فیلیپ کرکوروف در مورد عشق جدید صحبت کرد: “شخصی وجود دارد که می خواهید برای او زندگی کنید”

نمایش جشن F55K، که در آن خود نوشته نه تنها اشاره ای به حروف اول و تاریخ قهرمان آن روز دارد، بلکه به شوخ طبعی معروف انگلیسی نیز اشاره دارد، همچنین مورد سرزنش قرار گرفت و حتی خواستار ممنوعیت آن شد، اما در در پایان این سفر، فیلیپ در رختکن کرملین مملو از گل می نشیند و هنوز خود را به عنوان پادشاه پاپ احساس می کند. رویکرد او به چیزی که در اینجا صنعت موسیقی نامیده می شود دوباره جواب داد. مردم، مانند گذشته، دیوانه پر و درخشش هستند، خودنمایی ها هنوز از پول گران تر هستند و هیچ “زیادی” در این تجارت وجود ندارد.

“ZD” دور از اولین پیروزی فیلیپ بدروسوویچ را مشاهده می کند و یک بار دیگر متوجه می شود که حتی در یک فضای نسبتاً بیش از حد گرم ، هنرمند موفق می شود افکار خود را کاملاً آرام بیان کند.

– تور سالگرد یک سال تمام طول کشید و در این مدت ده ها کنسرت برگزار شد. شاید بتوان نتایجی گرفت. آیا این تور انتظارات شما را برآورده کرد؟

– البته همه چیز موجه بود. ما چنین برنامه خوبی را دریافت کردیم، احتمالاً بهترین کاری که در زندگی خلاقانه خود انجام داده ام. به طور کلی، سال سخت و جدی بود، چه برای کشور و چه برای جهان. اما ما برای انس خواندیم و نه از روی کینه، شاید به همین دلیل در سراسر کشور با موفقیت همراه شدم. در واقع، این تور در 30 آوریل با یک کنسرت در کرملین به پایان رسید. اما در واقع همه چیز تازه شروع شده است. یک زن خردمند که آواز می خواند به من نگرش بسیار درستی در زندگی داد. او مرا متقاعد کرد که بعد از پنجاه سالگی نه پنجاه و یک، بلکه چهل و نه خواهد بود. بنابراین اکنون من اساساً چهل و چهار ساله هستم. و این یک انگیزه بسیار جالب برای به روز شدن، الهام گرفتن، عاشق شدن، خلق کردن است.

– با به روز رسانی، همه چیز واقعاً اتفاق افتاد. تصویر جدید و فرم بدنی فرصتی برای باورنکردنی ترین شایعات شد …

– فرم فعلی بدن من به لطف تلاش اراده، رنج و جراحی پلاستیک امکان پذیر است. زمان عوارض خود را می گیرد و میل به دگرگونی و زیبا به نظر رسیدن کاملا طبیعی است. و همچنین من یک هنرمند هستم و بنابراین باید فرم خود را دنبال کنم. و اگر زمانی برای انجام تناسب اندام در حجم مورد نیاز وجود نداشته باشد، استادانی وجود دارند که شکل من را تقریباً به ایده آل خواهند رساند. یک هنرمند نباید عملیات را پنهان کند. امروز، او به سادگی نمی تواند بدون آنها، و همچنین بدون یک وکیل، یک روانشناس.

– روانشناس اکنون نه تنها برای هنرمند اضافی نیست. خیلی ها اعصابشان خورد می شود. در ضمن، شما به تندخو بودن شهرت دارید. آیا باید با این موضوع کنار بیایی؟

– اوقات بی قراری واقعاً سیستم عصبی را آنقدر شل می کند که بیرون رفتن و آواز خواندن بسیار سخت است. و همچنین سعی می کنند شما را ممنوع کنند، به شما برچسب بزنند، شما را فردی خطاب کنند که نیستید. و در عین حال در حال خلق کردن هستید. البته عشق آنهایی که روزی مخاطب من شدند هم سرپا است. از من تعریف و انتقاد می کنند. برخی از مردم رنگ موهای فعلی من را دوست دارند، برخی نه. کسی کیرکوف قدیمی را می خواهد و کسی جدید. وقتی آنها در مورد آن صحبت می کنند جالب است. و مهمتر از آن پروژه ها هستند، آهنگ هایی که همیشه در افق من هستند. سال گذشته، در روز تولدمان، من و آنا آستی آهنگ “هبی” را راه اندازی کردیم، اکنون من و لیوسیا چبوتینا “ملکه” را منتشر کردیم.

