“من خیلی تنها بودم”: معاون مدیر سیرک نیکولین در مورد ترس ژژارخانیان

لیدیا ساموئیلوا گفت که چگونه به هنرمند مردم فروش بلیط را یاد داده است

هر کسی که با جیگارخانیان کار می کند ، آرمن بوریسوویچ خاص خود را دارد. برخی او را به عنوان یک شریک صحنه ، دیگران به عنوان یک شریک زندگی یا یک دوست ، یک آشنای خوب می شناسند. لیدیا ساموئیلوا ، معاون مدیر سیرک نیکولین ، به هنرمند مردم و مورد علاقه همه کمک کرد تا اصول حرفه یک کارگردان تئاتر را بیاموزد.

لیدیا ساموئیلووا به MK گفت: “ما وقتی ارمن بوریسوویچ را به تئاتر جوان او کمک کردم تا بلیط فروشی را ترتیب دهد ، ملاقات کردیم.” – سپس از او پرسیدم: “شما یک هنرمند محبوب محبوب هستید. چرا به تئاتر احتیاج دارید؟ ” – “خوب ، البته ، لیدا ، من از دوره فارغ التحصیل شدم ، من برای آنها متاسف شدم ، با استعداد.” او این مسئولیت را به عهده گرفت. من طبق توافقی شروع به کار با او کردم: ساعت نه صبح به تئاتر او در Lomonosovsky Prospekt آمدم و نحوه ساختن سیاست فروش ، نحوه کار با مخاطب را توضیح دادم. او به من گفت: “من به تو احتیاج دارم” ، و سعی داشت در پیچیدگی بلیط فرو بروی. از طرف من ، سعی کردم او را متقاعد کنم که به دستیاران حرفه ای قابل اعتماد احتیاج دارد ، کسی که تحصیلات بازیگری ندارد نمی تواند به عنوان معاون مدیر کار کند و اگر می خواهد روند کار را کنترل کند ، باید در جلسات معاونان خود حضور داشته باشد – به طوری که تقلب نکنند ، رشته فرنگی را آویزان نکنند “

مقاله مرتبط  امامعلی رحمان با رئیس جمهور افغانستان

و او حتی در آن زمان برای مدیریت یک نفره تلاش می کرد. من صادقانه سعی کردم جزئیات را درک کنم ، در واقع حرفه دیگری را درک کنم. یک چیز معلوم شد ، یک چیز کاملاً گذشت ، اما یک چیز شگفت انگیز: وقتی با او کار کردید ، قطعاً تحت جذابیت خارق العاده او قرار گرفتید. خارق العاده بودن این واقعیت در این واقعیت بود که حتی وقتی مغالطه گام های ارمن بوریسوویچ را دیدید ، نتوانستید در برابر آنها مقاومت کنید. این البته او مقاومت می کرد ، اما انرژی اوهام (این بیان اوست) قوی تر بود.

بعضی اوقات آخر هفته ها کار می کردیم و ناگهان او ناگهان حرف را قطع کرد و گفت: “در حال حاضر ما باید پیاده روی کنیم ، و بعد ناهار بخوریم.” ما از کوچه پس کوچه ها قدم زدیم ، زیرا اگر در خیابان های دانشگاه قدم بزنید ، قدم زدن با او غیرممکن بود. اما حتی در این گوشه ها و حفره ها این احساس وجود داشت که تقریباً از هر بوته ای مردم بیرون می پریدند و به او سلام می کردند. و بسیاری ، که خصوصاً مرا به عنوان یک دوست دلباخته تحت تأثیر قرار داد: “خوب ، آرمن ، خوب ، تو می دهی!”. و آنچه “شما می دهید” مشخص نبود ، او فقط خندید.

اتفاقاً ، من به خاطر محبوبیت افتادم. یک بار توافق کردیم که ساعت دو بعد از ظهر در آپارتمان جدید من ملاقات و کار کنیم. و نیم ساعت زودتر رسید. در آن زمان من روی بالکن نشسته بودم و با دوستم تلفنی چت می کردم. ناگهان صداهایی می شنوم: “لی-بله! لی بله! ” او به پایین نگاه کرد و نفس نفس زد: آرمن بوریسوویچ همه کسانی را که از آنجا رد می شدند جمع کرد و آنها را وادار به شعار “لی-دا” کرد. و چه کسی می تواند او را رد کند؟

مقاله مرتبط  ازبکستان از اول اکتبر

اما من دیدم که او به طور کلی آنقدر تنها زندگی می کند. وقتی برای کار به خانه ام می آمدم ، معمولاً می پرسیدم: “چه چیزی را دوست داری ، آرمن بوریسوویچ ، چه چیزی باید درست کنی؟” وی گفت: “من عاشق غواصی هستم.” و او توضیح داد که برای فرو بردن – این بدان معنی است که خامه ترش با سیر و گیاهان یا سس باید روی میز باشد ، و او باید آن را با نان غوطه ور کند. و حتما سوپ بخورید. وی ویسکی نوشید – 50 گرم ، دیگر هیچ. اگر سیگار می کشیدم ، گفت که او نیز سیگار کشیدن را دوست دارد اما آن را ترک کرد. ” – “و چگونه ترک کردی؟” – “پزشکان منع کرده اند. اما من از یک فرد نورانی پرسیدم: “دکتر ، اگر ترک کنم چه مدت عمر می کنم؟” و شما می دانید که نورانی چه پاسخی داد: “من فکر می کنم سه روز بیشتر.” اما به هر حال ترک کردم. ”

من آپارتمان جدیدم را به او نشان دادم و از اینکه چطور همه چیز را مرتب کرده ام لاف می زنم. اینجا یک کمد در راهرو است و پشت آن یک انبار خانه قرار دارد: “آیا راحت نیست؟” او آن را با یک نگاه ارزیابی کرد ، مکث کرد و سپس بیرون داد: “خوب است خودتان را در این کمد آویزان کنید. ده روز آویزان می شوید تا اینکه پیدا کنند. ”

و همچنین یادم آمد … به نمادی که در گوشه ای آویزان بود نگاه کردم و بسیار جدی شدم: «به نظر می رسد که من عاشق خدا شدم. میدونی چرا؟ از تنها ماندن ترسیدم. ” و او واقعاً بسیار تنها بود. گرچه ازدواج کرده بود. و بیش از یک بار

مقاله مرتبط  پیش بینی برف و یخبندان در تاجیکستان - اوستا

درگذشت آرمن جیگارخانیان: آخرین عکس ها و بهترین نقش های هنرمند مردمی

درگذشت آرمن جیگارخانیان: آخرین عکس ها و بهترین نقش های هنرمند مردمی


به گالری عکس مربوط مراجعه کنید