولید را نشان می‌دهد.

رجینا، بانویی در سنین ارجمند، در این فضای شبه‌روزی زندگی می‌کند که با لباس‌های مشکی راه می‌رود. ماریا دانیلوا که مسئول لباس ها بود، این محدوده را در توالت های خانم نقض نکرد. پسر پنجاه ساله او آلفردو، که به نام قهرمان تراویاتای وردی نامگذاری شده است، به دیدار او می آید. اینجا او سفید است، با یک کت بارانی، شلوار، جلیقه، تی شرت با لحن گرم. او پیش مادرش آمد که به قول خودشان برای همیشه ساکن شود تا به اصطلاح آرامش خاطر پیدا کند، اما او تقریباً در آستان او بود – می گویند چرا آمدی، می گویند مزاحم من می شوی. صلح

طرح درام روانشناختی نمایشنامه نویس ایتالیایی مانلیو سانتانلی (ترجمه تامارا اسکوی) شادی نمی آورد، اما، به اندازه کافی عجیب، تماشاگران بسیار خواهند خندید. به همین دلیل، خیلی سریع روشن می شود. پیش روی ما یک موضوع ابدی است: پدران و فرزندان در ترکیب مادر و پسر. بلافاصله به یاد آرکادینا و ترپلف در “مرغ دریایی چخوف”، کلیتمنسترا-اورستس در آیسخولوس و یوکاستا-ادیپ در اوریپید افتادم (اگرچه دومی پیچیده تر است، اما با این وجود) – بدون فروید پیر، نمی توان نارضایتی ها و عقده های نزدیک ترین افراد را درک کرد. بستگانی که به طور فیزیکی و اخلاقی یکدیگر را کشتند و می کشند. تاریخ بی پیری است که در آن هیچ برنده ای وجود ندارد، قربانی از هر دو طرف.

در نتیجه، اما روند … در اینجا روندی است که در نمایشنامه ایتالیایی 1984 به عنوان دوئل بین مادر و پسر توضیح داده شده است. از آنجایی که عمیقا تنها هستند، یکدیگر را تمام می کنند. و به نظر می رسد که کلمه اول نوید هماهنگی و صلح را می دهد (“مامان ، من رسیده ام”) و دومی در حال حاضر یک نزاع است ، اصلاً خوب نیست – تا حد دیوانگی. و چیزهای ساده و روزمره مثل چمدان، زیرشلواری مردانه فرصتی می شود برای یادآوری نارضایتی های قدیمی، سرزنش کردن، از دست ندادن فرصت برای سوزاندن گذشته، ضربه زدن به درد.

اما چقدر این ضربه ظریف است، نفیس، اکنون با تعجب، اکنون با بی گناهی اجرا شده است. بدون سوء نیت – همه چیز به طور سلطنتی تحقیر آمیز است. و این باعث خنده می شود و بلافاصله به درد تبدیل می شود. در اینجا ماکساکوا به راحتی روی این نوسانات تعادل برقرار می کند: مادرش با بازی ملکه سرگرم می شود و بلافاصله از کاری که با فرزند خود کرده است رنج می برد. بلافاصله پشیمان می شود و او از ظلم پسرش دور می شود و به نوبه خود توسط مادرش در مقایسه با پدرش تحقیر می شود. البته نه به نفع پسر. و هر دو رنج می برند، اما … کوری معنوی، خودخواهی کامل؟ گرایش های سادیستی؟ نویسندگان نشان می دهند که این قبلاً به دکتر رسیده است.

در اولین اقدام، ملکه یک مونولوگ با موضوع “چگونه تقریباً توسط یک کوسه خورده شدم” خواهد داشت: ملاقاتی باورنکردنی با پدر آینده آلفردو. تنش روانی صحنه‌های قبلی عملاً با فانتزی یک کوسه رنگ می‌شود (ماهی درنده سفید بادی در حال نزدیک شدن به راوی است)، اما قهرمان شجاع آن ضربه مرگبار را وارد کرد و به زیبایی جوان دست و قلب داد.

این مونولوگ نمایش جداگانه‌ای است، جایی که ماکساکوا یک بازی واقعاً واختانگف، به طرزی طنزآمیز و فرم بدنی باورنکردنی را به نمایش می‌گذارد: یک لباس شنا سیاه فقط بر خطوط یک هیکل باریک، پاهای بلند تأکید می‌کند، او می‌پرد، بدون تکیه بر روی صندلی بالا می‌رود. بازیگری با تجربه زیاد که جرأت کرد لباس شنا دربیاید، تماشاگران با تشویق به خواب می روند. یک سخنرانی عالی بدون میکروفون چطور؟ و مرز نامرئی که انگار اصلا وجود ندارد، در گذارهای عاطفی چطور؟ و چگونه او لباس و کلاه گیس می پوشد (کار فوق العاده هنرمند آرایش اولگا کالیاوینا)؟ بالاخره احساس شریک زندگی؟

شریک – ولادیمیر لوگوینوف – جوان است، اما او فقط از آن نژاد نادر نسل جدید است که به وضوح آینده ای عالی دارد. بسیار حساس، داخلی پلاستیکی، کنایه آمیز، با گفتار عالی. علاوه بر این، او نقش نادری دارد – یک قهرمان روان رنجور. یکی از بهترین نقش های او آناتول کوراگین در «جنگ و صلح» ساخته ریماس تومیناس است. به یاد دارم در اولین نمایش، استاد گفت که فقط با یک نگاه به آناتول مجروح مرگبار، می توان با خیال راحت اسکار داد.

در پرده دوم، بازیگر پاسخ خاص خود را به مادرش دارد – یک مونولوگ و همچنین با فانتزی هایی درباره موضوع “چگونه همسرم را خوردم” که ریشه در کجا دارد؟ درست است – در مجتمع های کودکان. در دونوازی با استادی چون ماکساکوا، لوگوینوف البته دومین ویولن با درد بی علاجش است، اما ملکه مادر را می نوازد.

خوب ، در فینال ، دوباره سادالسکی: از این گذشته ، او نتوانست روی کمان تحمل کند ، به سمت بازیگران رفت و یک سخنرانی صمیمانه ایراد کرد. او همچنین از ماکساکوا خواست صحبت کند، اما او فقط با متواضعانه از حضار تشکر کرد: “ما بدون شما کسی نیستیم.”