– تا همین اواخر مرد دنیا بودید، می توانستید افرادی را که می خواستید با آنها کار کنید، بدون توجه به پاسپورت آنها انتخاب کنید. در مورد نمایش “من” که توسط فرانکو دراگون آمریکایی روی صحنه رفت، همینطور بود، در مورد شماره های یوروویژن که با تیم یونانی ساخته شد، و به شما دریم تیم می گفتند. اکنون چنین همکاری، به بیان ملایم، اگر غیرممکن نباشد، مشکل ساز است. چه کسی در شرایط جدید کمک می کند؟

– تیم سازنده این نمایش در حال کار روی پروژه ماسک هستند. و وقتی تعدادی از این پروژه را دیدم، بلافاصله متوجه شدم که آنها باید برنامه سالگرد من را اجرا کنند، افرادی که مدت زیادی با آنها دوست بودم، اگرچه قبلاً با هم کار نکرده بودیم. من یک تیم دریم برای یوروویژن دارم، اما واضح است که امسال آن را از دست داده ایم. و اکنون دریم تیم من نیز در روسیه است.

– اتفاق می افتد که کنسرت در طول تور کمی تغییر می کند. برخی از آهنگ ها اضافه یا بیرون ریخته می شوند، مرحله بندی اعداد تصحیح می شود. اولین کنسرت های تور سالگرد چقدر شبیه به کنسرت هایی است که یک سال بعد برگزار می شود؟

– در کنسرت های اخیر در سن پترزبورگ و مسکو، ما تقریباً به طور کامل کمد لباس را به روز کردیم. آهنگ های جدیدی نیز اضافه شد که در این میان جایگاه ویژه ای به «امروز می ستایند، فردا می ریزند» را به خود اختصاص داده است. داستان شگفت انگیز ساخت شماره آهنگ انگلبرت هامپردینک Can’t Take My Eyes Off You. این صفحه را پدرم وقتی من هنوز کوچک بودم آورد و شاید بتوان گفت با گوش دادن به این هنرمند بزرگ آواز خواندن را یاد گرفتم. با این آهنگ برنامه «من رافائل نیستم» را از سال 94 شروع کردم. ارکستر پاول اووسیانیکوف روی صحنه بود، جایی که سریوژا ژیلین معروف اکنون پیانو می نواخت. سپس هامپردینک و الویس پریسلی و خولیو ایگلسیاس را خواندم و آنها برای من فریاد زدند: “آتلانتیس” بیا.

– Now Can’t Take My Eyes Off You فینال نمایش است و یکی از بزرگترین شماره ها از آن بیرون آمد …

– تصادفی نیست. وقتی این آهنگ را می خوانم، شنل صورتی می پوشم. او سابقه دارد در سال 1985 من و پدرم در پاریس بودیم. پدر با شارل آزناوور دوست بود و او ما را به دیدار دالیدا آورد. او ما را بسیار مهمان نوازانه پذیرفت و از من پرسید: “آیا هنرمند می شوی؟” من به سختی فرانسوی یا انگلیسی صحبت می کردم، اما توانستم بگویم “Oui, Dalida”، از قبل می دانستم که روی صحنه خواهم بود. و بنابراین او مرا به رختکن خود می برد، جایی که یک شنل صورتی نظرم را جلب می کند. من بلافاصله او را شناختم، زیرا دیدم که او چگونه در آن اجرا می کند. صحبت کردیم، ناهار خوردیم، وقت خداحافظی بود و او ناگهان این شنل را می آورد. او می گوید که دید چقدر دوستش داشتم، خودش دیگر آن را نمی پوشد، چون فقط یک بار لباس کنسرت می پوشد، احساس می کند که من یک هنرمند می شوم و می خواهد آن را به عنوان خاطره ملاقاتمان به من بدهد. که او به من الهام می بخشد پس فقط مقداری کرک و پر نیست، بلکه کرک و پر با تاریخ است!

– آیتم موزه شگفت انگیز است که بیش از سی سال است که در کمد کنسرت های غول پیکر شما ناپدید نشده است …

– این شنل را وقتی به یاد آوردم که در تور به پایانی جدید فکر می کردیم. و معلوم شد که مادرم آن را نجات داد. آرتاشز کمی شمنیسم روی آن انجام داد، آن را به روز کرد. و وقتی با این بارانی (حالا صورتی رنگ مورد علاقه من است) به فینال می روم، این احساس به من دست می دهد که دالیدا و مادرم از بالا به من نگاه می کنند. این خیلی الهام بخش است. مهم نیست که چقدر خسته و شکسته باشم، به نظر می رسد بلافاصله تجدید شده ام، انرژی دیوانه کننده ظاهر می شود. در این لحظه می فهمم که ارتباط کیهانی وجود دارد. دالیدا مدت هاست که رفته است، دو سال بعد از آشنایی ما، او خودکشی کرد. او روی صحنه فوق العاده خوشحال بود و به همان اندازه در زندگی ناراضی بود. اما شگفتی صورتی او به نوعی زنده ماند. احتمالاً در این لحظه دالیدا به درون من حرکت می کند و به من قدرت و میل به تغییر و متفاوت شدن می دهد.

