مسائل مربوط به جذب مهاجران تاجیک به بخش ساخت و ساز فدراسیون روسیه در مسکو – اوستا مورد بحث قرار گرفت

مسائل مربوط به جذب مهاجران تاجیک به بخش ساخت و ساز فدراسیون روسیه در مسکو مورد بحث قرار گرفت

2 دسامبر 2020 ، ساعت 17:00

شانزدهاوستا. Tj | 02.12.2020 | ایموم الدین ساتوروف ، سفیر تاجیکستان در روسیه ، در مسکو با وزیر ساخت ، مسکن و تاسیسات فدراسیون روسیه ، ایرک فیضولین دیدار کرد.

رئیس نمایندگی دیپلماتیک تاجیکستان به علاقه دولت در استفاده از فرصت های تجارت روسیه برای سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز ، صنعت و سایر پروژه های زیربنایی اشاره کرد.

به گفته دپارتمان اطلاع رسانی وزارت امور خارجه جمهوری تاتارستان ، بر لزوم تقویت تعامل در سطح بین اداری تأکید شد.

در همان زمان ، تبادل نظر در مورد وضعیت اپیدمیولوژیک فعلی مرتبط با همه گیری ویروس کرونا انجام شد ، که پیامدهای منفی آن بر توسعه بخشهای اقتصادی و اجتماعی همه ایالات منطقه تأثیر گذاشت.

سفیر تاجیکستان خاطرنشان کرد که در شرایط فعلی ، بسیاری از مهاجران کارگری به همراه شهروندان روسی به دلیل کاهش بازار کار و حوزه های فعالیت کارگری خود ، بدون درآمد و وسایل معیشتی باقی مانده اند. به ویژه تأکید شد که بخش قابل توجهی از مهاجران کارگر از بین شهروندان جمهوری تاجیکستان در زمینه های ساخت و ساز ، نگهداری ، ارائه خدمات مشارکت دارند و به توسعه اقتصاد و کل حوزه اجتماعی روسیه کمک می کنند.

در ادامه مذاکرات ، توجه لازم به موارد جذب متخصصان بسیار واجد شرایط از بین شهروندان جمهوری تاجیکستان به بخش ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفت. در این زمینه ، تبادل نظر کاملی در مورد تدوین سازوکارهای تعامل بیشتر در چارچوب توافق نامه امضا شده بین دولت های تاجیکستان و روسیه در مورد جذب سازمان یافته شهروندان جمهوری تاجیکستان برای کار موقت در فدراسیون روسیه صورت گرفت.

مقاله مرتبط  یک هیئت قدرتمند اوکراینی برای مذاکره با هواپیمای سرنگون شده UIA به ایران می رود - وزارت امور خارجه

وزیر ساخت و ساز و مسکن و خدمات عمومی روسیه با تأکید بر لزوم توسعه مشترک سازوکارهای تعامل بین اداری ، برای گسترش بیشتر همکاری در این راستا ابراز آمادگی کرد.

در پایان گزارش ، طرفین تمایل متقابل خود را برای تقویت بیشتر همکاری در این مسیر تأیید کردند.