– لباس‌ها در نمایش اهمیت زیادی دارند، همچنین سرعت تغییر آن‌ها نیز اهمیت دارد…

– مادربزرگم، بازیگر سیرک، من را به سیرک برد، از این رو عشق به حقه و لباس پوشیدن سریع است. این جذابیت ها همیشه همراه نمایش های من است و این بار رکوردهای خودمان را شکستیم. گاهی اوقات تغییر لباس فقط چند ثانیه طول می کشد. مردم نمی‌دانند چگونه این اتفاق می‌افتد، و من همیشه نمی‌فهمم که چگونه می‌توانم این پوست‌ها را به این سرعت از بین ببرم.

– تورهای شما، به عنوان یک قاعده، با پر کردن فنی نسبتاً پیچیده و تعداد زیادی شرکت کننده متمایز می شوند. آیا کسب درآمد از چنین کنسرت های گران قیمتی برای تولید سخت است؟

– من از هر بیننده ای که برای ساخت یک نمایش جدید پول در منقار خود آورده است سپاسگزارم. من از قبل برای سال آینده برنامه هایی دارم و قطعاً در روز تولد آینده ام همه را با یک پروژه باورنکردنی غافلگیر خواهم کرد. من هرگز نتوانسته ام پس انداز کنم، فقط می توانم درآمد داشته باشم و سرمایه گذاری کنم. من در تجملات زندگی صحنه ای خود غسل می کنم و وقتی به خانه می آیم آرامش و گرمای معمول خانه را پیدا می کنم. و امروز تنها نیستم. قلب من نه تنها توسط بیننده، بلکه توسط شخصی که می خواهم برای او زندگی کنم و خلق کنم نیز درگیر است.

فیلیپ کرکوروف در مورد عشق جدید صحبت کرد: “شخصی وجود دارد که می خواهید برای او زندگی کنید”با این حال، “گفتگو” با فیلیپ با یک یادداشت غم انگیز شروع شد:

– چگونه آنها یکی پس از دیگری ترک کردند – ویاچسلاو زایتسف و یک روز بعد والنتین یوداشکین محبوب ما. ذهن باور نکردنی! فیلیپ ناراحت است. والیا در ماه مه رفت. او در سالهای اخیر بسیار زحمت کشید. بیماری پیچید، اما او شجاعانه با آن مبارزه کرد. او یک مبارز واقعی است، مرد. استاد حرفه خود، یک همرزم، یک دوست بزرگ و یک سرباز واقعی. او به نفع مد داخلی خدمت کرد تا صنعت مد ما را به سطح جهانی ارتقا دهد. واقعا سنت ولنتاین کیست! او زیبا زندگی کرد، زیبا خلق کرد. دوستای قشنگ پیدا کرد… چرا نزدیک ترین ها زود میرن؟! شاید برای تبدیل شدن به فرشته های نگهبان ما… حالا که روی صحنه می روم، لباس پوشیده، در تصاویر صحنه، همیشه با او مشورت خواهم کرد، همان طور که در زمان حیاتش انجام دادم. هر یک از نمایش های من همیشه چیزی از ولنتاین داشت – یا نوعی ژاکت، یا یک تصویر، یا حتی یک نمایش کامل، همانطور که در برنامه اول من “من رافائل نیستم” بود. تقریباً 35 سال با هم دوست بودیم، او در اولین برنامه تلویزیونی من “پست صبح” در سال 1987 لباس من را پوشاند و همسرش مارینا گریم من را انجام داد. ماشنکا اکنون برای هر دو دوست – برای خودش و والیا – دوست است. یادش برای همیشه در قلب و روح من باقی خواهد ماند. و می‌خواهم از خواننده بزرگ، زن که می‌خواند، با جمله‌ای از آهنگش نقل کنم: «همه کجا می‌روند، کجا؟» مستحق، زودرس، تلخ، ناعادلانه، خشن. هیچ حرفی نیست.